Olbrzymie szklarnie w Hiszpanii: Stamtąd pochodzą skażone ogórki?

03 Czerwca 2011

Są ich tysiące, miliony... To ogromne szklane domy, których nie sposób policzyć!

szklarnie w Hiszpanii

Z powodu masowych zatruć skażonymi warzywami, cały świat ogarnęła panika. W mediach każdego dnia pojawiają się nowe sensacyjne doniesienia na temat trującej żywności. Ostatnio na przykład okazało się, że to wcale nie hiszpańskie ogórki wywołały epidemię.

Znalezienie winowajcy jest naprawdę trudne. Zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę ogromne powierzchnie europejskich szklarni, w których hoduje się warzywa. Jak sugeruje Fakt.pl: może dlatego właśnie tak trudno jest znaleźć tą, z której mogły pochodzić skażone ogórki, pomidory czy sałata.

Całoroczne plantacje, dzięki wykorzystaniu najnowszej technologii i globalizacji mają naprawdę olbrzymie powierzchnie. Te znajdujące się w Hiszpanii zajmują całe doliny. To ogromne szklane domy, których nie sposób policzyć. Są ich miliony. Patrząc na nie z góry, widok jest naprawdę niesamowity.

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Leworęczni są inteligentniejsi i zdolniejsi: Sprawdź, kto ze sławnych ludzi jest mańkutem!

Statystyki mówią same za siebie - geniuszy z IQ wyższym niż 140 znacznie łatwiej jest znaleźć w populacji leworęcznych!

TYDZIEŃ MODY COLGATE MAX WHITE ONE

Pokaż nam swój zniewalający uśmiech, śnieżnobiałą stylizację i wygraj jeden z ośmiu ekskluzywnych dodatków od największych modowych marek!

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (26)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-06 13:41:20

Patrzyłam w google earth. tam tych szklarni są tysiące :/ to zdj to nic w porównaniu z widokiem całej hiszpanii

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-03 23:58:00

nawet nie wiecie ile produktów spożywanych przez was codziennie was zabija. O tym nie mówi się głośno, każdy produkt ze sklepu jest przerobiony, GMO pozdrawia

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-03 21:20:19

Warzywa to się uprawnia a nie hoduje!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-03 19:08:29

obejrzyjcie film dokumentalny korporacyjna żywność i będziecie wiedzieć skąd się wzięła bakteria coli

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-03 14:44:36

widok naprawdę niesamowity, ciekawe ile Polaków tam pracuje

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-03 14:44:02

tutaj nie chodzi o to, że z Hiszpanii są te skażone ogórki, tylko o to jak wielkie powierzchnie zajmują szklarnie w Europie i dlatego tak trudno jest znaleźć winowajcę!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-03 14:42:13

mówili ze w hiszpani tez jest bakteria ale inna ta z niemiec jest jakaś zmutowana z dóch innych wiec nie gadajcie ze hiszpanmskie ogórki nie sa zakazone

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-03 10:36:38

oooo jaaaa cieeee

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-03 08:55:06

grypa ogórkowa :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-04 15:43:17

haha fakt ,ale to okropne ,że ludzie trują siebie nawzajem ;// bo w końcu nic bez przyczyny nie powstaję jakoś kiedyś ludzie nie mieli takich problemów

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-03 07:43:35

moim zdaniem to w Niemczech jest skażona żywność bo ciekawe czemu nikt z Hiszpani nie zachorował... a bym się nie zdziwiła jakby Niemcy celowo oskarżyli Hiszpanie po to by mieć jakieś zyski prawda jest taka że zaszkodzą same sobie.Przecież takie niszczenie bezpodstawne( bo najpierw zniszczyli a potem zbadali,że to nie hiszpańskie ogórki zamiast zrobić na odwrót) powoduje,że Hiszpania słabnie ekonomicznie i gospodarczo i to nawet może przerodzić się w konflikt i to poważny. Tak się wydaje że to tylko ogórki ale właśnie ten kraj ucierpiał bezpodstawnie i stracił wiele dochodów z tego. A nie zapominajmy,że już się żle dzieje w Hiszpani jest duże bezrobocie, rolnicy i plantatorzy bedą się na bank domagać odszkodowania... a i jeszcze jedno czytałam,że ta bakteria atakuje głównie kobiety i że może znajdować się także w pochwie przecież to logiczne,że może to prowadzić do bezpłodności i Niemcy beda mieć niż demograficzny i temu niech lepiej jak najszybciej znajddą żródło zakażęnia nie koniecznie muszą to być warzywa i dla swojego dobra,by ludzie przestali chorować i dla dobra Hiszpani,żeby bezpodstawnie nie osłabiać jej gospodarki i dla dobra całej unii i innych krajów by i tam nikt nie chorował

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-03 17:14:54

No wlasnie, czemu w Hiszpanii nie ma zachorowan, przecież oni tam też to jedza, w salatkach, daniach, surowkach, same, duzo tam tego jedza i ogorkow i sałaty i pomidorów, ile hoteli w bufetach ma pokrojone ogorki szklarniowe, ilu turystów to spożywa i co... jakoś tam epidemii tejże bakterii nie ma. Dziwne ;) Czytalam gdzieś dosc dawno temu juz, niecaly rok temu, jeszcze przed tą afera, artykul a propo utrzymywaniu higieny w Niemczech, tzn w niemieckich domach, wypowiadaly sie Panie tam gotujące, pracujące, sprzątające, opiekunki itp i wszytskie zgodnie twierdzily, ze tam jest brud, syf w mieskzaniach, ze Niemcy nie dbaja o higiene osobista ani o higiene ogolnie wzgledem zywnosci itd. Potwierdzily to tez moje dwie bliskie kolezanki pracujaca tam jako opiekunki swego czasu, co wiecej powiedzialy, ze wiecej nie pojada tak zarabiac do Niemiec, do innych krajow Europy owszem, ale już nie tam, bo na sama mysl im sie niedobrze robi na to co tam widzialy. Więc... chyba cos w tym jest i w takim razie co tu sie dziwic, że epidemia jest tylko w Niemczech i ze akurat wlasnie tam ;) Wychodowali sobie bakterie sami. Jak sie nie umie podcierac porządnie tylkow i myc rąk po wyjsciu z toalety to potem sie łazi z E.Coli z róznymi szczepami mutagennymi i je roznosi na wszystkim i wszedzie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz