Oto najpopularniejsze KIERUNKI STUDIÓW! (Kim chcą zostać młodzi Polacy?)

28 Czerwca 2011

Sprawdź, co w tym roku najchętniej wybierają polscy studenci!

książki

Chociaż nie znamy jeszcze wyników tegorocznych matur, to jednak już teraz wiele uczelni rozpoczęło rekrutację. Jakie więc studia cieszą się w tym roku największą popularnością?

Informacyjna Agencja Radiowa opublikowała listę najbardziej obleganych kierunków na warszawskich uczelniach. Według sondażu największa liczba uczniów chciałaby studiować dziennikarstwo, komunikację społeczną, prawo i psychologię. Jeżeli chodzi o kierunki humanistyczne, młodzi ludzie najchętniej wybierają Uniwersytet Warszawski. Z kolei na Politechnice Warszawskiej najpopularniejsze są architektura, budownictwo i informatyka.

Wybory przyszłych studentów różnią się nieco od zaleceń specjalistów. Według badaczy, w przyszłości pracę bez problemu znajdą absolwenci takich kierunków, jak energetyka jądrowa, stosunki międzynarodowe po angielsku, inżynieria biomedyczna oraz biotechnologia.

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Gdzie w Polsce straszy?

Oto najbardziej nawiedzone polskie miejsca – sprawdź, które zakątki lepiej omijać, jeśli masz słabe nerwy.

Jednak nie wszystkie jesteśmy blacharami! (Nowa teoria naukowców dotycząca męskich aut)

Do tej pory sądzono, że luksusowe auto to przejaw luksusu, dzięki któremu facet może zwrócić na siebie uwagę kobiet. Badacze obalają jednak ten mit.

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (325)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-04 13:14:43

eee ide na ochroniarstwo ;D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-03 13:00:43

dziennikarstwo na UKSW. mówicie, że dziennikarz nie ma pracy... czy aby na pewno każdy? wiecie - ktoś może iść na dziennikarstwo, bo "aaa, fajny kierunek. skończę, będę drugim wojewódzkim", a ktoś może iść, bo ma pomysł na siebie, pasję i serce do tego. przykre jest, że już na wstępie skreślacie młodych ludzi, chcących się sprawdzić w tym kierunku. jeśli ktoś naprawdę się w tym czuje, to studia będą dla niego przyjemnością, obroni się po kilku latach, więc będzie w tym dobry. a dobrych dziennikarzy nie ma (w polsce) tak wielu, tym bardziej młodych, nie zjedzonych przez chęć sławy i lansu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-02 21:10:09

ja jestem ciekawa kiedy ta przyszłość nadejdzie ;p bo jestem na 5 roku biotechnologii medycznej i nici z usłanej pieniędzmi przyszłości ...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-02 16:39:35

Czytając wasze komentarze stwierdzam, że bez względu na kierunek studiów i tak będę bezrobotna :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-01 23:13:50

matematyka

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-01 21:41:17

politologia;]

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-01 21:33:39

politologia:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-01 20:41:15

budownictwo-specjalizacja konstrukcje budowlane i inzynierskie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-30 00:38:53

Ja studiuje ekonomię, dziennie, państwowo, nie jest to uczelnia mieszcząca się w pierwszej trójce, więc nie mam porównania, choć planuję się przenieść do Poznania lub Wrocławia. Mówi się, że nie jest to przyszłościowy kierunek, ale byłby, gdyby nie uczyli nas ciągle co to są koszty i przychody oraz kazali księgować na kontach t-owych, a finanse robili po łebkach. Powinna być praktyka i jeszcze raz praktyka - dużo laboratoriów i wymagania od nas samodzielnego myślenia a nie kazać uczyć się kupe niepotrzebnej teorii i jeszcze bardziej kupę niepotrzebnych zadań, które gdyby ukazali nam ich zastosowanie w życiu - stały by się potrzebne. P.S. ludzie studiujący kierunki ekonomiczne w Poznaniu/Wrocławiu - jak jest? Bardzo ciężko? W sumie chodzi mi o zaocznego magistra.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-29 19:39:32

Dajcie spokój. Skąd wy możecie wiedzieć po jakim kierunku znajdziecie pracę za 5 lat... Poza tym teraz nie ma w ogóle roboty w Polsce, niech się lepiej wysilą z tymi zarobkami ,bo niedługo to nikogo nie będzie w kraju. I tak się spotkamy na kasie w markecie. Pozdro dla kasjerów i szacun.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-08 16:11:53

Tendencyjnie można obczaić jakie zawody będą rozchwytywane...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz