Polacy nienawidzą Żydów: Jesteśmy największymi antysemitami w Europie!

06 Listopada 2011

Skąd biorą się nasze uprzedzenia?

żydówka

Antysemityzm to problem, z którym nasz kraj boryka się już od bardzo wielu lat. Nie od dziś wiadomo, że nie należymy do narodów zbyt tolerancyjnych. Wielu z nas drażni wszelka „inność”, zachowania, których nie do końca rozumiemy. Nienawiść do Żydów ma zresztą swoje korzenie w dalekiej historii. I co najgorsze, mimo upływu lat, wciąż tkwią w nas pewne uprzedzenia.

Jak wynika z raportu przeprowadzonego przez ekspertów z Bundestagu, Polacy, obok Niemców i Węgrów są największymi antysemitami w Europie. Czujemy wielką niechęć do wyznawców judaizmu. Uważamy, że Żydzi mają zbyt duży wpływ na to, co dzieje się na świecie. Nie podoba nam się ich kultura i sposób zachowania.

Co ciekawe, wysnuwając swoje złowrogie osądy, często nie potrafimy ich racjonalnie wyjaśnić. Wydając określoną opinię na temat Żydów, bazujemy po prostu na szeroko rozpowszechnionych uprzedzeniach i zwykłej niewiedzy.

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Zabili konia i urządzili krwawą sesję foto!

21-latka weszła do wypatroszonego ciała zwierzęcia, tarzała się w jego krwi i pozowała do zdjęć.

Kościotrupy w reklamie prezerwatyw (Kontrowersyjne FOTO!)

Powstało już wiele oryginalnych reklam akcesoriów seksualnych, ale ta kampania przebiła wszystkie...

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (162)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Polak
(Ocena: 5)
2017-10-07 19:17:39

Niech się Piechowicz wypowiada tylko w swoim imieniu...Od Polaków i Polski won! Błąd Polski i polskiego społeczeństwa,że otworzyli ,,bramy,, i otoczyli opieką wypędzanych ze wszystkich krajów Europy ,,parchów,, mści się na mojej ojczyżnie , na moich braciach i siostrach wszystkimi rozbiorami,wojnami i nieszczęściami....Zawsze żydzisko parchate witało zaborców! Zawsze żydzisko knuło i gryzło rękę,która dawała mu schronienie i pokarm! Żyd jest gorszym ścierwem od najgorszej śmierdzącej padliny!! Przyjdzie czas a będziecie parchy z mojej ojczyzny uciekać w tempie ekspresowym!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Luk
(Ocena: 5)
2013-04-21 20:23:48

re: Polacy nienawidzą Żydów: Jesteśmy największymi antysemitami w Europie!

To prawda.Polacy to ogromni antysemici.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-03-22 21:16:35

re: Polacy nienawidzą Żydów: Jesteśmy największymi antysemitami w Europie!

Żydzi są niewdzięcznikami, a media przez nich kontrolowane - kłamią.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-03-22 21:15:29

re: Polacy nienawidzą Żydów: Jesteśmy największymi antysemitami w Europie!

Żydzi kontrolują media i robią z siebie niewiniątka. Wy za to jesteście stadem baranów, ślepymi na to, co robią z Wami Żydzi - jak to określił pewien żyd-pseudo.polityk. A papilot może sobie darować takie na zbyt "inteligenckie" - na swój poziom - komentarze.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
kks
(Ocena: 5)
2013-02-01 11:04:12

Jesteśmy, bo u nas żydów było najwięcej i najlepiej ich znamy. Tu schronili się wypędzeni z zachodniej Europy, dlatego tam już nie ma tylu antysemitów.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-12-05 22:35:50

Nie jestesmy najwiekszymi antysemitami w Europie, o czym swiadczy chocby ilosc zasadzonych drzewek dla sparwiedliwych wsrod narodow. Polacy natomiast moga miec zal, za to ze ratujac wielu zydom skore, sami spotkali sie z ich niewdziecznoscia. Niestety w NKWD (Katyn 1940) bylo bardzo wielu zydow, w UB i SB rowniez -rozprawianie sie z Amria Krajowa po wojnie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-10-08 12:25:17

Czytałem kilka publikacji na temat tzw "Żydostwa" autorstwa znanych ludzi z historii.Zdecydowana większość opinii w tych tekstach była negatywna.Sam również miałem niezbyt pozytywne doświadczenia z "pewnym człowiekiem" Dlaczego tak jest? Wiemy ,że ludzie , o których mówi się w kategoriach "Żyd , pejs,wybraniec" stanowią mały(może nawet bardzo mały) procentowy udział w społeczeństwie ,że ich procentowy udział na tzw "ważnych stanowiskach" jest duży. Wiemy również ,że ludzie władzy podlegają różnym często skrajnym opiniom. Aby człowiek wypracował sobie jak najbardziej obiektywną opinię o innych(szczególnie tych niezbyt akceptowanych/nielubianych) powinien sam przyjrzeć się sobie i innym w całym przekroju warstw społecznych. Gdy to zrobi powinien się zastanowić skąd się wzięły uprzedzenia, i chociaż próbować zrozumieć przyczyny zachowania tych mniej akceptowanych ludzi. Czy konstrukcja mentalno-psychiczno-emocjonalna odmieńców jest inna.Co kieruje zachowaniem odmieńców?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-02 08:20:34

Czy Autorka może sprecyzować sformułowanie "od bardzo już wielu lat" i wyjaśnić w jego kontekście fakt, że Żydzi przez stulecia UCIEKALI DO Polski, a nie z Polski? Bo znany antysemityzm polski zaczyna się w okolicach Powstania Styczniowego. Dlaczego - odsyłam do żydowskich historyków z epoki, bardzo szczegółowo to wyjaśniają.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-19 22:28:40

Mit antysemityzmu jest potrzebny do wyłudzania kasy i zwrotu majątków za które już otrzymali rekompensaty. Żydom wiecznie mało więc oskarżają

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-19 22:28:32

Mir antysemityzmu jest potrzebny do wyłudzania kasy i zwrotu majątków za które już otrzymali rekompensaty. Żydom wiecznie mało więc oskarżają

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz