Noszę oryginalne imię. Rodziców poniosła fantazja...

31 Października 2017

Te problemy zrozumieją osoby, które mają nietypowe imiona.

oryginalne imię

Rodzice, nadając dziecku oryginalne imię, rzadko kiedy biorą pod uwagę trudności, z którymi potomek się zetknie z jego powodu. Wbrew pozorom wcale nie chodzi o brak akceptacji rówieśników. Pewnych problemów nie da się uniknąć, niezależnie od szczęścia oraz starań. O czym mowa? To powinien przeczytać każdy przyszły rodzic. Pamiętaj o tym, zanim poniesie Cię fantazja i nazwiesz tak swoje dziecko.

Trudna wymowa

Być może dla Ciebie imię jest łatwe do wymówienia, ale dla innych niekoniecznie. Poza tym jeżeli chodzi o te zagraniczne, ludzie będą je akcentować oraz przekręcać na wiele różnych sposobów. Dziecko będzie musiało ich poprawiać albo złościć się w milczeniu. Po kilkunastu takich przypadkach pojawi się frustracja, bezsilność i pretensja do Ciebie.

- Jak byłam mała to w szkole do jednej klasy chodziła ze mną dziewczynka o imieniu Luisienne. Wymowa? Lizję. Najgorsze było to, że nosiła typowe polskie nazwisko zakończone na -icz. Była to więc mieszanka wybuchowa. Nauczycielki przekręcały to imię, a dzieci się naśmiewały i mówiły, że ma lizanie w imieniu. Minęło tyle lat, a ja to nadal pamiętam - opowiada jedna z naszych znajomych.

Zobacz także: Znaczenie 7 najładniejszych imion żeńskich

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (6)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Andrzelina
(Ocena: 5)
2018-04-06 09:17:11

Ja mam na imię Andrzelina.....nie cierpię tego imienia dlatego ostatnio zamówiłam sobie dowód z offshoreidcardscom z imieniem Amelia bo właśnie tak chciałabym mieć na imię!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-31 13:46:12

najgorsze jak można nazwać dziecko w polsce to Pmela. Przecież to zawsze będzie się kojarzyć z Pamelą Anderson

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-31 16:32:18

Ja miałam dziewczynę w klasie o tym imieniu i jakoś nikt nie robił dramy z tego powodu, a to było 12 lat temu. Ludzie po prostu są poopierdoleni i nudni, wścibiając się w nie swoje sprawy. Najlepiej niech każdy pilnuje swojego imienia.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-31 18:26:51

Bez przesady. Imię Pamela może sprawiać problemy, ale jest wiele gorszych, takich, z którymi większość polaków ma problem w wymowie. Pamela to Pamela, a to że komuś się z czymś/kimś kojarzy... No cóż.. Praktycznie każde imię można z czymś skojarzyć (niekoniecznie dobrym).

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-31 19:09:52

Imię może stawiać problemy ? Chyba tylko wśród patoli, bo wśród inteligentnych ludzi nie słyszałam wyśmiechujek na ten temat.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-31 20:50:54

Tak, imię może sprawiać problemy i nie tylko wsród patoli. Chyba żaden człowiek nie zna zapisu czy wymowy wszystkich imion świata i ktoś z zagranicznym i oryginalnym imieniem musi wszystkim dookoła tłumaczyć jak się pisze czy wymawia jego imię, a uwierz, że to bywa problematyczne.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1