Religia kontra pożądanie: Jak wygląda SEKS KATOLIKÓW?

23 Maja 2011

Osoby wierzące boją się, że ich niczym nieograniczone fantazje seksualne to grzech, z którego powinny się spowiadać.

seks katolików

Okazuje się, że nasze życie duchowe ma bardzo duży wpływ na to, jakimi jesteśmy kochankami. Najnowsze badania pokazały bowiem, że ateiści czerpią znacznie większą przyjemność ze współżycia niż na przykład katolickie pary. Skąd wynika ta dziwna rozbieżność?

Ludzie religijni, mimo że kochają się równie często jak ateiści, to jednak z powodu tego, co dzieje się w ich sypialni, mają znacznie większe poczucie winy. Osoby wierzące boją się, że ich niczym nieograniczone fantazje seksualne to grzech, z którego powinny się spowiadać. Do tego dochodzi problem tak bardzo potępianej przez Watykan antykoncepcji. Używanie prezerwatywy, czy też stosowanie hormonów chociaż jest bardzo powszechne wśród katolików, to jednak wciąż wzbudza w nich spore wyrzuty sumienia. Co więcej, znaczna część osób wychowywanych w katolickich rodzinach wstydzi się onanizmu czy też pornografii.

W katolickich rodzinach znacznie rzadziej rozmawia się również o seksie. Zupełnie inaczej sytuacja ta przedstawia się wśród ateistów. Jak pokazują wyniki sondaży, niewierzący rodzice zapewniają swoim pociechom dużo lepszą edukację seksualną. Dbają, aby wiedza ich dzieci na temat seksualności była jak największa.

A co Wy o tym myślicie? Czy religia rzeczywiście ma tak duży wpływ na sposób uprawiania seksu?

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Trucizny w naszym otoczeniu: Zlokalizuj w swoim domu chemiczne strefy zagrożenia!

Paragony, antyperspiranty czy tusze do rzęs – to tylko niektóre z codzienne używanych produktów, niosących poważne zagrożenie dla zdrowia.

Grecka edycja MAM TALENT: Uczestnicy castingu zagrali na fortepianie własnymi przyrodzeniami!

Widownia wstrzymała oddech, kiedy śmiałkowie stanęli przy instrumencie i zaczęli ściągać spodnie. Zobacz VIDEO!

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (187)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

katoliczka spełniona
(Ocena: 1)
2016-09-20 00:25:50

Bzdury pisze Pani Alicja.Bzdury nie poparte badaniami socjologicznymi jedynie zaczęrpniętymi z niechęci do kościoła.Mała wiedza merytoryczna!No cóż , każdy pisać może -jeden , drugi gorzej:(EPOKA RÓBTA CO CHCETA-prowadzi do matni.Prowadzi do epoki rozbitych małżeństw , zranień i nieszczęśliwych dzieci.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-02-26 12:18:52

też znam biblię tylko ,że za czasów jezusa nie było środków antykoncepcyjnych , genetyki, rozwiniętej medycyny , samolotów , samochodów itd. a ten nauczyciel uczył pracy , a jego modlitwy były rzadkością natomiast miał moc uzdrawiania jak dzisiejsi lekarze , dzięki wyusokości za nich.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-23 20:21:08

Artykuł jest pozbawiony sensu. Nie poczuwam się do katolicyzmu, ale ten artykuł zawiera same brednie. Kościół Katolicki nie zabrania antykoncepcji, zezwala na kontrolę płodności poprzez tak zwany kalendarzyk. Co do ludzkiej seksualności - Kościół przestrzega przed traktowaniem drugiego człowieka przedmiotowo, jako jedynie dawce przyjemności - i to jest przez Kościół potępiane. Wracając do antykoncepcji - w Biblii nie ma ani jednego wersetu, który by ją potępiał. Niemniej w tej kwestii Kościół stoi na stanowisku, że jej stosowanie nie uczy odpowiedzialności za drugiego człowieka i pozwala na przyjemność bez obowiązku, co jest przezeń krytykowane. Dodatkowo: "Kiedy małżonkowie, uciekając się do środków antykoncepcyjnych, oddzielają od siebie dwa znaczenia, które Bóg Stwórca wpisał w naturę mężczyzny i kobiety i w dynamizm ich zjednoczenia płciowego, zajmują postawę zamysłu Bożego i oraz poniżają płciowość ludzką, a wraz z nią osobę własną i współmałżonka, fałszując wartość daru z siebie". » Jan Paweł II, adh. Familiaris consortio, 32 Żeby zgłębić nauczanie Kościoła, polecam przeczytać art. 2366-2377 Katechizmu Kościoła Katolickiego. To najlepsze źródło informacji, a nie bzdurny artykuł z sieci. Poza tym: Jak ktoś chce, to znajdzie grzech wszędzie. Pamiętacie, jak Jezus uzdrawiał w Szabat, w wyniku czego spotkał się z krytyką faryzeuszy? Jezus walczył z taką drobiazgową religijnością, twierdząc, że daleko jej do cnoty. Co jest grzechem a co nie, zależy od Boga, a nie widzimisię Kościoła. I należy o tym pamiętać. Personalistyczne podejście Kościoła jest sensowne, choć osobiście nie widzę w antykoncepcji poniżenia człowieka. Polecam każdemu wnikliwą lekturę Biblii w kwestii etyki seksualnej, a także słuchanie głosu własnego sumienia, które jest uznawane za wewnętrzny głos Boga. Pozdrawiam serdecznie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-12 14:45:44

prymitywny wpis, nic nie wnosi.same głupoty.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-03 16:20:37

ale żal. w rodzinach katolickich, tak samo się rozmawia o seksie itd. ot ni jest tak, że się unika tych tematów. ;/ ten artykuł jest bardzo nierealny i wręcz głupi...a antykoncepcja jest zabroniona, przez kościól, bo trzeba umieć być wstrzęmięźliwym i sobie znaleźć wyrozumiałego partnera, a nie.. ;/komentarz nade mną jest wręcz impertyncki .anonimie, nie wiesz dokładnie jak jest, a się wypowiadasz. jak się czegoś nei wie dokładnie to lepiej siedzieć ciho, a nie robić z siebie kretyna ;] ciekawe ile masz lat...3?xD

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-05-28 17:17:36

ło jeny ludzie ratunku ja od 2 lat stosuje antykoncepcje i skoro prymitywy sądzą że antykoncepcja to zabijanie dziecka( o ile osobny plemnik i komórke jajową można nazwać dzieckiem) to wynika z tego że zabiłam ze 1000 bachorów no to może zadzwonicie moherki na policje i pójde do pier.... może mi ze 2 min wyroku wysoki sąd da za moje przestepstwo urzywania tabletek antykoncepcyjnych jeny ja już lece powiedzieć swojemu chłopakowi,że kiedy urzywał prezerwatyw popełniał dzieciobójstwo albo lepiej nie bo się biedak obwiesi z rozpaczy:) no to czekam aż do mojego domu wparuje policja z nakazem aresztowania mnie pod zarzutem zabójstwa przez urzywanie antykoncepcji ło jeny co za zbrodnia ZABIŁAM KOGOŚ KOGO NIE MA I NAWET NIE BYŁO PRZEZ SEKUNDE ło jeny ja natychmiast albo jeszcze szybciej lece do więzienia he he:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-05-26 20:28:58

cóz, trudno mi sie wypowiadać na ten temat...nie mam zdania po prostu ale jak by nie było, to zawsze lepiej sprawdzić, z jakiego powodu tak na prawdę facet się z nami spotyka... no bo wiadomo że jeżeli kobieta lubi seks to facet bardziej do niej lgnie niż gdyby nei czekała na niego mała przyjemność. seks międxy dwojgiem ludzi który sie kochają i sobie ufają to moim zdaniem nic złego, ale uwazam, że trzeba trochę odczekac, żeby przekonac się, jakie intencje ma druga osoba :P

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-05-25 21:32:05

Moim zdaniem te zasady są wymyślone przez księży. W dekalogu jest jasno napisane "nie cudzołóż" - czyli nie zdradzaj żony, męża. Dlatego coraz więcej młodych ludzi odwraca się od Kościoła, bo ten wprowadza coraz to nowe, chore zasady.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-05-24 23:47:59

To są chore zasady wymyślone przez ludzi. Skoro istnieje świat to jest też ktoś ponad nami, czyli Bóg ale my nie możemy wiedzieć jakie są jego zasady pozostaje nam jedynie żyć w zgodzie z sobą. I wiara, że Bóg jest wyrozumiały w większym stopniu niż ludzie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-05-24 21:50:30

Według mnie ma. Moi rodzice nigdy ze mną nie rozmawiali na te tematy. Kiedy w telewizji były "miłosne" sceny, od razu przełączali kanał. Robia tak do dzis (choć mam 25 lat). Kiedy ktoś mówi coś na temat seksu to czuję się niezręcznie i nie lubie rozmawiać o tym. mimo wszystko nie jestem już dziewicą, ale po każdym zbliżeniu z narzeczonym mam ogromne wyrzuty sumienia. Boję się pójść do spowiedzi i boję się tego co usłyszę.Żałuję, że rozpoczęłam współżycie, ponieważ nie byłam i nadal nie jestem na nie gotowa. To powinno czerpać radość, u mnie jednak radości to nie przynosi.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-05-25 00:32:07

to po prostu przestań to robić :/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz