Moda na eutanazję

20 Lipca 2009

Czy wyjazdy do szwajcarskich klinik staną się powszechnym wyborem schorowanych ludzi, nie mających siły dalej walczyć z bólem i fizycznym cierpieniem?

Moda na eutanazję

Zaledwie kilka miesięcy temu donosiliśmy wam o chorym na raka małżeństwie, które postanowiło wspólnie odebrać sobie życie. Podobnie jak znany amerykański profesor, Craig Ewert, o którego śmierci powstał nawet film dokumentalny, wybrali szwajcarską klinikę Dignitas

Dziś temat wraca jak bumerang, a to za sprawą znanego dyrygenta Edwarda Downesa i jego chorej na raka żony, którzy w minionym tygodniu odebrali sobie życie w tym jakże liberalnym kraju. Zresztą nie oni jedni. Jak podają nieoficjalne źródła, w minionym roku ten sposób zakończenia życia wybrało ponad sto osób (i to tylko z Wielkiej Brytanii), w tym 23-letni sportowiec sparaliżowany od pasa w dół.

O śmierci małżeństwa poinformowały media ich dzieci, zgodnie twierdząc, że taki był wybór schorowanych ludzi i należy go uszanować. I znów pojawiają się dylematy. Czy eutanazja to zabawa w Boga? Czy zadanie sobie samobójczej śmierci i godne umieranie to pojęcia wykluczające się? Czy śmierć na życzenie to moralny szantaż cierpieniem? Eutanazja prowokuje więcej pytań, niż jesteśmy w stanie udzielić odpowiedzi. Niemniej jednak ułatwiona dostępność „legalnej śmierci samobójczej” budzi pewien niepokój.

Na zdjęciu maestro Edward Downes wraz z żoną.

Natasza Lasky

Zobacz także:

Watykan nazwał go mordercą własnej córki!

A on tylko chciał ulżyć jej w cierpieniu…

Masowo trują i topią dziewczynki!

Narodziny dziewczynki są w Indiach rodzinną tragedią nie tylko dlatego, że kobiety są jawnie dyskryminowane i uważane za istoty gorsze, ale głównie z powodu obowiązku wnoszenia posagu.

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (91)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2009-08-11 14:41:51

jestem wierząca mimo wszystko mam jakieś tam swoje odmienne troche poglądy... np jeżeli chodzi o eutanazję, lepsze to niż powieszenie sie itd. bo temu jestem przeciwna... ale jezeli są to starsze osoby, lub takie które z jakiś naprawde waznych powodów mają dość życia po co ich zmuszac do istnienia na siłę ? bo przecież po śmierci też coś nas czeka...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-07-29 21:58:08

a ja wlasnie mam gdzies mode i kosmetyki i czytam papilota glownie na tematy powazne i o zwiazkach (ewentualnie zdrowe odzywianie :P) za to lubie ten portal ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-07-24 16:08:51

Wkurza mnie, że Papilot porusza poważne tematy pomiędzy artykułami o modzie i kosmetykach. Czego wy się spodziewacie? Poważnym portalem i tak nigdy nie będziecie. Wynika z tego tylko kupa niedojrzałych komentarzy i nic więcej.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-07-21 23:34:06

prawo życia jest prawem wiary jeżeli obawiasz się chroby przyciągasz ją do siebie widać że prawo pańskie jest doskonałe nie można zrobić jednego gdy myśli się o drugim

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-07-21 18:27:15

Gdybym ja nie daj Boże musiała stanąć przed taka decyjza napewno wybrałabym eutanazje. Widocznie niektórzy nie rozumią tego ze ludzie chorzy na raka musza przezywac okropne męki. Wiem że życie to dar od Boga i powinniśmy je szanować. Ale jeśli to życie to pasmo bólu, łez i niekończącego sie leczenia to czasem myśli sie nad tym czy właśnie tego Bóg dla nas chciał. Sami jesteśmy sobie winni. Wkońcu grzech pierworodny,wojny i całe zło na ziemi. Wkońcu jeśli umrzemy pójdziemy do nieba jeżeli na to zasłużyliśmy. Jeżeli dla człowieka juz nie ma ratunku to nie ma innego wyboru. Jedni próbują walczyć inni już na tą walke sił nie mają. Takie jest moje zdanie. Eutanazja jest już ostatecznościa w bardzo trudnych i niewyleczalnych przypadkach .

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-07-21 10:21:00

Czy wiesz że IQ Nicole Kidman oszacowano na 132, Shakiry na 140, Sharon Stone na 154, Przemka Salety na 102 a Dody na 156. A ty wiesz jakie masz IQ? Nie wiesz? Sprawdź się! www.iqtest24.p l

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-07-21 00:05:25

ja ich rozumiem, od samego okresu dostaje takich boleści że czekając aż tabletki zaczną działać mam mysli samobójcze. tzn. gdyby ich nie było na pewno skończyłabym ze sobą. Nie wyobrażam sobie co czuli Ci ludzie. Ból jest nie do wytrzymania.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-07-20 22:52:02

KTOŚ im dał życie i KTOŚ powinien im je odebrać...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-07-20 21:09:30

KTO JEST ZA LEGALIZACJĄ?? podpisujcie petycję http://wyborcza.pl/0,100519.html

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-07-20 20:41:04

niektórzy nazywają eutanazję zabawą w Boga i twierdzą, że człowiek nie ma prawa sam decydować o śmierci, zwłaszcza jeśli chodzi o życie drugiego człowieka.. a czy sztuczne podtrzymywanie przy życiu ludzi, którzy sami nie byliby w stanie przeżyć też nie jest zabawą w Boga? może to właśnie Bóg uznał, że przyszła już na nich pora, a człowiek burzy w ten sposób jego plan ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz