10 absolutnie OHYDNYCH rzeczy, które kobiety robią podczas okresu

07 Maja 2017

Tobie też się zdarza?

miesiączka

Okres nie należy do najprzyjemniejszych doświadczeń. Gdy nas dopada, jesteśmy osłabione, tracimy krew, musimy częściej się myć, znosić ból brzucha, a także napady większego apetytu. Ograniczona zostaje także nasza aktywność fizyczna i wybór codziennej stylizacji. Jednak nie ma na to rady, okres trzeba znosić miesiąc w miesiąc.

Miesiączkę bez wątpienia można zaliczyć do kategorii rzeczy obrzydliwych, ale niestety takie jest też nasze zachowanie podczas przeżywania trudnych dni. Co prawda nie wszystkie dziewczyny dopuszczają się występków, jednak prawie każda ma coś na sumieniu. Czasami wynika to z lenistwa, czasami z niedopatrzenia, a innym razem ze zwykłej bezsilności.

Co zarzuca się najczęściej kobietom, które mają miesiączkę? Lista wcale nie jest taka krótka. Przekonaj się, czy Tobie też się zdarzają.

Przenoszony tampon/podpaska

Czasami jesteśmy zmuszone nosić zabezpieczenie dłużej, bo nie mamy gdzie założyć nowej podpaski. Dostęp do toalety jest ograniczony albo jesteśmy w trakcie zebrania w pracy i nie ma opcji, aby wyjść. Pozostaje więc czekać i modlić się, żeby krew nie przeciekła. Nie brakuje jednak sytuacji, kiedy nie chce nam się podnieść z kanapy i iść do łazienki po nowy tampon. Po jakimś czasie okazuje się, że zarówno ubranie, jak i tapicerka kanapy są ubrudzone krwią. Pomijając to, noszenie zabezpieczenia zbyt długo naprawdę jest niesmaczne.

Zobacz także: Co za znieczulica! Dostała potwornej miesiączki na środku ulicy i NIKT nie zareagował

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (20)
ocena
3.2/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

USUŃCIE TEN ARTYKUŁ, BO TO DNO
(Ocena: 1)
2017-05-08 20:42:17

Co za chory człowiek to pisał. Co jest dziwnego w tym, że idzie się do toalety z podpaską w ręce lub kieszeni. Zresztą cała reszta artykułu to również ogromne bzdury. Ludzie usuńcie to, bo tylko mącicie w głowach młodym dziewczynom. Okres to jest rzecz ludzka, każda kobieta go ma. Brak mi słów...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2017-05-08 19:07:00

Autor tego tekstu powinien natychmiast go skasować! Będą czytać go młode dziewczyny, które wyciągną z niego tylko tyle, że miesiączka jest rzeczą obrzydliwą, ohydną i haniebną. Przeniesie się to na ich opinie o swoim ciele i kobiecej fizjologii. Przecież to są normalne rzeczy, które robią kobiety aby nie chodzić z wielką krwistą plamą na spodniach raz w miesiącu! Każda osoba, która musiała przejść przez okres wie, że nie jest łatwo. Ogromne bóle, nudności, wymioty, biegunka albo zatwardzenie (???!?!?!?!?). Nie dość, że musimy wydawać setki złotych na podpaski i tampony to jeszcze mamy się z nimi ukrywać i udawać że nie wiemy co to miesiączka. Bo jeszcze jakiś facet będzie musiał czasem posłuchać o tym jak leci z nas krew, tak mi ich szkoda!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Asia
(Ocena: 1)
2017-05-08 11:22:09

Ten artykuł pisała osoba, która nigdy nie miała okresu. Także ten, kiepsko, kiepsko.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
E
(Ocena: 1)
2017-05-08 10:16:06

Faktycznie, najbardziej obrzydliwe jest trzymanie podpaski w dłoni, a już najgorzej sprawdzić, czy dupa nie przeciekła, lepiej przecież chodzić w brudnych ciuchach. Co za żenujący, bezdennie głupi artykulik, jeb*nijcie się w pusty łeb :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Basia28
(Ocena: 1)
2017-05-08 10:04:23

Czyżby artykuły na tym portalu pisały gimnazjalistki? Nie wmawiajmy dziewczynom i kobietom że ich fizjologia jest obrzydliwa, to zupełnie naturalna rzecz.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Ohydna baba
(Ocena: 1)
2017-05-08 00:01:08

Dobry clickbait bo niestety sama treść... lepiej wymyślić inny temat niż pisać byle co na siłę szanowna redakcjo. I pewnie, wmawiajcie nam dalej, że wszystkie naturalne dla kobiet rzeczy są obrzydliwe. I tak żyjemy w presji bycia nienaganną, zadbaną i wiecznie pachnącą różami :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Giu
(Ocena: 5)
2017-05-07 22:42:20

Ja w pracy szczególnie w pierwszym dniu okresu mam i tampon i podpaskę jednocześnie, bo nigdy nie wiem, czy uda mi się zmienić na czas.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2017-05-07 22:26:52

Co za horrendalne pierdoły. Ile lat ma autorka? 14?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
kobieta
(Ocena: 3)
2017-05-07 21:12:44

Pewne rzeczy tutaj faktycznie są obrzydliwe ale przekazywanie sobie podpaski (czystej! haha) ma być ukrywane czy wkładanie jej do kieszeni? Jeżeli kobiety muszą iść do pracy czy szkoły gdy niemalże wymiotują z bólu to tak, niech każdy wie, że ma okres bo jakoś nikogo nie obchodzi, że przez parę dni w miesiącu jest na silnych lekach, żeby znieść fochy szefów czy nauczycieli w szkole. Ile młodych dziewczyn robi jakies szopki w sklepie gdy kupuje podpaski, ukrywa się a faceci kondomy biorą przy kasie i to normalne i nikogo nie dziwi a podpaski wywołują dziwne oburzenie. Bez przesady...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-05-08 16:54:56

Też miałam to napisać ale zrobiłaś to za mnie. Dzięki. Ja jeszcze dodam że tu nie ma nic do wstydu, autorka lub autor (o zgrozo) pewnie są ze średniowiecza że okres traktują jak czarną magie i temat tabu... normalna fizjologia kobiety i nie ma nic tu do wstydu bo to nie od nas kobiet zależy że mamy jakiś jebany okres, nie prosiłyśmy się o niego.Tak nas stworzyła natura a faceci chcąc nie chcąc, muszą się z tym pogodzić.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-05-07 18:43:01

Ciekawe w jakim srodowisku autorka artykulu sie wychowala skoro mowienie o okresie jest takie straszne i nikt nie powinien o tym rozmawiac (juz na pewno nie kobieta z mezczyna). Wspolczuje, z takiego ograniczenia umyslowego juz sie chyba nie wychodzi do konca zycia.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz