Nie zdziw się, jeśli w środku nocy zobaczysz ludzi stojących w kolejce do kościoła. Wiemy, o co chodzi

28 Marca 2018

W najbliższy piątek będzie ich jeszcze więcej.

spowiedź

Do Wielkanocy pozostało już zaledwie kilka dni. To najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie, które upamiętnia mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Tradycyjnie właśnie w tym okresie najczęściej decydujemy się na skorzystanie z sakramentu pokuty. Nie bez powodu, bo jedno z przykazań kościelnych mówi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię świętą”.

Na pierwszy rzut oka nie dotyczy ono spowiedzi, ale bez niej trudno przystąpić do sakramentu eucharystii. Inne przykazanie głosi: „Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty”. Z tego powodu to właśnie przed świętami wielkanocnymi wierzący ustawiają się w kolejkach do konfesjonałów, chcą połączyć jeden nakaz z drugim.

„Kościół chce nakłonić wiernych, by choć raz w roku, w tym najważniejszym dla religii okresie liturgicznym, zechcieli pojednać się z Jezusem. Zarówno Wielkanoc, jak i Eucharystia są symbolem śmierci i późniejszego zmartwychwstania. Wielkanoc jest również najważniejszym z chrześcijańskich świąt, a Ciało Chrystusa – najważniejszym sakramentem. Jeśli ktoś chce pozostać w zgodzie z nauką Kościoła katolickiego, to powinien przyjąć komunię właśnie w okresie wielkanocnym - czytamy na gazeta.pl.

W tym roku, jak w kilku poprzednich, będzie to ułatwione za sprawą akcji społecznej Noc Konfesjonałów. Na czym ona polega?

Zobacz również: 13 grzechów, za które nie dostaniesz rozgrzeszenia

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (1)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-28 23:12:59

Wyspowiadają się a potem i tak swoje robią. W tym kraju jest znikoma ilość osób wierzących, zdecydowana większość to katolicy z wychowania i przyzwyczajenia :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1