Środki odchudzające płody dla ciężarnych: Mniejsze dziecko = łatwiejszy poród!

06 Czerwca 2011

Naukowy postęp czy chore eksperymenty? Metoda już została ostro skrytykowana!

ciąża

Do tej pory kiedy otyła kobieta zachodziła w ciążę, istniało poważne ryzyko, że jej dziecko będzie miało problemy ze zdrowiem, a ona sama będzie narażona na komplikacje podczas porodu. Brytyjscy lekarze postawili sobie jednak za cel, aby więcej nie dochodziło do takich sytuacji. Jak chcą go osiągnąć? Nietypowo, bo odchudzając… nienarodzone jeszcze dzieci!

- Podawana doustnie Metforminma, lek dla diabetyków, ograniczy ilość cukrów, jakie matka przekazuje dziecku w czasie ciąży - wyjaśnia "The Daily Telegraph" i dodaje: - Mniejsze dzieci oznaczają łatwiejszy poród, ale i mniejsze ryzyko typowego dla otyłych ciężarnych nadciśnienia.

Kobiet, które są chętne na taki eksperyment, nie brakuje. Do szpitali w Liverpoolu, Coventry i Edynburgu zgłosiło się już ponad 400 ciężarnych pań. Ich kuracja ma rozpocząć się w 12 tygodniu ciąży – połowie badanych zostanie podane placebo, drugiej połowie – lek.

Metodę tę krytykują jednak organizacje skupiające osoby odchudzające się, np. All About Weight. - Choć stwierdzono nieszkodliwość tego leku dla ciężarnych, to wstyd, że muszą go brać ze względu na dzieci. Otyłe same powinny się odchudzić, zamiast eksperymentować na płodach – podsumowuje Alison Wetton, szefowa tej organizacji.

Zgadzacie się z tym?

Maja Zielińska

Zobacz także:

Najbrudniejsza rzecz w Twoim domu? (Nie, nie toaleta)

Zgadnij, gdzie jest najwięcej brudu, zarazków i bakterii? Uwaga – używasz tego codziennie i to kilka razy!

Ulubione gry Polaków w Internecie

Uwielbiamy gry sieciowe. Bo są łatwo dostępne, tanie i naprawdę wciągające. Które gry najbardziej przypadły nam do gustu?

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (13)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-08 22:30:50

To niech matki wezma sie najpierw za siebie!!!!! samo sie nie zrobi a lezec i siem obzerac to kazda potrafi!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-08 08:04:59

Są zasady dotyczące tycia w ciąży, których trzeba przestrzegać. Jeśli masz normalną wagę możesz przytyć więcej, a jeśli jesteś otyła to mało. Urodziłam córę przez cesarkę, nie dlatego że dużo ważyła (3800 - to jeszcze względnie normalna waga) a przez to, że się owinęła pępowiną. Więc nie ma zasad co do cięcia, bo jak będą musieli zrobić, to zrobią nawet jak dzidziuś będzie mało ważył.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-06 20:09:00

Spasione Brytyjki i tak z dniem wyrośnięcia pierwszego mleczaka zaprowadzą je do fastfooda więc po co to wszystko?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-06 17:16:54

I RACJA!!! kobiety w ciąży prawie o siebie nie dbają jedzą co popadnie i nieważne o której godzinie. a po porodzie zdziwione że tyle przytyły. Sory bardzo ale oczywiste jest że trzeba w ciąży jeść ale bez przesady. Nasz brzuch to nie śmietnik. I oczywiście im mniej jedzenia tym mniejsze dziecko= lżejszy poród. Ja to stosowałam odzywiałam się zdrowo ale nie reagowałam na każde zachcianki. dziecko urodziło mi się nie całe 3 kg i cięta przez to nie byłam. Dziecko zdrowe i śliczne:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-06 19:50:44

Nie ma na to reguły, jakie dziecko sie urodzi, to geny. Moja mama była chuda, przytyła 5 kg. A ja ważylam ponad 4 kg. Widocznie miałaś Szczęście i tyle. Kobieta nie powinna się zapychać byle czym, ale żeby własne dziecko jeszcze przed urodzeniem odchudzać? Ono w 24 tygodniu nie ma jeszcze w ogóle tkanki tłuszczowej, a już ma być odchudzane? Bez przesady!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-06 16:29:31

a tam u nas to ciemnogórd, wszystkie matki polki od siedmiu boleści

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-06 19:51:33

Ciekawe czy pisałabyś tak gdybyś miała poważne problemy z np. nerkami bo mamusi się zachciało Cię w brzuchu odchudzać -,-

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-06 14:51:17

Bez jaj, rozumie że jak dziecko waży ponad 5 kg to może się bać, ale prawda jest taka że będą odchudzać nawet takie dzieci które by ważyły 3 kilo. kiedyś matka potrafiła oddać życie za dziecko, dziś kobiety je traktują jak dodatek w życiu. Chore! Ciesz się, że moim rodzicom jeszcze na mnie zależało ;/ Rozumie znieczulenie, inne rzeczy ale to jest PRZESADA!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-06 10:58:16

Boże co za głupoty... wielkość dziecka wcale nie musi mieć wpływu na przebieg porodu! Fakt, jak będzie miało 7kg, to może być ciężko, ale moja (drobnej budowy) sąsiadka urodziła chłopca 4,600 w 30 minut...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-06 08:25:51

Ludzie są nienormalni ... Kosztem dzidziusia mieć łatwiejszy poród ... Od razu takim powinni zabierać te maleństwa , bo dobrych matek z nich na pewno nie będzie...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-06 08:55:29

ale tu chodzi tez o zdrowie dziecka, dziecko ktore rodzi sie 7 kg moze miec potem powazne problemy ze zdrowiem i byc cale zycie otyle

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz