Szybkie naprawy domowych usterek - zrobisz to sama, bez wzywania drogiego fachowca!

10 Października 2012

Nie musisz zgłaszać się do telewizji, aby stać się perfekcyjną panią domu. Znamy triki, dzięki którym poradzisz sobie w każdej sytuacji.

Housewife

Nigdy nie wiesz, co zaskoczy cię w domu – niespodziewana awaria, naprawa niecierpiąca zwłoki, problem, z którym musisz poradzić sobie sama. Szukanie rozwiązania w internecie czy dzwonienie po kolegach może kosztować cię zbyt dużo czasu i nerwów. Spokojnie – dasz sobie radę w każdej sytuacji, pod warunkiem, że poznasz kilka sprawdzonych sposób. Przyda ci się również wiedza na temat trików do zastosowania w różnych domowych pomieszczeniach.

Kłopoty z elektrycznością

Żeby sprawdzić, czy bezpiecznik nie jest przepalony, wystarczy spojrzeć na szkiełko obudowy – w przepalonym mała kolorowa plamka spadnie na dół pod szkiełko. W takim wypadku włóż do obudowy nowy wkład i wkręć porcelanową obudowę.

Świeczka z tortu urodzinowego może być wystarczającym źródłem światła podczas przerwy w dostawie prądu – aby zwiększyć intensywność świecenia i przedłużyć jej żywotność, zanurz ją w słoju z wazeliną tak, by wystawał jedynie knot. I dopiero wtedy zapal. Własną świecę zrobisz, jeśli do szklanego naczynia wlejesz około szklanki oleju spożywczego (najlepiej oliwy) i zanurzysz w nim kawałek sznurka z naturalnego włókna (będzie pełnił funkcję knota). Po ustawieniu słoja na metalowej podkładce, zapal swoją „świecę” – będzie się palić godzinami.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (8)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2012-10-10 22:26:17

papilocie! to że nie umiemy pewnych męskich rzeczy to nie znaczy że jestesmy na tyle głupie że nie wiemy że woda przewodzi prąd, a ręczniki ograniczą rozprzestrzenianie sie wody po całej podłodze. szkoda że nie umieściliście instrukcji wymiany żarówki......

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-10-10 14:46:52

Bardzo przydatne! Niby proste, a mogą się przydać

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-10-10 08:32:53

tak! najepiej żeby faceci już nic nie robili! ostatnio czytałam na innym portalu o tym że facetow pociaga jak myjemy okna i podlogi ( w jakiej pozycji ) buhaha, najjepiej żeby isc do pracy i jeszcze po niej zapierdzielaćw domu... a facet jest ciągle zmęczony ( oczywiscie nie mowie o tych ktorzy pracuja po 10 godzin bardzo ciężko fizyczne ) ale znam przypadek gdzie facet pracuje w czyściutkim biurze gdzie do tego czasami jest robota a czasami nie a laska musi zapierniczać w pracy fizycznie i jeszcze się dzieckiem zajmować i o dom dbać sama oczywiście bo facet jest zmęczony.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-10-10 11:58:48

czasami ktoś nie ma pieniędzy i faceta i co, ma żyć z popsutymi rurami, etc, bo tak? no litości, czasami fizycznie jest się zmuszonym do radzenia sobie samemu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-10-10 18:46:07

faceci i tak nic nie robia, takze nawet niewarto go miec... nawet jak masz - to rzadko ktory jest akurat w domu, albo o silach, zeby pomoc ci w powyzej wymienionych problemeach.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1