Pralka to w Polsce standard, niestety na plazmę i zmywarkę stać już nie każdego! CIESZYĆ SIĘ czy PŁAKAĆ?

04 Maja 2011

Telefon komórkowy, komputer, samochód i aparat cyfrowy, to tylko nieliczne dobra, które znaleźć można w większość polskich gospodarstw domowych.

zmywarka

Okazuje się, że Polacy są coraz bardziej spragnieni wszelkich technologicznych udogodnień. Centrum Badania Opinii Społecznej przeprowadziło niedawno sondaż dotyczący najpowszechniejszych dóbr, które odnaleźć można w prawie każdym gospodarstwie domowym Polaków. Według badania, w większości naszych domów odnajdziemy takie przedmioty, jak pralka, telefon komórkowy, komputer i aparat cyfrowy.

Ponad 90 procent Polaków posiada w swoim domu pralkę automatyczną. Urządzenie tego nie mają w swoim domu tylko nieliczni z naszych rodaków. Głównie są to osoby najgorzej wykształcone, posiadające najniższe dochody, a także mieszkańcy wsi, bezrobotni, emeryci, renciści i rolnicy.

Kolejnym urządzeniem najczęściej używanym przez Polaków jest telefon komórkowy. Posługują się nim prawie wszyscy badani do 54 roku życia, a tylko połowa osób mających 65 lat i więcej. Własnego telefonu nie mają głównie osoby z bardzo niskimi dochodami. Częściej posiadają go również mieszkańcy miast powyżej 20 tysięcy ludności.

Połowa naszych rodaków twierdzi, że w ich gospodarstwach domowych znajduje się przynajmniej jeden samochód. Zmotoryzowane są głównie osoby, które dobrze oceniają własne warunki materialne, a także te z wyższym wykształceniem. Samochód mają prawie wszyscy, którzy pracują na własny rachunek, kadra kierownicza, specjaliści oraz rolnicy. Bezrobotni i renciści najczęściej deklarują, że chcieliby mieć samochód, ale ich na to po prostu nie stać.

Większość badanych deklaruje również, że posiada w swoim domu komputer. Co ciekawe, dla współczesnych Polaków nie jest to już żaden wyraz bogactwa i powodzenia, lecz raczej swoisty znak nowoczesności. Komputer to przedmiot, który wielu Polaków wykorzystuje po prostu do pracy. Większość z nas nie wyobraża już sobie bez niego życia.

W wielu polskich domach odnaleźć można także aparat cyfrowy. Właścicielami cyfrówek są najczęściej osoby młode i w średnim wieku. Są to najczęściej ludzie dobrze wykształceni i dość majętni.

Nieco mniej badanych posiada w swoich domach telewizor plazmowy czy zmywarkę. Tylko nieliczni respondenci zgłosili również, że są szczęśliwymi właścicielami domków letniskowych czy działki rekreacyjnej...

Karina Hefner

Zobacz także:

Napompowane usta, wydęte buziaczki, silikonowe dzióbki: SŁITAŚNE FOCIE opanowały internet!

Zobacz, do czego może doprowadzić brak umiaru w poprawianiu urody…

SZOK! Dyrektorka szkoły występowała w filmach pornograficznych!

Podobno chciała dorobić sobie do pensji...

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (48)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2011-05-08 15:17:13

mam 4 telewizory w tym 1 plazma, 1 zmywarkę, 1 aparat cyfrowy, 2 laptopy i zwykły komp nie używany bo zepsuty, heh, no pralka jest, nie mam stacjonarnego tel bo nie potrzebujemy w sumie to 4 telefony, i w sumie to nie jestem hmm `bogata` mój tata zarabia około 3 tysiąc, mama ponad tysiąc to w sumie nie jest dużo

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-05-05 15:51:59

A TV LCD zamiast plazmy się liczy? :D Chciałam zaznaczyć, że pod względem technologicznym to LCD są lepsze... Plazmy wyprzedają bo są kiepskie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-05-05 02:34:37

ja mam 2 tv, nie sa to jakies plazmy ale tez nie sa to stare telewizory wiec nie narzekam, pralke mam, komputer też , 3 telefony w domu w tym 1 stacjonarny i zepsuty aparat cyfrowy... , zmywarki i plazm ani samochodow nie mam ale nie narzekam jest jak jest i jest dobrze i oby do przodu ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-05-04 19:54:46

lecz się małolato i nie pisz więcej artykułów

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-05-04 19:54:16

powaliło Cię ? z czego tu się cieszyć ?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-05-04 18:54:40

jeju u mnie zadnej plamy czy zmywarki albo auta nie ma

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-05-04 18:42:35

taaa... jak taki rzad to niech nikt sie nie dziwi ze wiekrzosci nie stac na plazme czy umywalkę ;(

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-05-05 19:11:41

umywalkę?? :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-05-04 17:17:53

mysle ze jezeli chodzi o zmywarke to przewaza tez fakt iz duzo polakow mieszka w blokach a wiadomo jakie tam sa kuchnie... male i raczej nie przystosowane do takiego "luksusu" jakim w czasach komuny byla zmywarka ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-05-04 15:51:46

Pralka to podstawa. Telewizor mam stary po co zmieniać jak działa, a zmywarka hmm sama mogę umyć

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-05-04 15:20:16

Widzę, że same bidule tu siedzą i krytykują innych. Żyjemy w takich czasach, ze telewizor wypadało by zmienić

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-05-04 16:28:05

to ze ktos nie ma zmywarki i plazmy to nie znaczy ze jest biedny... najbogatszy jest ten co najmniej potrzebuje

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz