Tajemnice męskiej przyjaźni

15 Sierpnia 2010

Jakimi regułami rządzi się świat męskich relacji? Czym jest prawdziwa męska przyjaźń? Odkrywamy jej sekrety!

Tajemnice męskiej przyjaźni

Jeśli twój partner ma przyjaciela na dobre i na złe, lepiej nie próbuj dołączyć do tej specyficznej, męskiej relacji! Jesteś zazdrosna? Nic dziwnego! Niekiedy to właśnie przyjaciel dla mężczyzny bywa najważniejszy. Jak to możliwe? Świat panów to rzeczywistość rządząca się zupełnie innymi prawami. Czas je poznać!

Męska przyjaźń oczami kobiety

Zabawa, lenistwo i marnowanie czasu… Właśnie takie oblicze dla większości kobiet ma przyjaźń prawdziwych mężczyzn. Mecz przed telewizorem, gadanie o niczym przy zimnym piwie, nudne wypady na ryby, mecz lub panienki! Dla większości pań męskie relacje ich partnerów to niezrozumiała rzeczywistość, wymagająca uporządkowania i odmiany według sensownych reguł… Niestety! Podobne zabiegi, bądź nawet próby ich zastosowania, mogą okazać się gwoździem do trumny każdego związku! Dlaczego? To proste: do męskiego świata kobiety po prostu nie mają wstępu. Oto pierwsza i najważniejsza reguła męskiego kodeksu honorowego!

Oblicza prawdziwego mężczyzny

Nie każdy mężczyzna jest odważny, nie każdy stanie w obronie kobiety i nie każdy będzie walczył z każdą niesprawiedliwością, by uratować swój honor. Choć większości panów do postawy mężnego rycerza bardzo daleko, to niewątpliwie każdy z nich chciałby nim być. Co więcej, trudno znaleźć osobnika, który nie uważałby, że cnoty prawdziwego mężczyzny to darmowy pakiet, przydzielany automatycznie każdemu samcowi w chwili przyjścia na świat! Efekt? Zamiast stawania w obronie słabszych, męstwa i bohaterstwa mamy wygórowaną pewność siebie, brawurę i niedojrzałość. A co o prawdziwym mężczyźnie myślą sami panowie? Według raportu „V&S Luksusowa”, aż 61% mężczyzn twierdzi, że jego najważniejszą cechą jest odpowiedzialność, co drugi pytany, myśli, że wzorcowy samiec powinien być godny zaufania, a połowa badanych za najistotniejszą cechę wzrostowego samca uważa odwagę.

Męska przyjaźń i jej zasady

Jak zrozumieć typową, męską więź? Przede wszystkim należy poznać zasady gry. W skrócie – reguły męskiej przyjaźni przypominają ich samych. Prostota i klarowność przede wszystkim! Tu nie ma miejsca na plątaniny sekretów, niesnasek, gier słów i teatrzyków – tak charakterystycznych dla świata przyjaciółek. Męska przyjaźń jest trwała, skupiona na sprawach określanych przez mężczyzn jako ważne, pełna otwartości. Większość, bo aż 89% badanych stwierdziło, że to szczerość jest najważniejszym elementem przepisu na prawdziwą przyjaźń, a obcą paniom, umiejętność dotrzymywania tajemnic ceni sobie 86% respondowanych. Pozostałe, niemniej ważne „przyjacielskie reguły” to lojalność, zaufanie i dyskrecja oraz pełne zrozumienie.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (41)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2011-10-06 18:50:51

Twój facet spędza więcej czasu w towarzystwie kolegów niż w Twoim? Czujesz, że jesteś zawsze na drugim miejscu, mimo usilnych próśb i licznych rozmów. Masz już dosyć wspólnych męskich imprez, wypadów na mecz? Mimo wielu rozmów i usilnych próśb, nic się nie zmienia? Jeżeli jesteś w podobnej sytuacji, skontaktuj się ze mną pod numer telefonu 663-613-819 lub napisz do mnie maila na adres m.lustig@tvn.pl. W razie wątpliwości lub dodatkowych pytań, jestem do Twojej dyspozycji!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-09-02 20:10:08

Mam jutro 10lecie przyjaźni.Już jak miałam 5 lat zdobyłam sympatie takiego rok starszego Huberta z którym przyjaźnie się.Sto lat niech świat nam życzy! Agnieszka;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-08-18 10:07:48

ja mam kilku chłopaków którzy i sa moimi przyjaciółmi i czasami jest mi sie lepiej z nimi dogadac niż zprzyjaciółkami ale wiem tez ze zawsze moge na nich liczyc . I wcale prawdą nie jest ze zawsze chodzi o sex

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-08-17 13:14:41

"Mecz przed telewizorem, gadanie o niczym przy zimnym piwie, nudne wypady na ryby, mecz lub panienki"- ...i znowu mecz ;D Powtarzasz się Oliwko

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-08-16 11:29:25

Mężczyźni są jeszcze większymi plotkarzami niż kobiety!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-08-16 12:01:58

i dobrze nam z tym xD

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-08-16 14:53:15

Ale mężczyźni rzadko kiedy wymyślają plotki. Kobiety robią to nagminnie, żeby siebie przedstawić w lepszym świetle. Dlatego plotkarstwo facetów jest mniej szkodliwe

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-08-19 12:25:31

faceci plotkarze są o wiele gorsi od kobiet! i jest to o wiele bardziej szkodliwe!!1 ja i moi znajomi ostatnio bardzo dotkliwie ssie o tym przekonalimsy... niestety...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-08-15 22:18:43

Strasznie pojechali po damsko-damskiej przyjaźni. Jeśli twoja "przyjaciółka" nie jest wobec ciebie szczera czy nie dotrzymuje twoich tajemnic to NIE JEST twoją przyjaciółką. Zasady przyjaźni damsko-damskiej są takie same jak męsko-męskiej, o ile mówimy o prawdziwej przyjaźni! Przyjaźń to przyjaźń nie ważna jaka jest płec przyjaciół...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-08-15 22:14:59

Po przeczytaniu większości komentarzy bardzo się zdziwiłam ;o myślałam że większość kobiet woli przyjaźń z inną kobietą niż mężczyzną,a tu sporoa niespodzianka :D sama mam 2 przyjaciół facetów :) co prawda dopiero od roku ale gadam z nimi o wszystkim, mogę im zaufać i zawsze liczyć na ich pomoc czy wsparcie i praktycznie od zawsze wole towarzystwo mężczyzn i nigdy nie miałam prawdziwej przyjaciółki mimo iż mam bardzo dużo koleżanek i sepdzam z nimi większość czasu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-08-16 22:30:33

ja tak samo . : ) przyjaźnie się z nimi od niedawna , ale mam do nich większe zaufanie niż do moich ,,przyjaciółek" , gdyż mam pewność , że oni nie wypaplają tego dalej .

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-08-15 22:13:02

W swoim byłym związku byłam przeciwna kumplom mojego byłego, a jak się rozstaliśmy okazało się że bardzo mnie lubili i stwierdzili, że ich przyjaciel postradał zmysły zrywając taki związek. Minęło pare miesięcy i spotykam się z jego przyjaciółmi. Przyznaje, że po każdym związku "dostaje w spadku" kumpli byłych. To dziwne, ale tak jest.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-08-15 21:23:49

czy Wy babolki kochane nie oglądałyście "when harry met sally?" - przyjazn miedzy kobieta a mezczyzna nie istnieje bo nawet jesli kobieta nie mysli o seksie to facet za nia to zrobi a przyjazn z podtekstem jest.. bez sensu:D (nawet jak kobieta jest hmm niepociagajaca to zawsze warto ja.. hm.. uzyc:D)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-08-15 20:37:21

Ja ufam o wiele bardziej mężczyznom. Koleżanki, to koleżanki, przyjaciół mam dwoje, obaj mężczyźni. Z facetami lepiej się dogaduję, milej i ciekawiej spędzam czas. Są zajebiście czuli, wrażliwi i opiekuńczy :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz