PIWO POD CHMURKĄ: Czy picie alkoholu na ławce w parku itp. słusznie jest zakazane?

27 Sierpnia 2012

Posłowie poważnie rozważają zmianę prawa.

Piwo festiwal

Zakaz picia alkoholu na ulicach, placach i w parkach został wprowadzony w naszym kraju ponad 10 lat temu. Teraz jednak posłowie poważnie rozważają zmianę prawa.

A wszystko dlatego, że do sejmu wpłyną niedawno wniosek szczecińskiego stowarzyszenia `Piwo pod chmurka`. Twórcy tej niecodziennej organizacji domagają się liberalizacji dotychczasowych przepisów.

- Nie chcemy robić rewolucji, tylko ewolucję, wspólnie znaleźć złoty środek, bo obecne prawo przestało działać i tworzy poczucie `zakazanego owocu` jeszcze bardziej zachęcając młodzież do spożywania napojów alkoholowych – przytacza słowa Łukasza Sielskiego (prezesa stowarzyszenia `Piwo pod chmurką`) Dziennik Bałtycki.

A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Też uważacie, że za picie alkoholu na ławce w parku nie powinno się dostawać mandatu?

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Photoshopowe wpadki: Głowy grafików za to poleciały! CO ZA TOTALNY BRAK LOGIKI...

Ucięte nogi, nadprogramowe ręce, dziwnie zniekształcone modelki, a to dopiero początek!

Barbie - DRAG QUEEN. Mattel znowu szokuje! Już za 400 złotych lalka może być Twoja...

Nowy model zabawki ma być wierną kopią projektanta Phillipe Blonda.

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (73)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

MobilisA075
(Ocena: 5)
2016-06-15 19:12:51

re: PIWO POD CHMURKĄ: Czy picie alkoholu na ławce w parku itp. słusznie jest zakazane?

Ja również nie chcę zakazu piwa i wódki na ławkach! Zakaz powinien być tylko dla meneli i głośno zachowujących się gównożerii i kiboli.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-09-07 03:40:57

Niech mi ktoś wytłumaczy dlaczego nie mogę wypić piwa siedząc wieczorem nad jeziorem. Bo zrobię syf? Butelki zawsze zabiera pewien pan, który oddaje je do skupu (dorabia sobie w ten sposób), dlatego zawsze zostawiamy je w jednym miejscu. A jeśli po pijaku wyrządziłabym jakieś szkody, to zostałabym za to pociągnięta do odpowiedzialności. Poza tym, policja w takich sytuacjach, zamiast łapać na mandaty pijących alkohol, powinni pilnować porządku i w razie, gdyby ktoś pod wpływem zrobił się - nazwijmy to - nieprzyjazny dla otoczenia, to wtedy reagować. Powiedzą politycy, że pijąc w miejscu publicznym, daję zły przykład dzieciom i młodzieży. A pijąc w domu czy w lokalu to nie? A rodzice palący przy dzieciach w domu? A setki ludzi chodzących po ulicach z papierosem? Albo legalne spożywanie alkoholu w miejscach publicznych, albo bądźcie konsekwentni - żadnego alkoholu, żadnego palenia ani innych używek w miejscach publicznych. Tylko zauważcie różnicę - ja, pijąc piwo, szkodzę w niewielkim stopniu swojemu organizmowi. Palacz, idący chodnikiem czy stojący na przystanku, wyrządza krzywdę nie tylko sobie, ale także wszystkim dookoła.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-09-02 14:02:59

Uważam, że powinna być wprowadozna jakaś godzina od której alkohol można pić. Bądź co bądź dzieciaki nie powinny oglądać pijących ludzi bo to jednak daje w jakiś sposób przykład na przyszłość. Od godziny 22 natomiast dobrym pomysłem byłaby możliwośc wypicia czegoś mocniejszego, :}

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-09-03 15:59:51

no bez jaj z tymi przykładami, przed wojna i po niej rodzice kopcili przy dzieciach i tak samo pili przy dzieciach (nie chodzi o upijanie sie) i jakos nic nikomu nie bylo. za to teraz to sranie z tym na co trzeba uwazac przy dzieciach ryje im banie kompletnie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-09-13 20:42:53

Jestem za zwłaszcza, że dzieciaki nieletnie po 22 nie mogą przebywać na dworze bez opieki dorosłego (z dowodem osobistym):) więc to nie zaszkodziłoby nikomu, prawda? ;> Btw. niedawno się o tym dowiedziałam dopiero :>

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-29 09:37:02

Piwko na lawce smakuje najlepiej :) kulturalne picie piwka pod chmurka jeszcze nikomu nie zaszkodzilo no chyba ze zobaczy sie nadjezdzajacy radiowoz to moze troche rozblec zoladek :P jestem jak najbardziej za zniesieniem tego zakazu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-28 08:51:21

a co to za różnica, czy toś pije w ogródku piwnym i płaci drożej, czy siedzi metr obok na ławce ? Jaka jest różnica między tymi miejscami? Dla mnie i jedno i drugie jest publiczne i nie ma między nimi różnicy....i w jednym i w drugim miejscu mogą siedzieć ludzi kulturalni, albo alkoholicy, zawadiacy itp.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-28 00:16:37

do 22 jesli zachowana jest kultura jak najbardziej

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-27 22:58:20

oczywiście, że jestem za zniesieniem tego zakazu. karać powinno się za to co powoduje picie alkoholu, czyli mandat powinny dostać np. osoby, które pijąc piwo na ławce zachowują się wulgarnie i niepoważnie. takich ludzi przy których bałoby sie samemu przejść. a nie osoby które kulturanie wychodzą sobie ze znajomym na piwo nie robiąc przy tym szumu dookoła. i wtedy nawet mogłoby tej policji chodzić 10x więcej. przynajmniej byłby porządek.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-27 22:46:16

Jestem za zniesieniem zakazu. Żeby się napić piwa ze znajomymi trzeba siedzieć w domu, albo w barze żeby uniknąć mandatu. A ceny piwa w barach dwukrotnie przekraczają ceny piwa w sklepie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-27 20:47:56

Również uważam,że kulturalnie na ławce w parku można napić się piwa,byle by nie przesadzić.Bo jak powszechnie wiadomo nikt nie lubi widoku pijaka leżącego na ławce gdzie np.wokół bawią się dzieci,

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-27 20:30:54

Pić a upić to dwie rożne rzeczy. Wypicie kulturalnie piwa w parku na przykład powinno być dozwolone.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz