Rewolucja w Kościele? Dzieci będą miały DWIE KOMUNIE (a rodzice DWA WYDATKI!)

12 Kwietnia 2012

Organizatorzy przyjęć mocno zacierają ręce.

Pierwsza komunia

Jeszcze do niedawna zwyczaj odnawiania przyrzeczeń chrzcielnych, czyli tzw. druga komunia, znany był jedynie w diecezji płockiej. Teraz jednak Kościół Katolicki pragnie rozpowszechnić tę tradycję w całej Polsce.

Jak informuje Gazeta.pl, uroczystość upamiętniająca dzień Chrztu Świętego odbywałaby się pod koniec szóstej klasy szkoły podstawowej. Duchowni zaznaczają, że dzięki wprowadzeniu takiego zwyczaju, dzieci kończyłyby każdy etap edukacji ważnym religijnym wydarzeniem.

Pomysł wprowadzenia drugiej komunii nie podoba się jednak wielu rodzicom. Dorośli doskonale zdają sobie sprawę, że dla nich oznacza to tylko jedno, a mianowicie... kolejne wydatki. Nie od dziś wiadomo przecież, że Komunia Święta to niezły biznes. Zwłaszcza dla handlowców i organizatorów przyjęć, nie mówiąc już o dzieciach, które z roku na rok liczą na coraz hojniejsze prezenty...

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Bakterie atakują: Na myszce komputerowej jest ich trzykrotnie więcej niż w toalecie!

Po przeczytaniu tego artykułu koniecznie umyj ręce i… komputer.

Dlaczego po alkoholu ludzie wydają nam się atrakcyjniejsi? ZASKAKUJĄCA ODPOWIEDŹ!

Zagadka rozwiązana!

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (80)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2012-04-18 15:51:09

Skoro rodzicom to tak przeszkadza to dlaczego sami kupują prezenty i organizują przyjęcia? Poza tym tytuł trochę na wyrost bo mowa o drugim chrzcie a nie komunii, chyba że komunia kojarzy się wam tylko i wyłącznie z wynajmowaniem sali i jedzeniem.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-04-14 13:33:17

OBUDZCIE SIE LUDZIE!!!!!!!!!!!!!!! BOG NIE ISTNIEJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-04-18 17:23:29

daruj sobie, kazdy ma prawo miec wlasne uczucia religijne i nalezy to uszanowac. Ty nie wierzysz - szanuje to; ja wierze, Ty uszanuj moje zdanie. bedzie prosciej.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-04-13 23:39:05

Ja właśnie jestem z diecezji płockiej,tyle,że u nas druga-duża komunia jest w czwartej klasie w maju i jest mniej huczna,ze tak powiem, zaprasza się najczęściej chrzestnych i dziadków, ale co prawda wydatek też jest nie mały,bo płyta z komuni za opłatą, strój dla dziecka i pamiątki za które trzeba też płacic

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-04-13 16:00:47

Jestem Katoliczką, ale jestem całkowicie przeciwna czemuś takiemu. Jak można dublować Sakramenty? To tak samo jakbyśmy co roku robili na nowo Chrzest, Komunię, Bierzmowanie, Ślub. Można odnowić przysięgę, ale to nadal nie jest ponowny Ślub. Jeżeli ktoś czuje taką potrzebę, to może to zrobić indywidualnie. Jeżeli ma być przeżycie religijne po podstawówce, to proponuję po prostu uroczystą Mszę dziękczynną za ten czas spędzony i prośbę o Błogosławieństwo na dalszą drogę naukowo-wychowawczą.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-04-13 13:59:19

trochę dziwnie sformułowany artykuł, zamiast skupić się na problemie udziwnień księży z dzieci się robi materialistów czekających na bóg wie co a z rodziców skąpców , a nie o to chyba chodziło prawda ?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-04-13 13:39:32

Otóż to, po co wyprawiać wielkie przyjęcia? Miałam dwie komunie, każda w mieszkaniu (trzy pokoje + kuchnia + łazienka + ubikacja). Rodzice zaprosili bliską rodzinę, czyli moją ciocię z dziećmi, moje dwie babcie i dwóch dziadków. Jeszcze moi chrzestni. W sumie dziesięć osób. Na stole nie było dużo potraw, ale przynajmniej jedli ze smakiem. Najbardziej pamiętam właśnie to, jak pomagałam mamie robić ciasto. Nigdy nie wstydziłam się tego, że nie miałam komunii w restauracji. A stara nie jestem :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-04-13 09:40:08

kto komu karze robić wielkie wesela?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-04-13 09:39:08

RODZICE A GŁUPSI NIŻ DZIECI ! ! ! tylko pieniądze! nic wiary w Was nie ma, żenada!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-04-12 22:06:27

jestem z diecezji płockiej i miałam 'małą' i 'dużą' komunię.. każdy podchodzi do tego jak chce ale w większosci przypadkow tą 1 komunie obchodzi się z 'pompą' a na tą drugą zaprasza się jedynie dziadków i chrzestnych.. no ale to już jest podejscie indywidualne..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-04-12 21:08:21

O, matko, a wy tylko o wydatkach.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz