Straszny portret 30-latków

08 Października 2008

Raport o ludziach pracujących w korporacjach. Dla kariery gotowi są poświęcić rodzinę, nie zważają na zdrowie, wspomagają się narkotykami, nadużywają alkoholu, a przygodny seks to nie zdrada.

Straszny portret 30-latków

Raport został przygotowany przez pracowników Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Przebadali pracowników 13 banków i 21 koncernów. W ten sposób stworzyli obraz pokolenia 30-latków, pracowników korporacji, którzy są teraz w decydującym momencie kariery.

Badania pokazały, z jakim problemem mamy do czynienia. Praca dla respondentów stała się głównym sensem życia, spędzają w niej od 10 do 12 godzin dziennie. Jest to dla nich coś normalnego i nie widzą w tym nic dziwnego. Praca ma im zapewnić sukces i umożliwić życie na odpowiednim poziomie.

Przez spędzanie większości dnia w pracy nie mają czasu dla rodziny. Nie jest dla nich problemem wyjechanie za karierą do innego miasta i odwiedzanie bliskich okazjonalnie. Wiele z ankietowanych osób przyznało się, że ostatni raz z rodziną widziało się ponad miesiąc temu (14%).

Takie tempo życia i pracy powoduje coraz większy stres, a podstawowym lekarstwem jest alkohol. Najwięcej osób sięga po niego kilkakrotnie w tygodniu, ale sporo jest takich, którzy codziennie zaglądają do kieliszka.

"Wysokie obroty" utrzymują, pijąc napoje energetyzujące oraz izotoniczne, dodatkowo szprycują się różnymi farmaceutycznymi specyfikami. Coraz więcej z nich sięga po narkotyki.

Kolejnym problemem jest seks, traktowany jako chwilowe lekarstwo na stres. Na właśnie takich relacjach często powstają różnego rodzaju „związki" w korporacjach. Złym zjawiskiem są wyjazdy integracyjne, które polegają na wspólnej zabawie z dużą ilością alkoholu i na przygodnym seksie. Zdrady są na porządku dziennym.

W rozmowie z „Dziennikiem" jeden z twórców badań, prof. Mariusz Jędrzejko, podkreśla, że respondenci mają świadomość, iż w tym tempie mogą pracować co najwyżej do 45. roku życia.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (42)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2008-11-09 21:57:00

pisała to osoba znająca się na rzeczy. wielokrotnie miałam do czynienia z takimi osobami i choc ciężko mi przyznac rację muszę to zrobic

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-10-12 19:14:00

[quote="Gosc"][quote][b]Is[/b] [quote][b]Gosc[/b] kazdy z nas chcialby byc na ich miejscu. kazdy im zazdrosci. tylko nielicznym udaje sie dotrzec na szczyt, ja wlasnie tam daze ;p [/quote] Ja też :)[/quote] no i ja! i się tego nie wstydzę, trzeba sobie jakoś w życiu razić. Przecież robię to właśnie dla siebie, a na starość będę żyć w luksusie i dobrobycie ;)[/quote] [quote="Gosc"][quote][b]Is[/b] [quote][b]Gosc[/b] kazdy z nas chcialby byc na ich miejscu. kazdy im zazdrosci. tylko nielicznym udaje sie dotrzec na szczyt, ja wlasnie tam daze ;p [/quote] Ja też :)[/quote] no i ja! i się tego nie wstydzę, trzeba sobie jakoś w życiu razić. Przecież robię to właśnie dla siebie, a na starość będę żyć w luksusie i dobrobycie ;)[/quote] nie dożyjesz starości...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-10-10 16:25:00

[quote="Gosc"][quote][b]Is[/b] [quote][b]Gosc[/b] kazdy z nas chcialby byc na ich miejscu. kazdy im zazdrosci. tylko nielicznym udaje sie dotrzec na szczyt, ja wlasnie tam daze ;p [/quote] Ja też :)[/quote] no i ja! i się tego nie wstydzę, trzeba sobie jakoś w życiu razić. Przecież robię to właśnie dla siebie, a na starość będę żyć w luksusie i dobrobycie ;)[/quote] rozumiem że to żarty, nie wierzę ze mozna zazdroscic komus pracy w korporacji...sztuką jest miec dobra prace 8h dziennie, czas i pieniadze na hobby i ukoachana osobe u boku...korporacje to wspolczesne niewolnictwo...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-10-09 17:08:00

niech robią, co chcą, wszystko jest dla ludzi, tylko nie zdrada!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-10-09 10:19:00

pracoholicy....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-10-08 22:49:00

[quote="anitka88"][quote][b]Gosc[/b] A jak komuś się nie układa życie prywatne? Jak każdy facet na którego się trafi okazuje się wieeeelką pomyłką to jedyne co pozostaje jako pole do samorealizacji to kariera zawodowa. Trudno. Coś za coś ;)[/quote] no też tak się czasmi zdarza,mam do was takie pytanie czy warto poświecać wszystko dla chłopak?napisze w skrócie rzuciłam szkołe,prace ...i pojechałam zagranice żeby z nim tutaj być,teraz nei pracuje jestem na jego utrzymaniu,on nei chce żebym pracowała,co byście zrobiły na moim miejscu wróciły do Polski do rodziców tyranów ;/ [/quote] Moja wypowiedz ponizej to miała byc do "anitka88" :-))

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-10-08 22:45:00

[quote="anitka88"][quote][b]Gosc[/b] A jak komuś się nie układa życie prywatne? Jak każdy facet na którego się trafi okazuje się wieeeelką pomyłką to jedyne co pozostaje jako pole do samorealizacji to kariera zawodowa. Trudno. Coś za coś ;)[/quote] no też tak się czasmi zdarza,mam do was takie pytanie czy warto poświecać wszystko dla chłopak?napisze w skrócie rzuciłam szkołe,prace ...i pojechałam zagranice żeby z nim tutaj być,teraz nei pracuje jestem na jego utrzymaniu,on nei chce żebym pracowała,co byście zrobiły na moim miejscu wróciły do Polski do rodziców tyranów ;/ [/quot No rzeczywiście trudna sytuacja, ale na Twoje pytanie "czy warto wszystko poświęcić dla chłopaka" odpowiedz jest prosta...ZDECYDOWANIE NIE!!!Powinnas zyc przede wszystkim tak abys zawsze wiedziała, że chocby sie walił cały świat to zawsze możesz liczyć przede wszytkim na siebie.Jeśli udało Ci się wyrwać od swoich rodziców tyranów to tylko dobrze dla Ciebie, jesli mozesz liczyc na swojego chłopaka i się kochacie to cudownie ale tam gdzie jestes powinnas isc do szkoły i pracy. Mysleć o swojej przyszłości bo całe Twoje życie nie powinno zależeć od Twojego faceta.Z ludzmi juz tak jest ,że przychodza i czesto niestety odchodza....w najmniej oczekiwanych momentach.Zyczę Ci powodzenia

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-10-08 22:36:00

wiesz to zależy. ja do 'rodziców tyranów' bym nie wróciła. jeśli mu ufasz to z nim zostań. ja także mieszkam ze swoim chłopakiem na jego utrzymaniu. w tym roku powinnam zacząć studia ale jeszcze nie zaczęłam i też narazie nie pracuje z tym że wiem że będe z nim już do końca. tylko ja nie zdałam szkoły sredniej i nawet nie próbowalam jej powtarzać... ;/ ty masz lepsze perspektywy bo masz chociarz wykształcenie średnie ...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-10-08 22:34:00

no i ja! i się tego nie wstydzę, trzeba sobie jakoś w życiu razić. Przecież robię to właśnie dla siebie, a na starość będę żyć w luksusie i dobrobycie ;)[/quote] sama w czterech ścianach :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-10-08 22:28:00

bezsensu zamaist pracowac 8 godzin i obracac panienki to caly dzien w pracy zabawni jestescie , macie filozofie debilna ,

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz