Najdziwniejsze aukcje w Internecie

17 Stycznia 2009

Lista nietypowych aukcji, jakie pojawiły się w ubiegłym roku na największym portalu aukcyjnym na świecie. Od życia, imienia, po miasto w Teksasie, a nawet cały kraj...

Najdziwniejsze aukcje w Internecie

Listę najdziwniejszych i najbardziej niesamowitych rzeczy stworzono na podstawie wszystkich aukcji, jakie odbyły się w zeszłym roku na Ebayu. Część z nich, niestety, nie była żartem:

  1. Obywatel Australii w osobliwy sposób postanowił rozpocząć nowe życie. Na początek chciał sprzedać całe swoje poprzednie. Na liście rzeczy znalazł się dom, samochód, praca i znajomi. Całość nie kosztowała dużo, zwycięzca zapłacił 400 tysięcy dolarów. Po wszystkim, mężczyzna powiedział, że weźmie paszport i wsiądzie do pierwszego lepszego pociągu, jadącego w nieznanym kierunku.
  2. Ubrania Victorii i Davida Beckhamów też znalazły się na aukcji i pewnie nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie okazało się, że sprzedaje je ich pokojówka. W ramach premii podkradała rzeczy z garderoby "Posh" i "Becksa". Można było kupić między innymi jej suknie i jego buty.
  3. Za 3,8 milionów dolarów mieszkaniec słonecznej Italii kupił miasteczko Albert wraz z mieszkańcami, w stanie Teksas w USA. W cenie były 500-letnie dęby, dancing, przystanek dyliżansów i szkoła. Cena okazyjna.
  4. Do 10 milionów funtów doszła cena za kraj. Niestety, aukcja została skasowana przez administratorów serwisu. W opisie można było przeczytać: „Piękne krajobrazy, ale finanse wymagają naprawy - odbiór osobisty".
  5. Strój Kubicy, w którym Robert wywalczył swoje pierwsze pole position, został sprzedany za ponad trzydzieści tysięcy złotych. Nie wiadomo, kto był szczęśliwym nabywcą i czy chodzi w kostiumie kierowcy F1.
  6. Diament Jackie Kennedy, późniejszej pani Onasis. Kamień oprawiony był w pierścionek z platyny, jego autentyczność jest potwierdzona notarialnie.
  7. Wrak samochodu sprzedany za 227 tysięcy dolarów. Amerykanin wystawił resztki Forda Mustanga, który zagracał mu podwórko. Chciał, żeby ktoś go po prostu zabrał. Podczas aukcji okazało się, że jest to wrak bardzo rzadkiego egzemplarza, którego w sumie są dwie sztuki na całym świecie.
  8. Aparat tajnego agenta jej królewskiej mości. Jak bardzo musiał się zdziwić kupujący, gdy na karcie pamięci aparatu znalazł nagrania członków Al Kaidy, ich zdjęcia oraz akta. Jakby tego było mało, wśród fotografii znajdowały się zdjęcia wyrzutni rakiet i obiektów wojskowych. Aparat był własnością brytyjskiego wywiadu MI6, na aukcję trafił przypadkiem. Na szczęście, kupujący okazał się uczciwy, znalezisko oddał policji.
  9. Wybór imienia na dowolne słowo na świecie. Szczęśliwy wygrany, za jedne 16 tysięcy złotych (w przeliczeniu na złotówki z dolarów) mógł wybrać imię dla kobiety. Wśród jej propozycji znalazły się między innymi: chips krewetkowy, Hilary Clinton, Tinky Winky. Ostatecznie, musiała przyjąć imię Marge Simpson, na cześć bohaterki kreskówek.
  10. Kolacja z najbogatszym człowiekiem na świecie, Warrenem Buffettem. Posiłek był nagrodą w aukcji charytatywnej, której celem była pomoc najuboższym mieszkańcom San Francisco i okolic. Ostateczna cena za kolację wyniosła 2,1 miliona dolarów, a wynegocjował ją biznesmen z Chin.

Jak informuje „Dziennik", wśród innych aukcji, które można zaliczyć do kategorii ciekawych, znalazł się wóz transmisyjny Radia Maryja i powietrze z Krynicy. Codziennie można znaleźć setki aukcji, które są śmieszne, nie mówiąc o zdjęciach i ich opisach.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (88)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-20 12:10:00

KSyuEg tkjpeuqsaqkw

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-18 12:29:11

brXrsG jyrrykvdrtgv

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-18 04:12:25

This is eaxtcly what I was looking for. Thanks for writing!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-03-12 12:36:15

Tutaj wpisz treść komentarza...a juz myślalem ze to ja mam nasrane w bani

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-03-27 13:03:00

a ja widziałam na allegro wieszak do worków na mocz. żeby nie było że ściemniam oto link http://www.allegro.pl/item592633863_wieszak_do_workow_na_mocz.html

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-03-13 22:13:00

ja ba allegro widziałam jak ktoś chciał sprzedać glany Chrystusa

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-03-03 19:02:00

[quote="Gosc"]Tak jak już jesteśmy przy dziwnych aukcjach, to ja kiedyś słyszałam o facecie, co chciał prze Allegro sprzedać pierda w słoiku... Ciekawe czy mu się udało.... ? [/quote] hahahahahaha :XD

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-03-03 18:30:00

A ja widziałam na allegro jak ktoś chciał sprzedać własną dusze:) cena wywoławcza 1 zeta:D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-27 19:09:00

Tak jak już jesteśmy przy dziwnych aukcjach, to ja kiedyś słyszałam o facecie, co chciał prze Allegro sprzedać pierda w słoiku... Ciekawe czy mu się udało.... ?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-25 20:46:00

Nie no 7 jest zdumiewające , a z reszty sie uśmiałam po pachy ;D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz