Psychologia ulubionych dań

10 Grudnia 2011

To co lubisz jeść, wiele mówi o twojej osobowości.

muffin

Podobno jesteśmy tym, co jemy. Od kilku lat stara się nas przekonać o tym światowej sławy dietetyczka Gillian McKeith w programie „You are what you eat”, a także w swojej książce kucharskiej pod tym samym tytułem. Gillian McKeith stworzyła serię naturalnych organicznych produktów spożywczych. W skład oferowanej przez nią zdrowej żywności wchodzą m.in. produkty bezglutenowe, zbożowe z siemienia lnianego czy konopi, a także zdrowe słodycze. Zapomnijmy jednak na chwilę o dietach. Bo to, co jesz, ma nie tylko wpływ na twoje zdrowie, ale również świadczy… o twoim charakterze. Przekonany jest o tym dietetyk dr Alan Hirsch, który postanowił zbadać, jaki jest związek naszych ulubionych smaków z cechami osobowości, temperamentem i typowym zachowaniem. Co dokładnie odkrył?

Sałatka z tuńczykiem

Osoby, które uwielbiają sałatki czy kanapki z tuńczykiem, są zazwyczaj zmotywowane na osiągnięcie sukcesu, często wyrachowane, a nawet agresywne. Z natury są przywódcami i liderami. Dążą do powodzenia zarówno w sprawach osobistych, jak i zawodowych. To ludzie walki i sukcesu. Lubią rywalizację. Najlepiej czują się w towarzystwie takich samych osób, jak one.

Ziemniaki

Juliet Boghossian, ekspertka ds. żywienia i autorka książki o zasadach odżywiania twierdzi, że miłośnicy tłuczonych ziemniaków uwielbiają wygodne życie. Dlatego na randki umawiają się chętnie, ale jako stałego partnera szukają osoby podobnej do siebie – ponieważ mają takie same natury i cechy charakteru, są w stanie stworzyć ze sobą szczęśliwy, udany związek.

Owoce morza

Jeśli lubisz frutti di mare, z natury jesteś ugodowa, towarzyska i chętnie dzielisz się z innymi. Najbezpieczniej i najpewniej czujesz się w bliskich, stałych związkach. Dla partnera potrafisz się poświęcić. W miłości i przyjaźni cechuje cię lojalność. Masz duszę romantyczki, a najtrwalszy związek stworzysz z miłośnikiem owoców morza czy kanapek typu BLT, czyli z bekonem, sałatą i pomidorem. Przy okazji sprawdź, co ulubione danie świadczy o mężczyźnie!

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (36)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2011-12-10 10:14:46

ja z tego lubię wszystko oprócz owoców morza

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-12-10 16:16:04

to wybierz to co lubisz najbardziej i sprawdź czy się zgadza

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-12-10 10:11:37

Wychodzi na to,że każdy lubi tylko jedną rzecz.Gdy wybiorę 2 to cechy się wykluczają.Beznadziejny tekst.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-12-10 09:34:48

a ja kocham.... SERNIKA!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-12-10 09:20:34

Uwielbiam makarony w każdej postaci, a najbardziej spaghetti, pizzę, zapiekanki, tosty itd. Ale wiem, ze to niezdrowe, więc tylko czasami sobie pozwalam.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-12-12 12:46:37

Makaron w postaci tosta? Nie jadłam jeszcze...;>

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-12-10 09:08:07

a ja lubie wszystko!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-12-10 08:19:30

a ja lubię placki :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz