Polak gwałciciel? Alarmujące wyniki badań

19 Sierpnia 2016

W raporcie Fundacji STER przedstawiono opinii publicznej szokujące wyniki badań...

molestowanie w rodzinie

Według ustaleń Agencji Praw Podstawowych UE z 2014 r., Polska znajduje się w czołówce krajów o najmniejszej skali przemocy wobec kobiet, a co znamienne, chodzi o tę realną przemoc, czyli nie tylko zgłaszaną odpowiednim organom. Warto też wspomnieć, że na podstawie badania przeprowadzonego na 42 tys. kobiet ze wszystkich krajów członkowskich, ustalono, że Polska jest jednym z krajów, w których akty przemocy są najczęściej zgłaszane. Podobno najgorzej jest we Francji i krajach skandynawskich (zwłaszcza w Danii oraz Finlandii) – tam kobiety najczęściej doświadczają przemocy od swoich partnerów. Z raportu wynika, że również jeżeli chodzi o molestowanie kobiet powyżej 15-go roku życia, polskie społeczeństwo wysuwa się naprzód w optymistycznym rankingu i przedstawia dużo lepiej na tle krajów skandynawskich. Tam dochodzi do owej przemocy aż 3 razy częściej. O dużej wiarygodności tych statystyk świadczy fakt, że opinie były zbierane bezpośrednio od badanych osób, a nie na podstawie dokumentacji zgłoszeń. W tym świetle tym bardziej szokujące są ostatnie doniesienia...

Strona internetowa Gazety Wyborczej opisała niedawno wyniki raportu `Przełamać tabu`o przemocy seksualnej, który został stworzony przez Fundację na rzecz Równości i Emancypacji STER. Wynika z niego, że skala przemocy seksualnej w Polsce jest bardzo duża. Badanie zostało przeprowadzone na 451. kobietach z czterech województw. Wynik nie jest optymistyczny. Podano informację, że tylko 9% kobiet, które ukończyły 15. rok życia, nie zaznało seksualnej przemocy. Aż do tej pory statystyki nie były tak alarmujące.

Zobacz także: Spałam z 30 facetami. Czy coś w tym złego?

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (7)
ocena
4.3/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2016-08-21 10:17:29

a czym jest twoim zdaniem seks wbrew woli jeśli nie gwałtem?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-08-21 10:04:59

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-08-19 13:43:07

Bo feministkom sie w tylkach poprzerwacalo i przesadzaja w druga strone z tymi "prawami kobiet". Teraz byle niewinna zaczepka to od razu molestowanie a seks z własnym facetem gdy sie nie ma ochoty to gwałt.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: )
2016-08-19 23:11:53

Tak, takie zaczepki to molestowanie, a seks wbrew woli to gwałt. I to nie wymysł feministek. Polscy faceci często robią takie 'żarciki', tylko że w Polsce kobiety nie są traktowane poważnie 'bo to tylko żart', a mało kogo obchodzi ile zła może taki 'żart' wywolać.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-08-19 13:19:38

No jak to, przeciez wspolczesna husaria nie gwalci, tylko Arabowie to robia.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-08-19 09:31:56

no w tym jednak jest trochę prawdy, polacy są zbyt bezpośredni i przechodzi to na strefę seksualną...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-08-19 08:27:04

GW to ścierwo. Raport Agencji Praw Podstawowych jest znacznie bardziej miarodajny. Zarzut, że nie uwzględniono kontekstu kulturowego jest całkowicie bezpodstawny. Badanie polegało na tym, że kobietom bez względu na badany kraj zadawano takie same pytania jak np.: czy były popychane, bite, czy zostały zmuszane do seksu, czy uprawiały seks w pod wpływem zastraszania itp. więc różnica znaczenia czym w poszczególnych krajach jest molestowanie, gwałt nie miała tutaj żadnego znaczenia bo nie pytano o nie wprost.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1