Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego: Śmieszne & typowe powiedzonka nauczycieli

01 Września 2016

„Wyciągamy karteczki”, „Jesteście najgorszą klasą w szkole” i tak dalej... Kojarzycie?

powiedzonka nauczycieli

Wiele z nas rozpoczyna kolejny rok edukacji. Koniec słodkiego lenistwa, czas na poważne obowiązki. Musisz zapoznać się z nowymi podręcznikami, przyzwyczaić rękę do ciągłego pisania i przypomnieć sobie rytm, który pozwala na przyjmowanie kolejnych porcji informacji. Nawet jeśli kontynuujesz naukę w tej samej klasie, każdego roku czeka na Ciebie sporo nowości. Jedno jednak się nie zmienia. Nauczyciele.

Niezależnie od tego, że nazywasz ich belframi czy profesorami, doskonale się na nich poznałaś. Zdajesz sobie sprawę, że mają swój własny język i metody motywowania uczniów. Dysponują także powiedzeniami, które często brzmią jak zgrane płyty. Niby wiadomo o co chodzi, ale przestaliśmy zwracać na nie uwagę. To taka nauczycielska nowomowa, do której każdy uczeń musi się przyzwyczaić.

Przypominamy teksty, które w szkolnych klasach słychać zdecydowanie najczęściej. Ci, którzy kontynuują naukę, pewnie nieśmiało się uśmiechną, bo wkrótce znowu je usłyszą. Osoby, które szkołę mają już dawno za sobą, zapewne popadną w sentymentalne wspomnienia z beztroskiej młodości...

7 najtrudniejszych kierunków studiów (Tylko dla ambitnych!)

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (1)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2016-09-01 11:55:32

Chyba w każdej szkole większość powiedzeń jest obecna :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1