Takiej studniówki jeszcze nie było. Zobacz bal maturalny dla gejów, lesbijek i transseksualistów

23 Stycznia 2018

Czy ten zwyczaj przyjmie się także w Polsce?

Queer Prom

Przełom stycznia i lutego to szczyt sezonu studniówkowego. Maturzyści z całej Polski bawią się na wielkich balach i nieco skromniejszych imprezach. Jednak nie wszyscy. Niektórzy rezygnują z zabawy, bo nie lubią tego typu okazji, a inni nie mają partnera. Rezygnacja może też wiązać się z brakiem środków. W przypadku osób LGBT powód jest jeszcze inny - powszechny brak akceptacji.

Zdarzają się pary jednopłciowe, ale to zjawisko wyjątkowo rzadkie. Homoseksualni uczniowie obawiają się reakcji rówieśników i nauczycieli. Niektórzy usłyszeli wprost, że nie mogą przyjść na studniówkę z partnerem tej samej płci, bo to wbrew tradycji i wzbudzi niezdrową sensację. Nie tylko w Polsce. Z najważniejszej imprezy w życiu rezygnują geje i lesbijki nawet w liberalnej Wielkiej Brytanii.

To właśnie dla nich zorganizowano Queer Prom. Na tej zabawie orientacja seksualna nie ma większego znaczenia.

Zobacz również: LIST: „Czy mój chłopak jest za brzydki, żeby pokazać się z nim na studniówce? Pucołowaty, niski, brwi zrośnięte...”

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (4)
ocena
4/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 1)
2018-01-23 17:17:35

Nie wiem czemu wszyscy uważają i krzyczą jaka to Polska zacofana... Byłam jedyną osobą bi w całej szkole, cała moja klasa o tym wiedziała (reszta pewnie też, bo plotki szybko się rozchodzą) i nikt nie miał z tym problemu. Wiadomo, jak się wydało wszystko to na początku były pytania, czasami żarciki, ale nic krzywdzącego. A szkoła średnia na "wsi" (male miasteczko, wioska praktycznie). Jak się interesowałam czy byłby problem gdybym przyszła z dziewczyną na studniówkę to nikt żadnych problemów nie robił. Hetero koleżanki przyprowadzały znajome gdy nie miały partnera i dla każdego było to nic niezwykłego.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-23 18:34:25

Ja też prędzej zaakceptuje osobę bi , niż czystego homo, dlatego osoby z klasy byli tacy życzliwi dla ciebie. Tym bardziej że sama mam partnera faceta, ale kobiety też mnie pociągają w jakimś tam stopniu. Myślę że takie studniówki byłyby dobre również dla niektorych hetero, którzy nie mają partnerów na ten bal . Po prostu przyszliby ze swoim znajomym/znajomą żeby się świetnie bawić.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-23 16:28:47

Sodoma i gomora

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-23 03:48:55

To smutne, że coś co w starożytności czy renesansie nie budziło zasnych emocji, w czasch powszechnej rozwiazlosci jest tak zle wodziane i to w kraju gdzie ciaze 14latek sa czyms co nikogo nie dziwi. Zaakceptujmy w koncu, ze homoseksualizm jest czyms co istnieje od zawsze w dodatku u wiekszosci gatunkow zwierzat. Jako osoba bardzo heteroseksualna wiem jaka trauma bylby dla mnie seks z osoba tej samej plci, wiec uwazam, ze prawdziwym okrucienstwem jest zmuszanie osob homoseksualnych do zycia w zwiazkach heteroseksualnych, bo spoleczenstwo nie akceptuje ich takimi jakimi sa.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1