Polacy kompromitują się w aptekach: Striptiz na gardło, olejek z osiołka, maść na świąd osobisty...

27 Stycznia 2017

Nie uwierzysz, o co jeszcze prosimy farmaceutów!

nazwy leków

Wizyta w aptece może być stresującym przeżyciem. Zwłaszcza wtedy, kiedy nie za bardzo wiemy, co chcemy kupić, a specjalistyczna terminologia niewiele nam mówi. Producenci farmaceutyków prześcigają się w wymyślaniu skomplikowanych nazw handlowych leków, a statystyczny pacjent nie jest w stanie ich wszystkich zapamiętać.

Wtedy pojawiają się zabawne przejęzyczenia, które autorzy strony na Facebooku „Będąc Młodym Farmaceutą” skrzętnie odnotowują. Raczej nie po to, by wyśmiać swoich klientów. W ten sposób chcą jedynie pokazać, że z pozoru nudna praca w aptecznym okienku może być ekscytującym zajęciem pełnym nagłych zwrotów akcji.

Tobie też zdarzają się takie pomyłki?

Zobacz również: EXCLUSIVE: Spowiedź farmaceutki

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (7)
ocena
3.9/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 1)
2017-01-27 18:05:10

A mnie szlag trafia jak słyszę jak Polacy nie umieją czytać. Bo co w tym jest trudnego przeczytać jedno słowo i je zapamiętać? Wolałabym nic nie powiedzieć, niż tak się wygłupić. W erze internetu w smartfonach każda debilka Grażyna powinna sobie wyooglować swój wspaniały lek stojąc w kolejce i pokazać wynik wyszukiwania farmaceucie. Przestałaby się kompromitować i biednemu człowiekowi nie utrudniałaby pracy. Zazwyczaj kretyni przekręcający nazwy mają jeszcze postawę „no! tak właśnie mówiłam od razu!”. Ostatnim hitem zasłyszanym w mieście był „blek blekar” zamiast „bla bla car”. Myślałam, że sobie uszy utnę.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-01-28 15:18:54

Raczej starsze osoby, które języków obcych nie znają i nie potrafią korzystać z neta w telefonie przekrecaja wyrazy i pewnie dzieci.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-01-27 13:54:24

Ja dzisiaj w aptece słyszałam poproszę to z reklamy co tato wczoraj widział i kazał mi kupić ...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
mgr
(Ocena: 5)
2017-01-27 07:57:19

Niedługo nie będzie POLSKIEJ FARMACJI. Morawiecki przekupiony! pomaga IZRAELSKIEJ SIECI APTEK SUPER-PHARM oraz innym sieciom zagranicznym i chce zniszczyć POLSKĄ FARMACJĘ. Jest kilka już artykułów na ten temat. Niestety nawet o nasze zdrowie będzie decydować zagranica, a nie my POLACY.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
UV
(Ocena: 1)
2017-01-27 07:54:55

'Mleko Debilon - prawidłowa nazwa: Debilon' Taki chcochlik z rana :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-01-27 07:13:59

Pracuje w aptece i mogę jedynie powiedzieć , ze ja sie wcale nie dziwie ludziom ze przekręcaja nazwy leków bo rynek jest zalewany ciagle jakimś nowym badziewiem które służy jedynie do tego aby wyczyścić im portfel. Nie wierzcie w te durne reklamy i wymyślane choroby . Żal mi tych ludzi którzy myślą ze jak kupią tabletki na odchudzanie to schudną albo jak chleją to pomoże im na wątrobę jakieś gowno .rutinoskorbin tez nie działa tak jakby sie chciało ,a magnez za 3 zeta raczej nie bedzie dobry :) pozdrawiam

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Aunt
(Ocena: 5)
2017-01-27 06:21:45

Trutka na bociany czyli prezerwatywy (zasłyszane w aptece)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1