Rzeź w uniwersyteckich laboratoriach: Giną bezbronne żaby, świnki morskie, myszy, a nawet psy!

28 Lutego 2012

Czego się nie robi w imię nauki...

żaba

Co 6 sekund w uniwersyteckich laboratoriach umiera jedno bezbronne zwierzę. Ofiarami bezdusznych eksperymentów padają przede wszystkim szczury, żaby i świnki morskie. Zdarzają się także przypadki zabijania psów.

Według analiz ekspertów z The Lord Dowding Fund, najwięcej zwierząt umiera podczas zajęć w Rumunii, Francji, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii – informuje serwis natablicy.pl. Bezbronne zwierzaki uśmiercają najczęściej studenci biologii i medycyny.

Z ich rąk ginie co roku około 430 żab, prawie 420 świnek morskich, 350 szczurów oraz 200 myszy. Cały proceder umotywowany jest oczywiście celami naukowymi Nie zmienia to jednak faktu, że każdego dnia w niehumanitarnych warunkach unicestwia się tysiące żywych istot.

Czy nie można byłoby zastąpić tych eksperymentów na żywym materiale odpowiednimi symulacjami komputerowymi, które wiernie oddawałyby cały proces badawczy?

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Mydło do przelania, czyli w opakowaniu uzupełniającym - na czym polega oszustwo?

Kolejne oszustwo marketingowe, na które oczywiście dajemy się nabrać!

Brytyjczycy o nas: „Polacy są CHAMSCY!”

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii niezbyt dobrze oceniają kulturę naszych rodaków. Dlaczego uważają nas za chamów?

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (108)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-04 11:24:09

Ja na zajęciach też robiłam sekcję szczura ale zwierzę zostało uśpione wcześniej, poprzez podanie mu zastrzyku. Ogólnie to gdyby nie te zajęcia myślę, że byłoby mi o wiele trudniej nauczyć się anatomii, poza tym takie zajęcie u nas cieszą się ogromnym powodzeniem- ja sama czekam na kolejne laboratoria. Nie uważam, żeby było to coś złego, tym bardziej, że zwierzęta są traktowane dobrze i procedura ich uśpienia nie jest nawet bolesna. Może lepiej byłoby zająć się osobami, które porzucają lub maltretują zwierzęta, a nie naukowcami, którzy zajmują się nauczaniem i odkrywaniem leków czy kosmetyków, z których Wy także będziecie korzystać...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-02 21:53:42

a ja należę do grupy ludzi, którzy "buntowali się,że każdy nie ma swojej żaby". Swoją drogą zastanówcie się ile żabek ginie pod kołami waszych samochodów. Może czas z nich zrezygnować? Biedne zwierzątka. Żaby mają większe prawo żeby przeżyć niż kurczak.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-29 22:17:24

płaczą nad zwierzętami na których uczą się ludzie po to by ratować później życia a same pewnie wpierdzielacie mięso aż wam się uszy trzęsą :P róbmy artykuły o żabach gdy na świecie tyle zła

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-29 16:42:42

.... tak jasne... w takim razie uczmy się anatomii krojąc ludzi! to na pewno będzie bardziej humanitarne.... co za brednie...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-02 14:24:20

tylko, że zwierzęta są zupełnie inaczej zbudowane niż ludzie tak samo jeśli chodzi o testowanie leków itp na zwierzętach, wiele groźnych dla ludzi substancji dla zwierząt nie stanowią zagrożenia i odwrotnie więc po co to?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-29 15:51:42

w pełni zgadzam się z tym artykułem...studiowałam biologię i także miałam zajęcia związane z sekcją zwłok żaby,szczura i myszy...akurat ja poprosiłam i nie musiałam zabijać żadnego z tych zwierząt,nie zmienia to faktu,ze sposób w jaki giną te zwierzęta jest okrutny, żaby żywe są zabijane w taki sposób,że uderza się nimi o blat,następnie igłą przebija rdzeń kręgowy,natomiast szczury i myszy trochę zamula się eterem,ale są nadal żywe następnie ciągnie z jednej strony za głowę z drugiej za ogon i takim sposobem jest przerywany rdzeń kręgowy..straszny to jest widok..dodam jeszcze,że z własnego doświadczenia wiem,że nie jest to potrzebne,żeby się nauczyć...niestety ludzie na moim roku byli w większości żądni takich wrażeń i nawet buntowali się,że każdy nie ma swojej żaby czy szczura na zabicie tylko jest po jednej,jednym na parę...jednym słowem skandal...szkoda,że idąc na kierunki medyczne lub biologiczne ludzie nie myślą jak medycy czy biolodzy...pozdrawiam

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-28 22:23:56

Rzeź w gospodarstwach domowych: giną bezbronne kury, świnie, a nawet krowy! -.- A poza tym nie życzę wam chirurga, który ćwiczył na komputerowych symulacjach zamiast na zwierzętach. Naprawdę dużo nauczy klikanie w rysunkową żabę na komputerze... -.- Zastanówcie się ludzie czemu służy to zabijanie zwierząt, a potem się oburzajcie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-28 21:57:33

Hmmm, Panie, ogarnijcie się i przeczytajcie dokładnie: po pierwsze to "według analiz" jakichś zagranicznych ekspertów i dotyczy głównie wymienionych krajów, co znaczy, że Polski pewnie to w ogóle nie dotyczy... Zresztą to fakt, że w Polsce zabijanie kręgowców w celach naukowych/do eksperymentów jest zakazane (oczywiście z pewnymi wyjątkami), więc uwierzcie, nie ma tragedii :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-28 21:27:39

Jestem studentką biotechnologii i wiem, że ten artykuł to brednie. Przede wszystkim dlatego, że większość doświadczeń wykonuje się na zwierzętach, które same padły (po co badać zdrowe zwierzaki? anatomii uczy się na modelach), albo na zwierzętach, które po pierwsze uśmiercane są w sposób humanitarny, a po drugie sa na tyle prymitywne, ze ich układ nerwowy nie pozwala na zbytnie odczuwanie bólu. To, że uśmierca się zwierzęta dla zachcianki i niehumanitarnie to brednie i podsycanie nienawisci ciemnogrodu!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-28 22:26:50

Nie mają pomysłu na nowe sensacja. Dobra i taka. -.-

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-29 17:23:54

Nie mam nic do prawdy zmieszczonego artykułu bądź nie... Wierzę także w to, co napisałaś o zajęciach na na uczelni. Ale nie pisz, że układ nerwowy jakiego kolwiek zwierzęcia nie pozwala na odczuwanie bólu. Wiem, że dżdżownica, żaba czy szczur to nie to samo, co pies czy kot, jednak posiadając swoje zwierzęta dobrze je obserwuję i wiem, że doskonale odczuwają ból. Co więcej - umią nieźle symulować...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-03 00:12:12

ja tez jestem studentka biotechnologi, i na moim uniwersytecie w laboratoriach przeprowadzane sa doswiadczenia na krolikach. mimo, ze racja, nie robia tego studenci to jednak ma to miejsce.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-28 21:25:43

A wolałabyś, żeby student medycyny uczył się zakładać szwy na tobie?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-28 21:00:47

Studiuje biologię na UJ i robilismy tylko sekcję karaczana, larwy macznika i dzdzownicy. A na kręgowcach nic, bo to ZAKAZANE!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz