Ty też czasem wstydzisz się, że jesteś z Polski? Oto najgorsze wady Polaków

25 Kwietnia 2018

Brzydka prawda o naszych rodakach.

wady polaków

Jacy są Polacy? Mamy zarówno wady, jak i zalety. Na szczęście tych ostatnich jest więcej, chociaż nie tłumaczy to pewnych zachowań. Jeżeli chodzi o zalety, wyróżniamy się przede wszystkim gościnnością. Kiedy ktoś przychodzi do nas w odwiedziny, na stole zawsze ląduje kawa bądź herbata i jakieś słodycze. Istnieje też stare polskie przysłowie, które głosi „Gość w dom, Bóg w dom”. Widocznie ta gościnność jest w nas mocno zakorzeniona i przekazywana z pokolenia na pokolenie.

 LIST: „Nie wstydzę się, że mam 27 lat i żyję na garnuszku u rodziców. Inaczej się nie da!”

Słyniemy także z rodzinności. Nawet jeżeli nie utrzymujemy kontaktów ze wszystkimi krewnymi, spotykamy się z tymi najbliższymi podczas świąt i większych uroczystości. W Polsce podchodzi się również z szacunkiem do osób starszych. Młodzi ludzie opiekują się rodzicami, gdy ci tracą siły i nie są w stanie samodzielnie funkcjonować.

Kolejna zaleta, którą warto podkreślić, to rycerskość i pewnego rodzaju zrywy, które były widoczne na przestrzeni lat i są widoczne teraz. Potrafimy ryzykować życiem w imię większych wartości oraz zjednoczyć się wobec nieszczęścia czy wspólnie zgromadzić wokół jakiejś inicjatywy. Szkoda, że tylko wtedy.

A co z wadami? Niestety one mocno kłują w oczy.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (21)
ocena
4.8/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

kormorank
(Ocena: 1)
2018-05-30 18:13:06

brak

A dlaczego mam się wstydzić? Włosi, Niemcy czy Szwedzi są tu w czymś lepsi? Tak myśli tylko ten, kto ich nie zna. Ale oczywiście dołujmy rodaków, dolujmy swoimi kompleksami, to takie łatwe.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-26 08:34:44

Najśmieszniejsze jest ti, że o "wrednych polaczkach którzy utopiliby innych rodaków w szklance wody" najwięcej do powiedzenia mają ci którzy w rzeczywistości sami właśnie tacy są. Jakbym o swoim ojcu słyszała. Ciągle gada jacy to wszyscy są źli, wredni, zepsuci, gdzie sam właśnie taki jest. Dla nikogo nie potrafi być serdeczny, wszędzie węszy podstęp i nie ma szans by potrafił komuś pogratulować gdy coś się uda. "Pomocny" jest tylko gdy komuś się w ogóle nie układa, bo wygląda to tak jakby czyjeś niepowodzenia go motywowaly. Uważam, że wartościowi ludzie zawsze predzej czy później trafią za granicą na normalnych, fajnych, serdecznych rodaków, a właśnie ci "przyslowiwi" będą trafiać na takich samych, bo nikt normalny nie będzie chciał z nimi trzymać. Może zastanówcie sie najpierw nad sobą samym nim zaczniecie swoje wady wciskać WSZYSTKIM innym rodakom. Narodowość nie ma aż takiego dużego znaczenia, w każdej nacji znajdą się ludzie okropni i cudowni. Znam wielu cudownych Polaków, którzy nie są życiowymi malkontentami, mój mąż też jest Polakiem i nie zamieniłabym go na żadnego innego zagranicznego.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-25 19:55:44

Niestety muszę się zgodzić z artykułem w 100 ... mieszkam w UK i widzę jak niektórzy Polacy siebie nawzajem podgryzaja. Co pojadę do Polski a jeżdżę często że względu na rodzinę spotykam się z chamstwem, wiele ludzi nie potrafi nawet się uśmiechnąć. Nie mówię że wszyscy ale zdecydowana większość która waży na ogólnym wizerunków Polaków... kiedyś pytałam znajomych obcokrajowców co myślą o Polakach to często odpowiadali pracowisci ale strasznie narzekają. Tak jak ktoś tu napisał te starsze pokolenie wiele psuje bo nowe Stara się cieszyć z życia i dążyć do celów

