7 najtrudniejszych kierunków studiów (Tylko dla ambitnych!)

23 Sierpnia 2016

Na tych specjalnościach nie da się prześlizgnąć. Musisz być geniuszem, żeby je skończyć.

trudne kierunki studiów

W czasach niżu demograficznego studiować można praktycznie wszystko. Uczelnie prześcigają się w oryginalnych kierunkach, żeby ściągnąć studentów właśnie do siebie. Bogata oferta placówek niepublicznych także robi swoje. Wyższe wykształcenie cieszy się coraz mniejszym prestiżem, bo jego zdobycie zajmuje sporo czasu, a tak naprawdę niewiele daje. Zwykło się uważać, że żacy udają, że się uczą, a ich wykładowcy udają, że się starają. W polskim systemie edukacji nie ma miejsca dla naprawdę ambitnych.

Ile w tym prawdy? Wszystko zależy od tego, gdzie trafimy. Liczy się oczywiście uczelnia, ale także wybrana specjalność. Wciąż można wskazać kierunki, które uznaje się za elitarne - trudne do zaliczenia, ale dające także największe szanse na późniejszy sukces finansowy. Uważa się, że to na nich studiują najinteligentniejsi i najbardziej zaradni. Byle kto się na nie nie dostanie, a tym bardziej ich nie ukończy.

Te studia to lata wyrzeczeń i ciężkiej nauki!

Zobacz również: LIST RAFAŁA: „Kierunki, na których studiują najładniejsze (i najbrzydsze) dziewczyny”

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (72)
ocena
3/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

joł
(Ocena: 2)
2017-07-11 00:16:18

Medycyna > Weterynaria Farmacja to jest jakas kpina w tych najtrudniejszych kierunkach. Elektronika czy mechanika to są kierunki mega trudne, tylko to też zależy od uczelni. Osobiście wiem, że na AGH EiT jest jednym z najtrudniejszych kierunków i jest niezły wjazd. Jeżeli ktoś myśli, że elektronika jest łatwa to chyba ma coś z głową. Ludzie z jakiejś farmacji to by tu nawet przez pierwszy rok nie przeszli ;d Matma poziom jak na matmie stosowanej, fizyka, przedmioty elektroniczny to już w ogóle wjazd. Na drugim roku to zjechanie na dziekankę to normalka i to przez ludzi, którzy naprawdę ogarniają temat. Mimo to studia nie uczą dobrze studenta. Wszystko trzeba ogarniać na własną rękę, bo nic z tego nie będzie. Nie bez powodu poważni inżynierzy po poważnych kierunkach i poważnych uczelniach po 10 latach zarabiają takie pieniądze, że Ci z farmacji to przez rok tyle nie zarobią :) To jest elita, a elita u Was to medycyna i to jeszcze dodając, że z odpowiednią specjalizacją. To są ludzie, którzy w szkole nie mieli najmniejszych problemów, zawsze byli najlepsi, a w głowie 150 iq to jest nic. Elita, którą można chwalić się na arene międzynarodową i współpracować z najwiekszymi korporacjami na świecie będąc przy tym bardzo wartościowym.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-02-07 15:48:27

Jeszcze ratownik medyczny. ciężke, trudne i odpowiedzialne, łączy medycynę z farmakologią

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Cold
(Ocena: 5)
2017-01-21 13:33:29

Budownictwo- bardzo trudne, wymagające i czasochłonne, oczywiście jeżeli sam robisz projekty a nie kupujesz gotowce i liczysz na szczęście.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 2)
2016-08-27 10:21:10

A archeologia?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2016-08-25 19:35:11

Weterynaria PRAWIE tak trudna jak medycyna? No chyba jednak dużo bardziej bo uczymy się tego samego co na medycynie ale u tryliarda innych gatunków. Jak zwykle niedocenieni...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-17 16:52:16

Nie uczysz się nawet 1/4 tego co my na leku... Przeczytaj sobie sylabusy z leku i wtedy sę wypowiadaj. Zwłaszcza zobacz nasz materiał biofizyki i z biochemii, juz nie mówiąc o farmakologii...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-08-24 22:40:13

haha budownictwo? może zależy na jakiej uczelni bo ja znam całkiem sporo osób które nie były prymusami a skończyły budownictwo lub architekturę. a tak w ogóle to znam mnóstwo ludzi którzy to kończyli więc tak ciężko chyba jednak nie jest

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-08-24 15:24:27

jeszcze brakuje informatyka jest najtrudniejsza

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-08-24 13:35:05

Prawo. Trzeba się przyłożyć, żeby dostać się potem na aplikację

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: )
2016-08-24 22:43:13

Co do prawa to zależy gdzie niestety... na dobrym uniwersytecie owszem jest trudno ale niestety prawo pootwierali na różnych podrzędnych uczelniach gdzie poziom jest wątpliwy... test wstępny również nie pokazuje do końca wiedzy delikwenta gdyż znam osoby które uczyły się z testów i zdały.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-08-24 12:00:15

Komentujący zapomnieli o jednej ważnej rzeczy... nie liczy się to czy studia są 'trudne' czy nie tylko to czy właściwie wykorzysta się ten czas. Moja znajoma po kulturoznawstwie pracuje w zawodzie czyt. robi milion rzeczy, projektów i między innymi jest dyrektorką festiwalu a do 30tki jeszcze jej daleko. Po tym samym kierunku wiele osób robi sobie drugą specjalizację i w ogóle są daleko od kultury albo zajmują się sami sztuką. Studia medyczne mają to do siebie, że większość ludzi znajduje prace w zawodzie - a humaniści na ogół zasilają usługi czy sektory jak HR, PR czy inne agencje interaktywne =- chociaz tu akurat by nawet średnie do pewnego etapu styknęło, dopiero od dyrektorów wymaga się dyplomów.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-08-24 11:04:31

Medycyna nie trwa teraz 5 lat? Opis farmacji - na dietetyce tez mam takie przedmioty

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: )
2016-08-28 19:47:34

Dietetyka jest banalna. Skończyłam to i raczej trudno porównywać do farmacji. Było kilka trudniejszych przedmiotów a reszta to lanie wody.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: )
2016-08-29 12:57:19

no są te same przedmiotu, tak jak masz matematykę i w podstawówce i w LO, a zakres materiału zupełnie inny:p dietetyka, a farmacja to niebo, a ziemia.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz