Polskie nastolatki są coraz głupsze: Egzamin gimnazjalny poszedł w tym roku fatalnie!

18 Czerwca 2011

Wyniki egzaminu są znacznie gorsze niż w zeszłym roku. Czy to wina nauczycieli?

nastolatka

Ogłoszone przez Centralną Komisję Egzaminacyjną wyniki tegorocznego egzaminu gimnazjalnego wywołały w całej Polsce spore zamieszanie. Okazuje się bowiem, że są one znacznie gorsze niż w w ubiegłych latach.

Gimnazjaliści z części humanistycznej egzaminu średnio uzyskali zaledwie połowę możliwych punktów. W części matematyczno-przyrodniczej nawet to im się nie udało. Średnio zdobyli tutaj zaledwie 23 punkty na 50 możliwych.

Wszystkim uczniom najsłabiej poszły zadania otwarte. Gimnazjaliści nie umieją tworzyć własnego tekstu oraz stosować zintegrowanej wiedzy i umiejętności do rozwiązywania zadań. Jak twierdzi wielu specjalistów, mają oni problem ze zdolnością kreatywnego, samodzielnego myślenia.

Kogo należy obwiniać za takie niskie wyniki? Samych uczniów? Czy może nauczycieli, którzy nie potrafią przekazać wiedzy w odpowiedni sposób?

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Rodzić po ludzku? Na pewno nie na Filipinach! Oto jak wyglądają tamtejsze oddziały położnicze

Średnio na trzy rodzące kobiety przypada tam jedno łóżko.

Ciężkie życie polskiego studenta: Nie ma czasu na przyjemności, więcej pracuje niż się uczy!

Polak jest najbardziej zajętym studentem w Europie!

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (764)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Victor
(Ocena: 5)
2014-02-24 08:31:34

praca inżyniera w Przemyśle

Każdy inżynier musi tak pracować aby pieniędzy wystarczyło na działalność oraz na utrzymanie kilku urzędników na różnych stanowiskach nieprodukcyjnych Kształcenie w Polsce to zbyt dużo niepotrzebnej wiedzy pamięciowej.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Victor-imię używane w USA
(Ocena: 5)
2014-02-24 08:18:29

re: Polskie nastolatki są coraz głupsze: Egzamin gimnazjalny poszedł w tym roku fatalnie!

Musimy zwiększyć ilość osób kończących Politechniki Nauczycielami fizyki , matematyki muszą robić ludee po skończonych studiach politechnicznych. Bardzo dobra praca dla dziewczyn po politechnikach. Do cięższej pracy w przemyśle musimy kierować mężczyzn po studiach bezwzględnie kierunkowych. Inżynierowie, kierownicy po studiach niekierunkowych ośmieszają zakład pracy oraz dyrektora zatrudniającego- Nie wiedza lecz chęć szczera zrobi z ciebie kierownika. Nie jest przypadkiem, że Polska jest w dalszym ciągu nazywana ciemnogrodem a 2 miliony Polaków wybrało chleb tułacza. Kierownik, inżynier z innych kierunków głosi teorie , że profesor w grobie by się przewrócił. Na Zakładach Azotowych Puławy geniusze za łapówki głoszą teorie, że po wyłączeniu kotła uzyskamy 100% sprawność. Gdzie jest prokurator i całe sądownictwo. Nawet taką rewelacje potwierdziły instytuty tylko zwykła logika "poszła spać" Inżynier nie kierunkowy potrafi powiedzieć do kierunkowego "bo cię wypier..."

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-02-24 07:49:24

Tutaj wpisz treść komentarza...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-18 10:07:59

Tempota ludzka nie zna granic. Jesteście jak dzieci we mgle. Nie potraficie połączyć logicznie przyczyn z Waszymi deficytami umysłowymi. Zresztą jest to wytłumaczenie same w sobie.... Wiem zabrzmiałem chamsko... Ale tylko dlatego, żeby to do wszystkich dotarło. O co chodzi: Edukacja amerykanów ma za zadanie tylko ich ogłupiać. Poziom testów w Polsce jest dobry.. tzn. jeżeli się nie nauczysz.. nie zdasz. Proste. Problem tkwi gdzie indziej. Zauważyliście, że coraz więcej ludzi ma problemy z pamięcią i koncentracją? Obwiniacie nauczycieli ? Tak ale jest to mały % problemu. Jeżeli ktoś nie jest w stanie skupić się, niczego się nie nauczy.. Nigdy .. Chodzi o to - czym Nas się truję?. Ale na to pytanie niewiele osób będzie szukać odpowiedzi.. Pozdrawiam wszystkich wiedzących......

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-08 01:07:32

Do ANONIM z 2011-07-03 19:16:11 Banalny? Proszę Cię bardzo geniuszu, wypisz sobie co dana postać historyczna zrobiła dla Polski i podaj lata. No proszę, nie zapomnij tylko o tym, że data musi się zgadzać co do roku:) Oczywiście, starsza o rok koleżanko nazywaj Nas wszystkich gówniarzami i uważaj się za Bóg wie kogo, ale nie wsypuj każdego z tego roku do jednego worka i nie wmawiaj mi, że uczymy się mniej niż Twój rocznik bo za przeproszeniem gówno wiesz. Pozdrawiam:) Podpisuję się całkowicie pod oburzonym koleżankami. Zdanie: "Gimnazjaliści nie umieją tworzyć własnego tekstu oraz stosować zintegrowanej wiedzy i umiejętności do rozwiązywania zadań." we mnie również wywołało mieszane uczucia. Jednakże wyniki tegorocznych testów nie są tylko takie złe ze względu na nasz poziom wiedzy. Nacisk, presja oraz nie wypełnianie obowiązków przez nauczycieli również. Dodam, że CKE wyjątkowo przegięło z poziomem jak na ten rok. Z resztą tu rządzi szczęście - trafisz lub nie, jeden z oceniających przyzna za rozprawkę max punktów, drugi nie da nawet połowy. Dlaczego? A tego to już nikt się nie dowie. Miałam: human:32,matprzyr:26,niem:35. I szczerze? Po wyjściu z sali popłakałam się wręcz. 58 punktów, średnia 5,06(uwaga dla niektórych-przy średniej ważonej. Nie w każdym gim ona jest, a znacznie podnosi poziom i jest o wieele trudniej uczniom, którym zależy na ocenach. Z resztą Ci, którzy jej nie znają przekonają się o niej w liceum:)) + do tego62 punkty za osiągnięcia itp. myślałam, że to strasnzy wynik. Chciałam mieć minimum 130 punktów, okazało się, że obniżyli w liceach progi bo uczniowie niektórym nie potrafili w większości sprostać. Ja się dostałam do najlepszego liceum w okolicy i jestem z siebie całkowicie zadowolona pomimo tego stresu, który mi towarzyszł do 05.07:P:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-07 16:38:55

mi również nie poszło za dobrze... Jak robiliśmy w klasie egzaminy z poprzednich lat to pisałam na co najmniej 40 pkt. a teraz miałam tylko 30, 38 i 28...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-03 19:16:11

Ja powiem tak, pisałam testy rok temu i patrząc na tegoroczny test uważam że był banalny w porównaniu do naszego, zwłaszcza część humanistyczna. Z roku na rok gimnazjaliści uczą się coraz mniej i takie są fakty. Więc do nauki gówniarstwo a nie na brona i zobaczycie że wystarczy trochę chęci.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-03 12:22:27

Sama pisałam testy w tym roku i to nie młodzież jest głupsza, tylko testy są trudniejsze. Prawda jest taka, że wymagają od nas więcej, ciągle zmieniane podstawy programowe, w których jest więcej nauki. Po prostu chcą z polskiej młodzieży zrobic wybitnych i najmądrzejszych ludzi na świecie! Redakcjo papilota, rada na przyszłość, nie wrzucajcie wszystkich do jednego worka, bo nie tylko mnie lekko oburzyło przykładowe zdanie : "Gimnazjaliści nie umieją tworzyć własnego tekstu oraz stosować zintegrowanej wiedzy i umiejętności do rozwiązywania zadań."

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-02 20:57:42

te testy szczegolnie z polskiego to nauka czyjegos myslenia na pamiec i metoda na szczescie czy sie trafi co komus tam sie podoba;/ żenada

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-01 15:49:56

coraz trudniejsze robia a nie ze coraz glupsi sa... bez porownania do egzaminow sprzed kilku lLAT ;0!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-03 12:23:04

Całkowicie się zgadzam.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz