Internauci drwią z nowego serialu TVP „Korona Królów”. Miała być polska wersja „Gry o tron”, a wyszło „Shame of Thrones”

02 Stycznia 2018

„Ahistoryczny kompletnie.(...).” Co jeszcze nie spodobało się widzom?

Korona Królów

Korona Królów” to długo wyczekiwany serial, który miał być polskim „Wspaniałym stuleciem” czy „Grą o tron” . 1 stycznia zostały wyemitowane dwa pierwsze odcinki. Jak można się domyślić, w mediach społecznościowych posypała się lawina komentarzy. Internauci opisali swoje wrażenia. W wielu wpisach dominował drwiący ton. Główne zarzuty pod adresem produkcji to nietrzymanie się faktów historycznych oraz kiepskie kostiumy. O co dokładnie chodzi?

W pierwszej scenie widzimy królową Jadwigę, która się modli. Władczyni odmawia „Zdrowaś Maryja”. Jeden z internautów zwrócił uwagę, że dany fragment modlitwy powstał w późniejszym okresie historycznym niż ten, którego dotyczy akcja serialu. „#koronakrolow zaczęła się od fragmentu modlitwy "Zdrowaś Maryjo", który powstał prawie 200 lat później niż wydarzenia z serialu...” – czytamy. Twórcom „Korony Królów” został także wytknięty wątek chrztu – obrzęd był nieadekwatny do epoki. „Ahistoryczny kompletnie. Chrzest dokładnie ze współczesnego rytuału.#KoronaKrólów” – napisał użytkownik Twittera.

Uwagę krytyków przykuły także kostiumy. Podobno były zbyt... czyste jak na XIV wiek. „Ładne i czyste dlonie, czyste buty, wszystko wykrochmalone, w 14 wieku :D#KoronaKrólów” – podsumowano. „Strasznie biednie to wygląda, nawet korony plastikowe… a w jednej scenie nawet na ubranie dla aktorki nie starczyło. #koronakrólów”. Ostatnie słowa odnoszą się do sceny, w której widać z tyłu nagą postać kobiecą. Widzom nie spodobało się, że o tak wczesnej porze, kiedy przed telewizorem zasiadają także dzieci, zostało pokazane ujęcie tego rodzaju.

Nie spodobało się również tempo akcji w „Koronie Królów”. W drugim odcinku przeskoczyła o 7 lat do przodu. Internauci stwierdzili, że miała być polska wersja „Gry o tron”, a wyszło „Shame of Thrones”...

„Koronę Królów” obejrzało 4,2 mln widzów. W serialu historycznym grają m. in. Halina Łabonarska, Wiesław Wójcik, Mateusz Król, Marta Bryła, Marcin Rogacewicz i Wojciech Żołądkowicz.

A wy oglądałyście „Koronę Królów”? Co myślicie o tym serialu?

Zobacz także: 10 najlepszych filmów dla singielek
 

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (9)
ocena
4.8/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Sofi
(Ocena: 3)
2018-01-03 20:40:44

Zainteresowałam się tym serialem, ale już jestem zawiedziona.Dziewczyna grająca Aldonę/Annę powinna zostać przy reklamach.. Choć i tam była słaba. Typ urody jak wieśniaczka z "Chłopów", a sposób mówienia charakterystyczny dla amatorów z "Ukrytej prawdy"lub raczej z serialiku "Szkoła". Denerwująca. I te "mamo", "tatusiu"... w tamtych czasach chyba "panie ojcze", "pani matko", lub per "wy". Stroje - jak widać ... Dawny serial "Królowa Bona" o niebo lepszy. Odcinki zbyt krótkie. Ale to szczegół, bo straciłam chęć do oglądania po czwartym.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-02 20:07:34

Wbrew pozorom w średniowieczu najwyższa warstwa społeczna była bardzo "czysta ".

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-02 16:26:48

Pomysł dobry ale wykonanie niedobre hehe

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-02 15:08:11

stroje czysciutkie i ladniutkie zupelnie nierealne.. a sama jakosc kolorow mogla byc podkrecona, brakuje glebi w tym serialu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-02 13:56:39

ciężko mi ocenić to pod względem poprawności historycznej, ALE: - gra aktorska dla mnie leży, normalnie jak w teatrze, zero autentyczności (ale ciekawi mnie postać Anny - chyba tak miała na imię ta blondynka, tak się stawia i ładną kwestię miała, jak jej córki pytały o naszyjnik pogański, że Jezus umarł też za pogan i trzeba znać swoje korzenie - OGROMNY PLUS ZA TAKĄ KWESTIĘ! bardzo ładna, pokazuje otwartą postawę) - goła dupa poganki / przyszłej królowej: musi być golizna, żeby przyciągnąć widzów? - skrót na początku 2 odcinka "7 lat później...", to od razu skoczmy do roku 2017, a co tam - intro kiczowate, ta grafika mega słaba, już lepiej by ładnie nakręcili ujęcia jakiejś prawdziwej korony z muzeum - ani to historia miłosna ani serial historyczny dla mnie - stroje niby ładne ale wszystko jakoś tak bidą piszczy, tak samo scenerie Mimo to będę oglądać, bo może będzie lepiej? Przegapiłam "Wspaniałe stulecie" , "Gra o tron" podobała mi się do pewnego momentu. Ten serial raczej nie miał podchodzić pod GOT, bo daaaaleko daleko do tego. Za to chętnie bym obejrzała serial o naszej Polsce przed chrztem, z jakimiś fantastycznymi motywami o pogańskich wierzeniach. No ale jest co jest i trzeba dać szansę.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-02 14:31:45

"Gra aktorska dla mnie leży, normalnie jak w teatrze" chyba żartujesz? W tetrze akurat grają prawdziwi aktorzy (w większości) i o niebo lepiej niż w Polskich serialikach...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Ałła
(Ocena: 5)
2018-01-03 18:59:53

Dokładnie 2018-01-02 14:31:45. Poza tym, właśnie odtwórczyni roli Anny pasuje do tego serialu tylko swoim wyglądem. Grą aktorską bardzo odstaje, brzmi sztucznie, jak z innej epoki - zbyt współcześnie mówi- dla porównania: inni aktorzy z tego serialu ton głosu mają odpowiedni do epoki w której toczy się akcja serialu. Serial jest ciekawy, ale aktorka grająca Annę jest zbyt sztuczna w swojej grze aktorskiej.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-04 05:17:23

Już po samym tym komentarzu widać jaką jakość aktorstwa koleżanka preferuje. Do teatru pewnie ją wysyłali za karę, albo ostatni raz była w szkole i stąd ta trauma. Faktycznie Anna/Aldona to postać, która odstaje, szczególnie w scenach z królowa Jadwigą. Znać prawdziwy kunszt aktorski w porównaniu do młodej, nieogranej jeszcze dziewczyny. Ale dajmy jej szansę, ona jest ledwo po studiach, może się rozwinie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-02 13:05:42

chyba obejrzę powtórkę

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1