Rekrutacja przez portal zakupów grupowych: Tak się teraz zapisuje na studia licencjackie!

09 Listopada 2012

Semestr można tam kupić nawet za połowę ceny regularnej.

studiowanie

Semestr nauki tańszy o prawie tysiąc złotych, obniżone kryteria rekrutacyjne, prezenty do indeksów – tak dzisiaj zachęca się w Polsce młodych ludzi do studiowania na uczelniach prywatnych.

Niż demograficzny nie pozostawił suchej nitki na płatnych szkołach wyższych, które z powodu braku chętnych borykają się z ogromnymi problemami finansowymi. Na całej sytuacji korzystają oczywiście uczniowie, którzy, licząc na tańsze opłaty, uczelni dla siebie szukają coraz częściej na portalach zakupów grupowych.

Na Grouponie między odkurzaczami, usługami kosmetycznymi i zagranicznymi wycieczkami pojawiło się ostatnio mnóstwo ofert edukacyjnych – donosi "Gazeta Wyborcza". Semestr studiów licencjackich można tam kupić już za połowę ceny.

Uczelnie, które promują się w ten sposób tłumaczą, że studia to usługa jak każda inna, a potencjalny student jest po prostu klientem, który wpłacając określone pieniądze, oczekuje konkretnych rezultatów – przede wszystkim zwiększenia poziomu swojej wiedzy oraz dyplomu.

Michalina Żebrowska

Zobacz także:

Najpopularniejsze imiona dla dzieci w Polsce - Toruń, Olsztyn, Poznań, Lublin i inne miasta

Zobacz, co jest teraz na topie w Twoim regionie.

Idealna doba według kobiety

8 godzin snu, 36 minut pracy, 1,5 godziny seksu – ale z nas hedonistki!

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (16)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2012-11-09 11:06:55

Ja nie wiem, dlaczego tak się psioczy na ludzi którzy chodzą na studia prywatne lub zaoczne. Czy lubie nie rozumieją tego, że nie każdy ma takie warunki, tak bogatych rodziców, by mogli mnie oni utrzymywać przez 5 kolejnych lat? Jasne, że chciałabym iść na państwową i nie musieć tyrać w tygodniu, mieć czas dla siebie i w ogóle czuć się jak w liceum jeszcze... Studia nie są tylko dla bogatych ludzi.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-11-09 18:01:11

Tak, tylko na państwowych uczelniach też są studia niestacjonarne, oraz wszystko rozumiem, sama nie mam zbyt wesołej sytuacji finansowej i także nie generalizuję, wiadomo, że są różne sytuacje, tylko krew mnie zalewa, gdy ja studiuję dziennie germanistykę na UW, moja koleżanka zaocznie w prywatnej wyższej szkole, za którą płacą jej rodzice i to trochę śmieszna sytuacja, gdy jestem przez nią obgadwana do naszych wspólnych znajomych, że mam średnią ledwo powyżej 4.5 i urabiam się po łokcie, podczas gdy ona z palcem w nosie ma same piątki (w tym ja mam certyfikat C2, ona AFAIR miała jakieś 60% z matury z niemieckiego)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-11-09 18:21:47

Nie wiem czemu ludzie tak podniecają się zyciem innych, naprawde. Ja wiem, ze jestesmy ludzmi i powinnismy zyc w spooleczzenstwie- ale obracanie sie wsrod takich znajomych na dobre ci nie wyjdzie. Rób swoje- kolezanka niech robi swoje, ludzkie życie rożnie sie toczy, nie zawsze jest tak ze ten co pracowal najwiecej i urabial sie po łokcie na koncu osiaga wszystko o czym marzyl.. Przykre ale niestety tak jest, ale wyrabiajmy sobie doswiadczenie, staze, robmy to co kochamy i nie ogladajmy na innych:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-11-09 18:49:05

Przeczytaj jeszcze raz mój komentarz, nigdzie nie napisałam, że utrzymuję z nią kontakt, po prostu mamy wspólnych znajomych i znajomych znajomych, czasem dochodzą mnie słuchy, po prostu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-11-09 20:51:19

Właśnie o tych wspolnych znajomych mówie- nie powinni powtarzać ani nawet przekazywać takich rzeczy, po co:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-11-09 11:01:05

no dobra narzekają tak na szkoły prywatne a okazuje się po pierwsze, że ludzie są lepiej wykształceni po takiej szkole a po drugie idą na taki kierunek jaki chcą a nie jaki musza na państwówce. Popatrzcie na szpitale PAŃSTWOWE jak funkcjonują czy inne szkoły PAŃSTWOWE, jedno wielkie gówno

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-11-09 11:51:46

a skad to wiesz?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-11-09 13:57:43

zgadzam się, ostatnie rezultaty (przynajmniej jeśli chodzi o informatykę) postawiły szkoły prywatne na piedestale. do szkół prywatnych/na studia zaoczne chodzą jednak ludzie zdecydowani zdobyć wiedzę i mają większe jej poszanowanie, bo wiedzą, że za to płacą. a niestety co raz częściej przez tą modę na studia na państwowe placówki wpycha się tłum nie mający ambicji ani predyspozycji.... oczywiście wyjątki wszędzie się znajdą, ale państwowe uczelnie powoli zmieniają się w obowiązek a nie możliwość zdobycia wiedzy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-11-09 10:00:26

Ciekawe, ciekawe. Uważam, że internet jest skarbnicą wiedzy i jeżeli uczelnia nie ma akurat zbyt wielu chętnych to dlaczego nie sprzedać się w właśnie taki sposób... Ja o mojej szkole ( a chodzę do Progresu na masaż), dowiedziałam się też z internetu, tyle że z jednego z for internetowych. Jak ktoś chce się teraz dowiedzieć czegokolwiek to wiadomo, że szuka na necie!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-11-09 07:41:08

i bardzo dobrze, nie wszystkich stac zeby placic takie pieniedza za studia a chetnych jest sporo i to nie jest kupienie sobie studiów bo jezeli sie nie nauczysz to nie zdasz, nie mówiąc tu o obronie licencjatu czy magisterki...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-11-09 01:02:08

Czekam aż będzie można przez Grupon kupić zniżkę na mandat albo kwaterę na cmentarzu...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-11-09 00:51:00

co za brednie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-11-09 00:44:03

a niech idą ci studenci, niech kupują! takim dyplomem będą mogli sobie ścianę wytapetować. dadzą przynajmniej zarobić wykładowcom i administracji uczelnianej :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-11-09 14:07:49

hahaha no ja po PJWSTK sobie pewnie sxeruję i wytapetuję, bo to powód do dumy!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-11-09 17:54:31

Ale co ty porównujesz? Bez przesady, są uczelnie i uczelnie, ale fakt faktem dyplomem większości z nich można się podetrzeć, to, że PJWSTK jest świetną uczelnią nie oznacza, że jakaś wyższa szkoła lansu w Pcimiu Dolnym też jest taka super

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz