Marissa Mayer - żelazna dama Internetu

22 Lutego 2016

„Bóg, rodzina i Yahoo” – to priorytety Marissy Mayer, prezesa słynnego portalu Yahoo! Kim jest jedna z najbardziej wpływowych kobiet w branży internetowej, której roczna pensja przekracza 40 mln dolarów?

Marissa Mayer

Od wielu lat magazyny „Forbes” czy „Fortune” umieszczają ją w czołówce rankingów najpotężniejszych i najbardziej wpływowych kobiet świata biznesu. Osoby, które znają Marissę Mayer, podkreślają jej nieprzeciętną inteligencję, ale również pracowitość i konsekwencję w realizacji nawet najbardziej śmiałych planów.

Ona sama uważa, że zawdzięcza to… lekcjom baletu we wczesnym dzieciństwie. Jej największym autorytetem była wówczas nauczycielka tańca Waltraud Karkar. „Ona przekazała mi żelazną dyscyplinę i ciągłą gotowość do zadań. Nauczyłam się też od niej, że niezależnie od tego, za co się bierzesz – do roli czy budowy produktu – musisz mieć wizję i dokładnie wiedzieć, co chcesz osiągnąć” – tłumaczy Mayer w rozmowie dla „Wysokich Obcasów Extra”.

Królowa Google’a

Urodziła się w 1975 roku w małym mieście Wausau w amerykańskim stanie Wisconsin. Od najmłodszych lat wyróżniała się aktywnością w wielu dziedzinach. Nie tylko świetnie się uczyła (osiągała wybitne wyniki na testach z chemii, fizyki czy biologii), ale również prowadziła kluby dyskusyjne i skakała z pomponem w zespole cheerleaderek.

Szkołę średnią przeszła jak burza, a później bez problemu dostała się na prestiżowy Uniwersytet Stanforda, gdzie m.in. prowadziła badania nad sztuczną inteligencją. W 1999 r. ukończyła uczelnię z wyróżnieniem i od razu otrzymała mnóstwo atrakcyjnych ofert pracy od znanych firm.

Ku zaskoczeniu wszystkich podjęła decyzję o zaangażowaniu się w raczkujący dopiero projekt, wymyślony przez dwójkę młodych ludzi: Larry’ego Page’a i Sergeya Brina. Twórcy mało znanej jeszcze przeglądarki internetowej Google zaprosili ją na rozmowę kwalifikacyjną do niewielkiego biura w Palo Alto, a spotkanie odbyło się przy prowizorycznym blacie ze stołu do ping-ponga.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (1)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2016-02-22 08:43:02

re: Marissa Mayer - żelazna dama Internetu

Bardzo ciekawey artykuł, z przyjemnością czyta się o kobietach sukcesu :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1