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-26 01:22:37

Ci Polacy, co są mili i uprzejmi za granicą i w kraju to jest ,,kropla w morzu,, naszego narodu. Normalnie wstyd.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-25 13:28:48

Myślę, że marudzenie to domena osób starszych, młodzi ludzie cieszą się z życia- ja przynajmniej na takich ludzi trafiam. Mieszkam obecnie od kilku lat za granicą, w Niemczech. Na początku pierwsze co nie którzy co "zyczliwi" ostrzegali przed Polakami i ich zazdrością, plotkowaniem, krętactwem. I wiecie co? Nie spotkałam ani jednych z wyżej wymienionych. Poznałam świetnych przyjaciół, znajomych, ludzi z którymi można konie kraść. A tamci co ostrzegali ciągle na takich ludzi trafiają. Byłam od początku dobrze nastawiona, pomagałam Polakom i wszyscy okazali się fajnymi ludźmi. Rodacy więcej wiary w siebie! Jesteśmy wartościowym narodem.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
An
(Ocena: 5)
2018-04-25 15:49:05

Ah czyzby? Bo ja tez mieszkam w niemczech i mialam duzo znajomych polakow ale przyslowiowa " polak dla polaka najwieksza ku*wa za granica " okazala sie strzalem w dziesiatke. Polak dla polaka jest w polsce wilkiem a za granica to wogole... jak potrzebuje pomocy to mi zawsze któryś z Niemców pomoże choćby Turek a nie Polak Sorry! Pozdrowienia z Dortmund

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-25 16:05:07

No widzisz, a ja z moim mężem trafiamy na na prawdę wartościowych ludzi, którzy zawsze nam chętnie pomagają, a my im. Nie z wszystkimi ludźmi poznanymi się kontaktuje na codzień, ale trafiamy na dobrych ludzi. Pozdrawiam- również z Dortmundu heh

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-26 01:18:31

Anonimie 2018-04-25 13:28:48 To masz szczęście że nie spotkałaś. Ja spotykałam i wciąż spotykam takich cebulaków w Anglii. Nie daj Boże dowiedzą się, że zarabiasz więcej od nich, masz nowe auto czy mieszkanie , i żyjesz lepiej od nich, to od razu cię k*rwy w łyżce wody utopią. W Niemczech pewnie też tak jest, jak i wszędzie za granicą.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-25 02:50:40

Jeszcze dawanie dupy arabom

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-25 11:46:32

i zaglądanie do łózka innych, posądzanie o "kure*stwo" kazdegi kto ma zycie seksualne;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-25 12:02:25

hahaha, idealna riposta :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-25 14:18:35

no nie wiem czy idealna, bo życie seksualne to jedno a puszczanie się za pieniądze to drugie xd

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-25 00:50:20

O tak, pierwszy raz zgadzam się z artykułem w 100 procentach ! Nie wszyscy oczywiście tacy są , ale większość. Oczywiście dodałabym jeszcze do listy BRAK SOLIDARNOŚCI ZA GRANICĄ. Mieszkam w Anglii już przeszło 6 lat i szlak mnie trafia, jak ciągle widzę jak Polaczki nie trzymają ze swoimi, tylko traktują jak gówno . Naprawdę zazdroszczę innym narodom, że potrafią trzymać się razem, jesteśmy w tym gorsi nawet od Rumunów,czy ciapatych naprawdę. U nich jeden by za drugim w ogień wskoczył, a u nas.....Wstyd. Już wiele razy ,,przejechałam,, się na Polaczkach za granicą, że już nikomu nigdy nie pomogę, trzymam się od nich z daleka. Wolę być miła i uczynna dla obcokrajowców, niż dla naszych, bo oni przynajmniej mi podziękują i zawsze też będę mogła na nich liczyć. A gdy pomożesz Polaczkowi, w ramach wdzięczności potraktuje cię jak śmiecia. W UK już nawet się utarło powiedzenie, że Polak Polakowi już pomógł, gdy mu nie zaszkodził.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-25 07:37:55

"Jak Polak Ci za granica nie przeszkodzil to juz Ci pomogl".

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-25 11:08:15

Co za bzdury. Chyba nie masz porównania jak wygląda ta "uczynność" na emigracji pośród innych nacji. Sama mieszkam za granicą (ale nie w UK) i mam znajomych z różnych krajów. Uważam, że najmniejszy brak solidarności widać u Azjatów. Znam wiele przypadków wykorzystania pracowników w wietnamskich chińskich i hinduskich restauracjach. Zatrudniani tam są właśnie Azjaci, którzy są traktowani jak niewolnicy. Przemoc psychiczna i mobbing jest tam na porządku dziennym już nie wspomnę o tym, że pracownicy muszą oddawać część swoich zarobków pracodawcy (pieniądze są przelewane na konta w azjatckich krajach). I nie mają żadnej możliwości udowodnienia, że taki proceder istnieje. Uważam, że najbardziej okrutni są Wietnamczycy, którzy nawet członków swojej rodziny traktują jak śmieci. Jeśli chodzi o Polaków to nie zauważyłam żadnej zawiści.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
An
(Ocena: 5)
2018-04-25 15:51:53

Prawda w Niemczech też... przejechałem się kilka razy!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-26 01:13:03

Anonim 2018-04-25 11:08:15 Bzdury ?! Sama nie mieszkasz w UK, i nie wiesz jak tu jest, a już uważasz że to co napisałam, to bzdury ? No tak, ty pewnie z tych ,,gówno wiem, ale się wypowiem,,. Tak, tak jest w UK, Polacy to NAJMNIEJ solidarny naród ze wszystkich nacji, które tu spotkałam. Angole trzymają ze swoimi, Portugale ze swoimi, Rumuni czy Litwini to samo. U mnie w pracy tworzą się czasami właśnie takie ,,grupki,, osób z danego kraju i jeden drugiemu nie da zrobić krzywdy. A Polaczki ? Oczywiście na uboczu, każdy sobie rzepkę skrobie. Ja potrafię być solidarna i zawsze będę za Polską i za niektórymi NORMALNYMI Polakami, a za Polaczkami cebulaczkami nigdy się nie wstawię, ani im już nie pomogę w niczym. Po prostu nie opłaca się. Zawsze będę trzymała z rodziną i moimi bliskimi, ale na obcych mam wysrane.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-26 06:59:30

chodzi o to, że masz zaburzony obraz rzeczywistości. Każdy narzeka, że Polacy są mściwi i zazdrośni i najgorsi ze wszystkich, a ja mam inny punkt widzenia. Pośród innych nacji jest więcej negatywnych zachowań, wykorzystywanie, przemoc itp. Poznałam ludzi z innych kultur, od Anglików, po Arabów, Hindusów i Chińczyków i widzę, że ich zachowanie w stosunku do swoich rodaków jest gorsze niż to co tu opisujecie. Tak samo jest z narzekaniem na Polskę. Ok w stosunku do państw Europy zachodniej jesteśmy w tyle. Ale ludzie w większości krajów na świecie marzą o takich warunków życia jakie są w naszym kraju. Więc stwierdzenie, że Polacy na emigracji są najgorsi ze wszystkich nie jest prawdą. Poza tym UK to nie jest centrum wszechświata więc nie wiem dlaczego ma być punktem odniesienia.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-28 14:42:10

Dlatego że najwięcej Polaków siedzi właśnie w UK.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Stara baba
(Ocena: 5)
2018-04-25 00:44:28

A propos wymienionej przez Was zawiści - jeżeli uważacie, że Polacy są zawistni, to popatrzcie na Rosjanki i Ukrainki (o facetach z tych krajów się nie wypowiem, bo znam niewielu) - one potrafią być zawistne przez duże Z i nawet się z tym nie kryją. W ich przypadkach nie wiem, czy to zawiść, czy zwykła życiowa frustracja, ponieważ większość, żeby zostać w UE musi wychodzić za (takich sobie) obywateli krajów, do których wyemigrowały - a wcześniej jeszcze muszą złapać ich na brzuch.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Stara baba
(Ocena: 5)
2018-04-25 00:35:03

Mieszkałam w kilku krajach, poznałam różnych ludzi, ale nigdy nie wstydziłam się swojego pochodzenia - nawet przez myśl mi to nie przeszło. PS. Każdy naród ma pozytywne i negatywne cechy, ale głównie w Polsce media o tym pier. d o lą wręcz nałogowo, z uporem maniaka.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz