Samolubni alkoholicy i seksoholicy nastawieni na branie

25 Lipca 2008

Obraz polskiej młodzieży w oczach dorosłych. Czy jest aż tak źle?

Samolubni alkoholicy i seksoholicy nastawieni na branie

Instytut PBS DGA przeprowadził na zlecenie „Gazety Wyborczej" badanie wśród grupy 1038 dorosłych na temat młodzieży. Obraz, jaki otrzymał, jest bardzo niekorzystny i można powiedzieć - straszny.

Na pytanie: "Jaka jest młodzież według mnie?", dorośli odpowiadali następująco:

74% „mniej patriotyczna", 61% „mniej ideowa", 86% „bardziej uzależniona od używek", 68% „mniej pracowita", 72% „gorzej wychowana", 81% „bardziej zbuntowana", 75% „bardziej rozbudzona seksualnie", 75% „bardziej skupiona na sobie".

Jedyny pozytyw, jaki wypływa z badań, to fakt, że 46% dorosłych uważa, iż młodzi są bardziej ambitni od nich.

Poza tym, młodzież jest nastawiona na branie i do tego są właśnie "starzy", którzy tylko dają.

Takimi badaniami nie wolno się przejmować, dorośli zawsze wypaczają obraz młodych ludzi.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (139)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2010-02-13 08:14:38

„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-10 17:07:00

72% „gorzej wychowana", Poza tym, młodzież jest nastawiona na branie i do tego są właśnie "starzy", którzy tylko dają. Haha ci dorośli, którzy odpowiadali, robili opis samych siebie, jako rodziców... Bo kto nas wychowuje, kto nas uczy że dostaniemy od nich wszystko?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-12-18 05:24:00

"Poza tym, młodzież jest nastawiona na branie i do tego są właśnie "starzy", którzy tylko dają." Bo "starzy" właśnie tego ich nauczyli, więc nie ma się co dziwić, sami są sobie winni. Niczego nie wymagając i nie stawiając barier, zrobili z nich kaleki życiowe.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-08-22 14:33:00

"Nie można oceniać całej młodzierzy po tym, że widziało się dwóch czy trzech naćpanych czy zalanych." Zgodze sie ale.... Jeżeli widze 13 letniego smarkaczyka który siedzi na ławce z kumplami z fajka i piwem w reku... Co myślisz? Takich dzieci jest baaardzo duzo - staraja sie udowodnic swoja dorosłość niewiedzac czym to sie kończy... Także sory ale zgodze sie że młodzież jest bardziej podatna na uzależnienia.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-08-12 18:46:00

[quote="Gosc"]Prawda jest taka, że młodziesz jest taka sama jak była kiedyś tylko teraz poprostu nie ukrywa się z paleniem papierosów czy piciem alkoholu jak kiedyś . Teraz poprostu się o tym mówi kiedyś to były tematy tabu i tyle. Nie można oceniać całej młodzierzy po tym, że widziało się dwóch czy trzech naćpanych czy zalanych. Dorośli też upijają się na imprezach i nie tylko, a jakoś nikt nie robi z tego dramatu...[/quote] TSAA MŁODZIESZ ??? BOŻE CO TY MASZ Z POLSKIEGO ????:O

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-08-10 08:11:00

Prawda jest taka, że młodziesz jest taka sama jak była kiedyś tylko teraz poprostu nie ukrywa się z paleniem papierosów czy piciem alkoholu jak kiedyś . Teraz poprostu się o tym mówi kiedyś to były tematy tabu i tyle. Nie można oceniać całej młodzierzy po tym, że widziało się dwóch czy trzech naćpanych czy zalanych. Dorośli też upijają się na imprezach i nie tylko, a jakoś nikt nie robi z tego dramatu...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-08-09 00:17:00

a ja sobie myślę, ze dorośli patrzą na swoje życie, na to co zrobili i na to co się dzieje i z racji nie spełnienia osądzają nas - młodzież. bo ktoś winny być musi. dla nas - oni, dla nich - my. gdzie leży prawda? pewnie jak zwykle po środku:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-08-08 14:40:00

mniej wychowania jak oni tak moga ! to sa dorosli wiec oni nas wychowuja i niech maja teraz takie dzieci jak chca rozpuszczone ,zeby tylko głowa była zaprzatana imprezami i uzywkami tak to jest ....rozumiem ze ludzie tak sadza ale niech spojrza na własne lata młodosci nie mowiło sie kiedys o tym tak ,nie były rozgłaszane pijanstwa jakies skoki wbok czy cos nic sie nie zmieniło >>. hera dobrze mowi brawo dziewczyno !!!! a rodzicow tez jest to wina bo sa bardzo zawsze zapracowani skupiaa sie na rzeczach mayerialnych a nie na MIłosci do dziecka od małego dziecko powinno duzo spedzac czasu z rodzicami ..takiego maluch nie obchodzi jakie nosi ciuchy to rodzice mu dawaja wszysko i mowia zebys nie nosił takich ciuchow lub cos bo tam to........ TO jest chore ...sex wszedzie sie mowi ... a kto wszystko prowadzi w telewizji w redakcji ludzie dorosli i to oni nas doprowadzaja do tego ....... napewno sadzicie ze przesadzam ale to nie prawda !!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-08-08 13:10:00

Nigdy nie będziemy wystarczająco dobrzy dla dorosłych :) "bardziej uzależniona od używek" - to jednak prawda, coraz młodsi siegają po alkohol, papierosy i ćpanie no ale używki są wszędzie... "mniej pracowita"- sczerze? gówno prawda... ^^ "gorzej wychowana" - popieram gościa - to oni nas wychowują... wszystko wynosimy z domu :P "bardziej zbuntowana"- hah "bunt nadaje życiu wartość" ^^ "bardziej rozbudzona seksualnie" nie wszyscy ale jednak, coraz czesciej media kształtuja seksualność młodych.. reszty nie skomentuje... bo nigdy niie dogodzimy "dorosłym" ^^

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-08-05 19:50:00

Haha! Ciekawe ; ] Chociaż jest się z czego pośmiać ^^,

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz