Studenci są przebiegli: Wiedzą, jak oszukać uczelnię, żeby wyciągnąć z niej stypendium!

13 Października 2012

Ich metoda raczej nie jest etyczna.

studentki

Kilka dni temu pisaliśmy Wam o zaostrzonych warunkach przyznawania stypendiów na uczelniach wyższych (Zobacz: Studenckie ZAPOMOGI finansowe: Koniec z rozdawaniem pieniędzy na prawo i lewo!) Okazuje się jednak, że niektórzy polscy żacy z powodzeniem potrafią obejść nowe prawo.

Przebiegli studenci kłamią komisji stypendialnej w żywe oczy. Deklarują, na przykład że ich rodzice mają bardzo niskie dochody i nie są w stanie zapewnić im podstawowych środków do życia.

Później, gdy już zostają wpisani na listę osób, którym przysługuje stypendium i otrzymają finansową pomoc zmieniają swoje zeznania – wyjaśnia Dziennik Polski.

Takie sytuacje nie są na razie zgłaszane policji. Władze uczelni wyższych pracują jednak nad zabezpieczeniami, które przeciwdziałałby tego rodzaju wymuszeniom. Komisja stypendialna szykuje również surowe kary dla nieuczciwych żaków.

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

TEST: Na ile % potrafisz go zaspokoić? Oblicz Wasze łóżkowe dopasowanie erotyczne!

Odpowiedz na kilka prostych pytań i sprawdź, jaką jesteś kochanką!

Dlaczego Twoja cera nie wygląda tak, jak byś chciała? (OTO 10 MOŻLIWYCH PRZYCZYN)

Sprawdź, może popełniasz nieświadomie któryś z tych błędów!

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (63)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Szara
(Ocena: 5)
2013-01-21 01:26:15

Raz mi się zdarzyło ściągać, ale że nie umiem to nauczycielka mnie złapała... i od tego czasu powiedziałam, że koniec! Nie lubię i nie umiem tego robić. Na maturze też nie mam zamiaru bo niby jak. Ja chodzę do liceum dla dorosłych, do Progresu, zależy mi żeby maturę zdać jak najlepiej i iść na dzienne studia. Tylko nie wiem jak wtedy pogodzę to z pracą, ale o to będę się martwić później.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-10-15 21:17:59

Ci którzy uważają, że na studiach zaocznych dobre oceny ma się za darmo...grubo się mylą! Owszem, zdarza się, ze mniej znane uczelnie mają niższy poziom, ale na większych wyższych szkołach, tych renomowanych poziom jest wysoki i naprawdę trzeba ciężko pracować. Tym bardziej, że w trybie niestacjonarnym trzeba więcej pracy wykonywać samemu i prawie wszystkiego szukać samemu, trzeba mieć więcej samozaparcia.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-10-15 20:43:08

Ja jakoś nigdy nie potrafiłam kręcić i oszukiwać. Po prostu nigdy tego nie umiałam. Obecnie studiuję i uczę się w policealnej szkole w Progresie i cały czas nie potrafię ściągać itd. Ale może to i lepiej. Za szkołę nie płacę dużo, pracuję dorywczo i na wszystko pieniędzy mi wystarcza. Mam nadzieję, że w przyszłości z dobrym wykształceniem coś sobie znajdę.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-10-15 23:27:25

To tak jak ja :) powodzenia na pewno sobie poradzisz, bo masz bardzo dobre podejście, potrafisz docenić to co masz :) a to bardzo dobry początek!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-10-15 09:06:20

Oczywiście że się nie da tego zrobić. Potrzebne jest jakieś zaświadczenie o zarobkach/dochodach, komisja stypendialna nie wierzy na słowo studentom!! Najlepsi są Ci co "studiują" sobie na uczelniach prywatnych, za nic mają wysokie średnie a potem przychodzą do nas na uzupełniające i "kradną" nam stypendia, tym którzy na prawdę na to zapracowali!:/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-10-15 23:30:44

bez kitu, u mnie też tak jest teraz na drugim stopniu, połowa osób z roku jest po szkółkach prywatnych o niskiej renomie, część także dostała się z kierunków nieco łatwiejszych a średnią nam wyliczają według tych samych kryteriów więc już pogodziłam się z faktem, że w tym roku ze stypendium naukowego nici choć jeszcze nie ma decyzji :p

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-10-15 01:04:59

Pani Alicjo. Nie da się tak "oszukać" uczelni ponieważ trzeba składać pity roczne odnośnie dochodów. Oczywiście w innej sytuacji są osoby, których rodzice prowadzą działalności - wtedy łatwo można pokombinować z dochodami. Oczywiście można jeszcze dostać stypendium na kierunku zamawianym oraz brać stypendium specjalne, np. dla niepełnosprawnych. Choć od tego roku sytuacja i tak się skomplikowała bo uczelnie wymagają potwierdzenia o niepobieraniu żadnych zapomog z innej uczelni/kierunku.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-10-14 12:42:38

wedlug mnie jak sie chce isc na studia to powinno sie na nie zapracowac... a nie takie osoby ida na studia bo nie chce im sie isc do pracy i jednoczesnie maja za to kase...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-10-14 12:41:40

wlasnie ... stypendia powinny byc naprawde dla potrzebujacych a nie tylko dla tych ktorzy chca miec wiecej ;/ jedni pracuja i studjuja a inni opieprzaja sie po maja stypendium i wszystko w dupie... i jeszcze biora kase od rodzicow

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-10-14 11:35:56

Szkoda że nie napisali o zamawianych kierunkach i o stypendium, które się tam dostaje. Tak się składa, że studiuję akurat na zamawianym i w pierwszym semestrze pełno u nas na roku byo osób z innych kierunków, bo żeby dostac stypendium wystarczyła dobrze zdana matura. Stypendium dostali właśnie Ci z wyższych lat, którzy po to tylko przyszli. Posiedzieli 1 semestr, zdali go a w drugim już wogóle nie chodzili na zajęcia, bo to stypendium jak się już dostanie to na cały rok. Teraz na 2 roku nie ma praktycznie nikogo z wyższych roczników, wszyscy zabrali stypendium i i się wypisali z listy studentów i pewnie przenieśli na inny zamawiany kierunek. Jeden przez 2 lata rekrutował się tylko na zamawiane kierunki i pobierał stypendium, łąznie wziął 20 tys i co? Teraz już nie studiuje. Wyjechał za granicę i ma wszystko w D... Wg mnie takie osoby , które nie ukończyy kierunku powinny to wyszystko, co zabrały teraz oddac, bo jai jest sens tego wszystkiego? ZADEN! Po co wogóle te stypendia? Zeby student mogł się nauczyc dobrze kombinowac???

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-10-14 15:27:09

po to ze nie kazdego stac na studia miesieczne utrzymanie to minimum 1000 zl!!!!!!!!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-10-14 09:12:38

Papież kiedy umarł miał 85 lat - 8+5=13 Godzina śmierci: 21:37 - 2+1+3+7=13 Data śmierci: 02.04.2005 - 0+2+0+4+2+0+0+5=13 Postrzelony 13 Maja 9301 dni pontyfikatu - 9+3+0+1=13 Zmarł w 13 tygodniu roku. JAN PAWEŁ DRUGI - 13 liter czy to zbieg okoliczności ? prześlij to dalej niech inni myślą... Sorry, ale musi się spełnić. ... Pomysł sobie życzenie a zobaczysz co sie stanie... Zacznij myśleć o czymś czego naprawdę pragniesz, To funkcjonuje. Osoba, która mi wysłała ta wiadomość powiedziała, ze jej życzenie spełniło sie w 2 dni po odczytaniu tej wiadomości. Wypowiedz życzenie jak skończy sie odliczanie: 10... 09... 08... 07... 06... 05... 04... 03... 02... 01... *Wypowiedz życzenie* Wklej te wiadomość w ciągu 10 minut do 10 komentarzy Jeśli tego nie zrobisz stanie się przeciwność Twojego życzenia+

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-10-14 00:19:01

To to jest nic. Nie ma nic gorszego niż wirtualny student, który "studiuje" tylko po to by otrzymać stypendium. Słyszałam o pewnej dziewczynie, która skończyła jedne studia, te które chciała, potem poszła do pracy, ale i tak co rok rekrutowała się na jakieś studia, tak by się dostać i móc otrzymywać stypendium przez chociażby jeden semestr. Za takie osoby powinni się wziąć, a sprawdzić takich jest bardzo łatwo, wystarczy kontrolować obecności na zajęciach. Nie chodzisz cały miesiąc i masz złe oceny, trudno wylatujesz i tracisz prawa studenta, w tym stypendium, które musisz zwrócić. Zdziwili by się rektorzy i władze uczelni ile by im z tego pieniędzy przyszło... Ale cóż lepiej utrudniać życie, tym którzy naprawdę chcą studiować i stypendium to dla nich jedyna szansa

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz