8 pomysłów na prezent dla osoby, którą słabo znasz

06 Września 2017

Bezskutecznie szukasz pomysłu na podarunek dla kogoś, kogo niezbyt dobrze znasz? Śpieszymy z pomocą…

prezenty

Pudełko czekoladek

Słodki przysmak z dużym prawdopodobieństwem ucieszy każdego. No, prawie każdego, ponieważ musimy się liczyć również z tym, że obdarowana osoba bardzo dba o linię i unika łakoci. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest prezent w postaci wyrobów z czekolady gorzkiej, charakteryzującej się wysoką zawartością miazgi kakaowej (nawet powyżej 70 proc.), cenionej nawet przez dietetyków.

Taki produkt jest nie tylko smaczny, ale również całkiem zdrowy, oczywiście pod warunkiem zachowania umiaru w jego pałaszowaniu.  Stanowi m.in. bogate źródło magnezu, pierwiastka niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania układu mięśniowego i nerwowego. Dzięki cennym związkom, teobrominie i kofeinie czekolada poprawia nastrój i zwiększyć energię życiową, natomiast zawarta w niej pirazyna pozytywnie wpływa na koncentrację oraz sprawność intelektualną.

Karty do gry

W sklepach i internecie znajdziemy mnóstwo wzorów kart (nawet zaprojektowanych przez słynnych kreatorów mody), które można wykorzystać podczas wieczornych spotkań z przyjaciółmi i rozgrywek w makao, wojnę, remika, pokera, oczko czy brydża. Nie musimy się przejmować, że obdarowana osoba nie gra w karty, ponieważ taki prezent może też przywołać miłe wspomnienia z czasów młodości i stanowić zachętę do spędzenia wolnego czasu z damami, królami i asami.

Zobacz także: Kto jest mordercą? Przeanalizuj obrazek i spróbuj dać odpowiedź!

Kupon lotto

„Goście drodzy, goście mili. Radość byście nam sprawili w szczęście nasze inwestując, kupon totka nam darując, oszczędzacie kwiatów moc, co by zwiędły w jedną noc” – to jeden z licznych wierszyków pojawiających się na ślubnych zaproszeniach. Kupon lotto może być trafionym prezentem nie tylko z okazji wkraczania na nową ścieżkę życia. Ucieszy się z niego chyba każdy, szczególnie w obliczu imponującej kumulacji i perspektywy wygrania kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu milionów.

Butelka wina

To prezent ponadczasowy i zawsze mile widziany, z jednym wyjątkiem, gdy okazuje się, że osoba obdarowana ma problem z alkoholem lub jest abstynentem. Wtedy musimy się liczyć z niezręczną sytuacją.

W pozostałych przypadkach butelka dobrego czerwonego wina na pewno spotka się z sympatycznym przyjęciem, ponieważ to trunek nie tylko smaczny, ale również zdrowy (oczywiście zakładając, że pije się nie więcej niż 1-2 kieliszki dziennie). Jest  bogaty w cenne przeciwutleniacze, przede wszystkim resweratrol, który obniża poziom „złego” cholesterolu LDL (jednocześnie podnosząc stężenie „dobrego” cholesterolu HDL) oraz zmniejsza agregację płytek krwi, zapobiegając zawałowi, udarowi mózgu czy miażdżycy. Badania wykazały, że czerwone wino, dzięki obfitości antyoksydantów, zmniejsza także ryzyko chorób serca u osób z syndromem metabolicznym.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (0)
ocena
0/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz