Na których uczelniach warto studiować? NOWY RANKING TYGODNIKA WPROST

15 Maja 2012

Oto najlepsze szkoły wyższe w naszym kraju!

Podręczniki

Tegoroczni maturzyści już niedługo będą musieli podjąć dwie najważniejsze decyzje w swoim życiu. Jedna z nich dotyczy konkretnego kierunku studiów, druga natomiast uczelni, na której absolwenci szkół średnich będą zdobywać wykształcenie przez najbliższe lata.

Tygodnik Wprost postanowił pomóc młodym Polakom w dokonaniu właściwych wyborów. W tym celu magazyn opublikował ranking publicznych oraz prywatnych uczelni wyższych, które nie tylko dbają o studentów, ale także troszczą się o ich późniejsze losy na rynku pracy. - Punktem wyjścia do oceny było założenie, że dobra szkoła wyższa to taka, która dba o jakość świadczonych usług, starając się, by w zamian za zainwestowane pieniądze jej klienci otrzymywali produkt odpowiadający ich potrzebom – tłumaczy gazeta.pl. Serwis dodaje również: - Podstawowym założeniem branym pod uwagę przy ocenie była dostępność kadry akademickiej dla studentów oraz jej jakość, którą Wprost wyliczył na podstawie liczby profesorów przypadających na studenta i liczby publikacji przypadających na nauczyciela akademickiego.

Wśród uczelni publicznych na pierwszym miejscu zestawienia znalazł się Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Zaraz za nim uplasowały się: Akademia Morska w Szczecinie, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego oraz Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. J. i J. Śniadeckich. Z kolei najlepszą uczelnią prywatną okazało się Collegium Civitas z Warszawy.

Czy ktoś z Was zamierza w tym roku składać papiery na którąś z wymienionych tutaj uczelni?

Maja Zielińska

Zobacz także:

Menu dla BOGACZY: Oto najdroższe dania świata! (Czy smakują aż tak dobrze?)

Na te posiłki stać tylko zamożnych. Sprawdź, ile kosztują.

Street art w nowoczesnym wydaniu: Joe Mangrum maluje, używając piasku! (SUPER)

To prawdziwy uliczny magik. My jesteśmy pod wrażeniem!

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (218)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2015-12-22 03:31:56

re: Na których uczelniach warto studiować? NOWY RANKING TYGODNIKA WPROST

wum to najgorsza uczelnia wszech czasów!!!!!!!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-05-22 00:21:52

Szepnoł by mi ktoś słówko o Politechnice Częstochowskiej:) Bardzo prosze:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-05-20 21:46:58

AGH!!!! AGH!!!! :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-05-20 04:02:06

najlepsza uczelnia niepubliczna jest Akademia Leona Kozminskiego:) Uczelnia jest najlepsza pod kazdym wzgledem- podejscie wykladowcow do studentow, atmosfera,budynek, ludzie! nie zamienilabym jej na zadna inna!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-05-19 23:20:50

hahah studiowałam na Uniwersytecie Medycznym w Wawie -ta uczelnia jest beznadziejna. Wiecie dlaczego wyliczono im tak dużą liczbę publikacji przypadającą na nauczyciela akademickiego? Bo tak stawiają na ilość a nie na jakość żeby tylko być wyżej w rankingach, widziałam od środka jak to wygląda. Publikują każdą nawet najbardziej kretyńską pracę, robią miksy z cudzych prac tylko po to żeby na tej podstawie powstała nowa i żeby było więcej bo to niby lepiej a jak już robią jakieś badania to zwykle ankieta wśród łatwo dostępnej grupy społecznej -tak to by nawet gimnazjalista dał radę. Oczywiście przepraszam tą garstkę ludzi którzy robią tam coś pożytecznego i mają coś pod kopułą, bo ten post mógłby ich obrazić niesłusznie za błędy byle jakiej większości.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-05-18 23:20:31

Jak macie duzo kasy to idzcie na AM do szczecina.. Tam prorektor potrafi caly rok uwalic z przedmiotu, po 2 latach studiowania, aby tylko miec kase za warunki (300zl * 80os = 24 000zl) * 2 przedmioty z prorektorem = 48 000 ;]

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-11 17:01:42

A może uwalił bo ktoś się nie przygotowywał. Jeśli ktoś decudyje sie na kierunek specjalistyczny, po którym musi mieć perfekcyjną wiedzę to musi się przygotować na to, że się siedzi i uczy po nocach. Nie jestem sobie w stanie wyobrazić kogoś po nawigacji, kto podczas pracy mówi, że popełnił błąd, bo zawalił ten przemiot na studiach i łaskawie został przepuszczony.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-05-18 10:57:04

Studiuję na Vistuli w Wawie i na razie jest ok. Po pierwszym roku. Warunki do studiowania i wykładowcy świetni.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-05-17 21:41:16

ja Wam powiadam że UMCS:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-05-17 20:19:47

WUM to jedna z najgorszych placówek jesli chodzi o dostarczanie studentom waznych informacji. Wszystkiego (lacznie z planem sesji) nie mozna sie doprosic.. dopiero na kilka dni przed dziekanat wysyla maila. NIe kladzie sie nacisku na przedmioty wazne, tyllko na te smieciowe, ktore sie w zyciu nie przydadza. Robi sie afery z byle czego. Panie z dzialu obslugi studenta dra sie "po co pani tu przyszla! prosze wyjsc!" jak ma sie do zalatwienia wazna sprawe, ktorej uczelnia wymaga. Chodzi o to, ze nikomu sie tam nie chce pracowac, a studenta traktuja jak smiecia

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-05-19 23:42:27

Zgadzam się w 100%, też tam studiowałam. Tam warto studiować tylko wtedy jeśli oferowany tam kierunek jest naprawdę Waszą pasją i nie wyobrażacie sobie studiować niczego innego. Jeśli tylko macie wybór lub się wahacie to idźcie gdzie indziej. Bajzel organizacyjny -wyjątkowy na tle innych uczelni, bywa że jakiś pracownik pomyli się na czyjąś niekorzyść i potem to student ma problem, nie szanuje się czasu studenta, wykładowcy np. potrafią się umówić i nie przyjść na umówione spotkanie, z każdym papierkiem trzeba biegać po kilka razy bo człowieka odsyłają z miejsca na miejsce i z terminu na termin. Treści merytoryczne przekazywane na zajęciach to często jakieś bzdety, rozwlekłe trucie po kilka razy o tym samym, człowiek opuszcza uczelnię niedouczony tego co ważne o ile sam we własnym zakresie tego nie nadrobi. Na dodatek pracownicy administracyjni i część wykładowców ma złośliwe podejście. Plusem (przynajmniej dla leserów) jest to, że studia tam są banalne w porównaniu do poziomu na innych uczelniach.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-05-17 18:01:20

US Szczecin i kij ;c

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz