NOWOŚĆ: Klinika dla lalek po przejściach

26 Grudnia 2009

Chciałabyś odnowić lalkę z dzieciństwa? A może ulubionemu misiowi twojego syna odpadło ucho? Zgłoś się do szpitala dla poturbowanych zabawek!

NOWOŚĆ: Klinika dla lalek po przejściach

Z pierwszą lalką  wiąże się niemal tyle samo wspomnień, co z pierwsza parą  wysokich obcasów czy pierwszym, prawdziwym pocałunkiem. Nic więc dziwnego, że gdy upragniona Barbie z nogami sięgającymi samego nieba czy wymarzony bobas w własnoręcznie zrobionych śpioszkach się uszkodzą (odpadnie im głowa, złamie się ręka albo odklei oczko), należy jak najszybciej szukać ratunku. Utrata ukochanej zabawki może się bowiem okazać dla dziecka zbyt bolesna…

W takich sytuacjach warto szukać ratunku w klinikach dla zniszczonych lalek (można tu również wyleczyć pluszaki, samochody oraz sprzęt elektroniczny). Tego typu placówka w Brazylii powstała już 20 lat temu i od początku przyświecał jej jeden cel – naprawa poturbowanych zabawek. Jej właściciel, Luiza Espinosa tłumaczy, że do szpitala trafiają zarówno wiekowe, przekazywane z pokolenia na pokolenie lalki będące pilnie strzeżonymi pamiątkami rodzinnymi, jak i nowe zabawki, przypadkowo uszkodzone przez dzieci albo ich kolegów. „Takie lalki normalnie by się wyrzuciło, ale trzeba wziąć pod uwagę ich wartość sentymentalną. Dziecko śpi z tą lalką, bardzo ją lubi. Ze względu na to przywiązanie do zabawek, matki przynoszą te lalki, by je odnowić” – mówi.

Wtórują mu rodzice maluchów, których zabawki trafiają na stół operacyjny w klinice. „Uczucia mojej córki względem lalek są ogromne. Nowsza lalka, nieważne jak droga, nie byłaby w stanie zastąpić tej. Dzięki Bogu mamy ten szpital” – wyznaje Paulo Caldeira, jeden z klientów placówki.

„Dzieciaki naprawdę wierzą, że my jesteśmy lekarzami, a lalki chorują. Myślą sobie, że gdy same chorują, rodzice zabierają je do lekarza i podobnie jest z zabawkami. dzieci są bardzo szczęśliwe, gdy odbierają swoje lalki, zupełnie odwrotnie, niż gdy je przynoszą. Wtedy zwykle płaczą” – dodaje Luiz Marins, jeden z pracowników kliniki.

Zabiegi przywracające popsutym zabawkom zdrowie odbywają się za zamkniętymi drzwiami, gdyż widok niektórych operacji (z wykorzystaniem śrubokrętów, nożyczek, igieł) mógłby okazać się zbyt przerażający dla dzieci. W nagłych przypadkach można się udać na ostry dyżur, a już niedługo w ofercie pojawi się możliwość wezwania do domu karetki. Koszt takiej zabawy nie jest wygórowany, bo maksymalnie wynosi 20% wartości zabawki. A radość z odzyskanej lali czy misia jest bezcenna!

Koniecznie wypróbuj: W Polsce również działa szpital dla zabawek po przejściach. W Klinice Zdrowego Misia można odnowić każdego, nawet najbardziej poturbowanego pluszaka. Oferta szpitala obejmuje m.in. naprawę futerka, szczotkowanie, dokładne mycie, cerowanie artystyczne, wymianę serduszka na nowe, psychoterapię oraz operacje plastyczne.

Natasza Lasky

Zobacz także:

Czołgi i karabiny znikną z przedszkoli!

Akcja „Równość od przedszkola", zamiast zabawy w wojnę proponuje wspólne prowadzenie domu, w którym on gotuje, a ona naprawia dach.

Wasze listy: Mój syn bawi się lalkami!

Gdy dzieci zaczynają się bawić przedmiotami, które nie odzwierciedlają zainteresowań ich płci, młode mamy wpadają w popłoch.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (33)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

kaaminka
(Ocena: 5)
2013-12-03 15:29:33

re: NOWOŚĆ: Klinika dla lalek po przejściach

Też z rozrzewnieniem wspominam czasy kiedy się wszystko naprawiało! Moja córka ma lalkę prawie dwudziestoletnią, chciałybyśmy aby dobry lalkowy lekarz wstawił jej nowe oczka. Bo nasza kochana Milunia straciła oczka. Proszę o odpowiedź.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-09-13 10:40:58

re: NOWOŚĆ: Klinika dla lalek po przejściach

Fajna sprawa - jaki jest adres kliniki. 17 maja 1972 roku do szpitala, siostrzyczka przyniosła mnie i mojej, tego dnia narodzonej córuni - ogromną lalkę - noworodka. Lalka jest w naszej rodzinie do tej pory i jest takim kochanym talizmanem. Wywołuje uśmiech na twarzach całej rodziny, prababci, u mnie babci, mojej córki i jej synów. Odpadła jej noga i muszę koniecznie ten skarb naprawić...I mówcie co chcecie, nie ma co dziwić się dzieciom, ta lalka to największy, najcenniejszy i najpiękniejszy skarb całej mojej rodziny...Proszę o adres. BKW.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-03-21 09:43:34

jak można się skontaktować z tą kliniką??

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-12-30 16:31:42

Napisz komentarz...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-08 20:17:25

Nie ma nic wspólnego z artykułem

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-12-29 01:32:59

dzieci przez to będą rozpieszczone. zróbcie od razu hotel dla lalek, gdzie dzieci będą mogły je zostawiać, gdy będą w podróży. pies to nie zabawka, zabawka to lalka. ona nie ma uczuć. świat głupieje. ave.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-12-29 20:07:36

to że Ty spałaś z drutem kolczastym nie oznacza, że dzieci nie czują przywiązania i że zaniesienie uszkodzonej zabawki do 'szpitala' to rozpieszczanie. taki pluszowy miś może być dla dzieciaka najlepszym przyjacielem. ciekawe, czy gdyby Twój przyjaciel umierał a istniała dla niego szansa wyleczenia, to byś jej nie wykorzystała, bo to za dużo szczęścia. ave i srave.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-12-29 20:11:59

to że Ty spałaś z drutem kolczastym nie oznacza, że zaniesienie uszkodzonej zabawki do takiego 'szpitala' to rozpieszczanie. dla dzieciaka taki pluszowy miś może być najlepszym przyjacielem. ciekawe czy gdyby Twój najlepszy przyjaciel umierał, ale miał szansę na wyleczenie, to czy nie zabrałabyś go do szpitala, bo to byłoby za dużo szczęścia. już dawno udowodniono, że nieszczęśliwe dzieciństwo rzutuje na całą przyszłość człowieka, a charaktery są różne. jeden dzieciak poprosi o drugą lalkę, podczas gdy drugi będzie cały czas płakał za starą. także ave i srave, panno ignorantko.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-12-28 22:54:20

Tutaj wpisz treść komentarza...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-12-27 14:28:27

szukasz pomysłu na sylwestra ? sprawdź mololo.pl

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-12-27 13:22:42

No to fajnie :) Ale i tak nigdy nie zapomne troski z jaką bandażowałam moim lalkom rozdarcie na rączce (w przypadku szmacianki;) albo naklejałam plaster na ślad po pisaku na buzi ;))

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-12-26 22:52:50

hah świetne ! ;D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-12-26 22:26:48

haha prawdziwi lekarze ;D dobre ;D ale fajna rzecz z tymi lalkami.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz