10 słów, których ciągle używasz ŹLE, bo nie rozumiesz, co oznaczają

08 Maja 2018

Naucz się je poprawnie stosować.

polskie słownictwo

O języku polskim mówi się, że jest jednym z najtrudniejszych języków do nauczenia. Duże problemy sprawia odmiana. Ale nie tylko ona i nie tylko obcokrajowcom. Nawet my Polacy czasami popełniamy gafy związane z pisownią oraz zastosowaniem konkretnych słów. Przekręcamy je i nadajemy im zupełnie inne znaczenie niż jakie jest im przypisane. Przez to narażamy się na śmieszność. Jeżeli nie znamy dobrze jakiegoś słowa, lepiej jest go nie używać.

 20 najtrudniejszych zdań w języku polskim (Przeczytasz je poprawnie?)

Można wyróżnić wiele słów, które są stosowane niepoprawnie. Błędy te są powielane, a co najgorsze utrwalane. Sprzyja temu przebywanie wśród osób, ktore mają problemy z ojczystym językiem oraz brak kontaktu z literaturą. To dzięki czytaniu wzbogacamy słownictwo i uczymy się je właściwie stosować. Nawet niezbyt ambitna literatura poprawi nasze umiejętności w tym zakresie.

Co do błędnego zastosowania słów, poniżej publikujemy te, z którymi ludzie najczęściej mają problem. Jeżeli nie chcesz się ośmieszyć, dowiedz się, co oznaczają i kiedy należy ich używać.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (6)
ocena
4.2/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

człowiek
(Ocena: 4)
2018-05-11 13:14:40

W angielskim występuje słowo badly i może stąd to "strasznie"

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
wm
(Ocena: 5)
2018-05-10 05:37:02

No i gdzie niby te słowa, których nieprawidłowo używam? A co do "strasznie" używanego jako bardzo emocjonalne podkreślenie jakiejś cechy, to już profesor Miodek kazał się odpimpać, bo jest to dopuszczalne.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2018-05-08 15:35:37

Znam znaczenie każdego słowa, które opisano w artykule.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-09 15:10:58

Nie zesraj się.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-08 02:37:56

O... mnie strasznie razi wysyp hejterów w sieci, którzy z byle powodu potrafią nazwać człowieka 'atencjuszem' :| Chociaż tak mi się wydaje teraz, że jeśli mamy słowo hejter z angielskiego to i atencjusz tez ma taka genezę :> Co na to poloniści? :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-10 00:40:53

Mnie najbardziej wkurza "bynajmniej". Jak byłam mała, to czytałam dużo książek i tam pojawiało się często to słowo. Zaciekawiło mnie i sprawdziłam w słowniku. Niestety, nie wszystkich stać na taki gest :D Niektórzy chyba myślą, że są tacy do przodu, bo mówią "bynajmniej", a nie banalne "przynajmniej" haha. Czasem można się załamać wiedzą o polszczyźnie u współczesnych Polaków, a raczej jej brakiem.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1