Na co poleci KAŻDY FACET?

21 Października 2017

Ilu mężczyzn, tyle gustów. A może jednak jest coś, co kręci każdego z nich?

zakochany facet

Zawarte w tytule pytanie jest trochę podchwytliwe, bo nawet tak proste istoty jak mężczyźni znacznie różnią się podejściem do życia czy preferencjami dotyczącymi wzorca kobiety. Każdy ma swoje gusta i guściki, to co jednego kręci, dla innego może okazać się zupełnie nieinteresujące.

Przykład? W powszechnej opinii „mężczyźni wolą blondynki”. Czy tak jest w rzeczywistości? Sprawdzili to naukowcy z brytyjskiego Uniwersytetu w Westminster, którzy przeprowadzili ciekawy eksperyment. Ta sama kobieta, ale ze zmienionym kolorem włosów (blond, ciemnymi lub rudymi) imprezowała w kilku londyńskich klubach. Najczęściej zagadywano ją, gdy była blondynką, jednak gdy przyszło do oceny atrakcyjności, zdecydowana większość facetów wskazała na brunetkę. Badacze tłumaczą, że blondynki są postrzegane jako bardziej bezradne, co u mężczyzn zmniejsza lęk przed ewentualnym odrzuceniem, dlatego chętniej z nimi flirtują. Brunetki budzą natomiast większy respekt, ponieważ uchodzą za pewniejsze siebie i agresywniejsze.

16 nienormalnych rzeczy, które on w Tobie uwielbia (ale ze wstydu nigdy się do tego nie przyzna)

Rude kobiety nie wypadły w tym badaniu najlepiej, ale nie zmienia to faktu, że intrygują wielu mężczyzn, kojarzących je m.in. z ognistym temperamentem w sypialni. I coś jest chyba na rzeczy, gdyż niemiecki seksuolog Werner Habermehl przeprowadził szereg ankiet i na ich podstawie wywnioskował, że rude kobiety, w porównaniu z blondynkami i brunetkami, mają znacznie barwniejsze życie erotyczne. Jego zdaniem czerwony kolor oznacza dzikość i pasję, więc kiedy mężczyzna widzi rudowłosą, ma prawo sądzić, że ma do czynienia z damą, która w życiu seksualnym od razu przechodzi do rzeczy.

Nie ulega jednak wątpliwości, że faceci często w ogóle nie zwracają uwagi na kolor włosów. Co zatem ich kręci? Może gabaryty kobiety? „Mężczyzna nie pies, na kości nie poleci” – mawiają przeciwnicy mody na wychudzone modelki, które jeszcze niedawno dominowały na wybiegach czy okładkach kolorowych pism. Jednak równie wielu facetów niechętnie patrzy na kobiety noszące nadprogramowe kilogramy. Ta kwestia raczej nie pomoże w znalezieniu odpowiedzi na tytułowe pytanie.

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (2)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-21 19:42:10

Na wszystko co, się rusza.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-21 19:34:09

na szybki seks - smutne to, ale prawdziwe

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1