7 najtrudniejszych kierunków studiów (Tylko dla ambitnych!)

23 Sierpnia 2016

Na tych specjalnościach nie da się prześlizgnąć. Musisz być geniuszem, żeby je skończyć.

trudne kierunki studiów

W czasach niżu demograficznego studiować można praktycznie wszystko. Uczelnie prześcigają się w oryginalnych kierunkach, żeby ściągnąć studentów właśnie do siebie. Bogata oferta placówek niepublicznych także robi swoje. Wyższe wykształcenie cieszy się coraz mniejszym prestiżem, bo jego zdobycie zajmuje sporo czasu, a tak naprawdę niewiele daje. Zwykło się uważać, że żacy udają, że się uczą, a ich wykładowcy udają, że się starają. W polskim systemie edukacji nie ma miejsca dla naprawdę ambitnych.

Ile w tym prawdy? Wszystko zależy od tego, gdzie trafimy. Liczy się oczywiście uczelnia, ale także wybrana specjalność. Wciąż można wskazać kierunki, które uznaje się za elitarne - trudne do zaliczenia, ale dające także największe szanse na późniejszy sukces finansowy. Uważa się, że to na nich studiują najinteligentniejsi i najbardziej zaradni. Byle kto się na nie nie dostanie, a tym bardziej ich nie ukończy.

Te studia to lata wyrzeczeń i ciężkiej nauki!

Zobacz również: LIST RAFAŁA: „Kierunki, na których studiują najładniejsze (i najbrzydsze) dziewczyny”

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (79)
ocena
3.1/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Piotr
(Ocena: 5)
2018-05-05 09:04:23

To wszystko zależy od uczelni, na tych słabych które mają problemy z naborem i niżem demograficznym jest bardzo łatwo skończyć każdy kierunek studiów, a np. na AGH jest mega ciężko skończyć nawet zarządzanie, także zluzujcie majty. Co do budownictwa to też zależy, przecież np. budownictwo jest prowadzone w wyższych państwowych szkołach zawodowych, a tam idą mniej ambitni(wcale nie gorsi, po prostu mnie ambitni, którzy nauki nie stawiają na pierwszym miejscu).

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Pilot
(Ocena: 5)
2018-04-24 14:33:28

Lotnictwo i Kosmonautyka. Tutaj każdy przedmiot jest oparty na fizyce, matematyce i automatyce. Zaczynało nas 180, skończyło 30.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Ona
(Ocena: 4)
2018-02-02 19:23:11

Dodałabym historię sztuki mimo, że jest przedmiotem humanistycznym, ale jej nauka wymaga wielu wyrzeczeń i niestety osoba, która ją studiuje nie może mieć życia osobistego, bo zwyczajnie nie ma na to czasu. Codziennie trzeba się uczyć, bo później nie da się tego nadrobić, a czasami jest tak, że doby braknie na naukę takiej ilości materiału. Nawet osobie pasjonującej się sztuką, tworzącej i nieimprezującej ciężko jest wytrzymać to ciśnienie. Taka osoba też wie, co to niespanie przez kilka dni albo spanie po 2 h dziennie przez kilka tygodni z rzędu. Wiem po sobie i po znajomych z roku.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Kamila
(Ocena: 5)
2018-03-18 15:57:31

To chyba żart????????????????

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
joł
(Ocena: 2)
2017-07-11 00:16:18

Medycyna > Weterynaria Farmacja to jest jakas kpina w tych najtrudniejszych kierunkach. Elektronika czy mechanika to są kierunki mega trudne, tylko to też zależy od uczelni. Osobiście wiem, że na AGH EiT jest jednym z najtrudniejszych kierunków i jest niezły wjazd. Jeżeli ktoś myśli, że elektronika jest łatwa to chyba ma coś z głową. Ludzie z jakiejś farmacji to by tu nawet przez pierwszy rok nie przeszli ;d Matma poziom jak na matmie stosowanej, fizyka, przedmioty elektroniczny to już w ogóle wjazd. Na drugim roku to zjechanie na dziekankę to normalka i to przez ludzi, którzy naprawdę ogarniają temat. Mimo to studia nie uczą dobrze studenta. Wszystko trzeba ogarniać na własną rękę, bo nic z tego nie będzie. Nie bez powodu poważni inżynierzy po poważnych kierunkach i poważnych uczelniach po 10 latach zarabiają takie pieniądze, że Ci z farmacji to przez rok tyle nie zarobią :) To jest elita, a elita u Was to medycyna i to jeszcze dodając, że z odpowiednią specjalizacją. To są ludzie, którzy w szkole nie mieli najmniejszych problemów, zawsze byli najlepsi, a w głowie 150 iq to jest nic. Elita, którą można chwalić się na arene międzynarodową i współpracować z najwiekszymi korporacjami na świecie będąc przy tym bardzo wartościowym.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-17 13:31:28

Co sie tak napinasz jak gumka w majtkach? Wiadomo, że medycyna czy farmacja są bardzo wymagające, zobacz ile mają na farmie laborek. Moja znajoma studiowała farmację i szczerzę powiedziawszy jak zobaczyłem zagadnienia z chemii leków to zbladłem, oni tam śmigają z pamięci wzorami takich cefalosporyn bez najmniejszych problemów. Poza tym teraz to tylko farmaceuta może założyć aptekę, a wiadomo, że to dobry biznes. A kto wie co Tobie los przyniesie, może będziesz po tej elektronice wymieniał żarówki w Biedriksie i czyścił klawierki przy kasie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-02-07 15:48:27

Jeszcze ratownik medyczny. ciężke, trudne i odpowiedzialne, łączy medycynę z farmakologią

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Cold
(Ocena: 5)
2017-01-21 13:33:29

Budownictwo- bardzo trudne, wymagające i czasochłonne, oczywiście jeżeli sam robisz projekty a nie kupujesz gotowce i liczysz na szczęście.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 2)
2016-08-27 10:21:10

A archeologia?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2016-08-25 19:35:11

Weterynaria PRAWIE tak trudna jak medycyna? No chyba jednak dużo bardziej bo uczymy się tego samego co na medycynie ale u tryliarda innych gatunków. Jak zwykle niedocenieni...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-17 16:52:16

Nie uczysz się nawet 1/4 tego co my na leku... Przeczytaj sobie sylabusy z leku i wtedy sę wypowiadaj. Zwłaszcza zobacz nasz materiał biofizyki i z biochemii, juz nie mówiąc o farmakologii...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-26 15:34:33

Kolego, mam ogromną liczbę znajomych na Twoim kierunku i nadal uważam, że uczymy się dużo wię

5

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-08-24 22:40:13

haha budownictwo? może zależy na jakiej uczelni bo ja znam całkiem sporo osób które nie były prymusami a skończyły budownictwo lub architekturę. a tak w ogóle to znam mnóstwo ludzi którzy to kończyli więc tak ciężko chyba jednak nie jest

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-08-24 15:24:27

jeszcze brakuje informatyka jest najtrudniejsza

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz