„Rodzice kupili mi mieszkanie i samochód. Rówieśnicy nie dają mi żyć z tego powodu!” (Historia Patrycji)

19 Grudnia 2017

Dziewczyna skarży się na ludzką zawiść i opowiada, do czego są zdolni zazdrośnicy...

bogaci rodzice

Polacy uchodzą za zawistnych ludzi, zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Taką mamy mentalność. Nie lubimy, gdy komuś powodzi się lepiej i nie potrafimy cieszyć się cudzym szczęściem. Rzecz jasna, nie można tak mówić o wszystkich. Jak w każdej kwestii, znajdą się wyjątki.

Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy jest tak trudno o własne mieszkanie (o domu już nie wspominając), ludzka zawiść uderza ze zdwojoną siłą. Ludzie, którym udaje się zdobyć lokum dzięki pracy albo dostają je od rodziny, często są obgadywane, krytykowane, a czasami wręcz napiętnowane. Bo mają lepiej niż inni.

Z jednej strony trudno się dziwić rozgoryczeniu tych, którzy mają mniej i nie jest to ich wina. A z drugiej trudno piętnować osoby, posiadające więcej, ponieważ to nie ich wina, że inni mają mniej.

Patrycja ma 22 lata i jest studentką. Od kiedy ludzie z roku dowiedzieli się, że dostała od rodziców mieszkanie i samochód, nie dają jej żyć, jak sama przyznaje. Dziewczyna pyta się was, jak się bronić przed takimi ludźmi. Boi się, że spotka ją z ich strony coś złego...

Zobacz także: LIST: „Dostaliśmy mieszkanie w prezencie ślubnym. Tylko 2 pokoje, więc nie wiem, jak mamy tam żyć!”

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (27)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-12-20 13:28:23

Już na studiach odebrałaś lekcję, którą niektórzy dostają w pracy. Ludzie są ogromnymi zazdrośnikami. Ci, którzy są wyjątkami, są wartościowi.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Paulina
(Ocena: 5)
2017-12-20 11:26:23

Wygrałaś los na loterii, masz super zaradnych rodziców z głową na karku, dzięki którym Tobie się będzie żyło super wygodnie, jeżeli tylko będziesz umiała tym otrzymanym dobrem mądrze gospodarować i pomnażać. Tacy rodzice to marzenie i powód do dumy. Ja swoich mogę się jedynie wstydzić, więc Twoim podziwiam szczerze i Tobie zazdroszczę. Dzieciaki nieudaczników, polskich biedaków będą Cię hejtować zawsze, ale miej to w nosie. :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-12-20 01:20:53

A dziwicie się ?! Jakby wszyscy byli na równo bogaci, to nie byłoby takich problemów, bo każdego by było stać na auto czy mieszkanie. Ja się tym ludziom nie dziwię, bo ja też taka byłam dopóki mieszkałam w PL z rodzicami. W tych czasach to jest standard i podstawa do życia, a wśród tej nagonki bogaczy, biedni czują się źle z tym, że nie mogą mieć tego co mają inni. To NIE JEST ICH WINA. Teraz, kiedy mieszkam za granicą z partnerem, mam swój własny, kupiony za ciężko zarobione pieniądze samochód, to jestem z siebie dumna i szczęśliwa i mam satysfakcję ,że sama na to zapracowałam. Mieszkanie co prawda nie jest nasze, bo jeszcze wynajmowane, ale przyjdzie czas kiedy kupimy. Mi rodzice niestety też wiele nie dali w życiu i muszę sama się wszystkiego dorabiać, nie mam wśród nich sponsora. Założę się, że żyjąc dalej w Polsce, NIC BYM NIE MIAŁA, wszystko poukładało mi się jak wyemigrowałam z tej dziury.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-12-20 07:14:36

No dziwię się. Też pochodzę z biednej rodziny, też nic nie dostałam od rodziców i pomimo, że troszkę zazdroszczę tym, co mają mieszkanie po babci lub rodzice kupili, to nigdy w życiu nie przyszłoby mi do głowy ich hejtować. Ich rodzice też na to ciężko zapracowali, a moi to życiowe niedorajdy i nieroby, mają niecałe 50 lat i nic - żadnych oszczędności. Ciężko pracowałam, aby mieć dobrą pracę i dzisiaj rodzice żądają, abym im pieniądze dawała - ciekawe dlaczego, skoro oni mi w życiu nic nie dali? Komuny już nie ma, nie ma, że wszystkim po równo. Jak ktoś jest inteligentny to sobie poradzi, jak ktoś jest jak moi rodzice - to sorry, ale nie zasługuje nawet na żadne pieniądze.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Rogue34
(Ocena: 4)
2017-12-19 21:28:53

Nie mam nic przeciw ludziom którzy dostali od rodziców mieszkanie i samochód, sam dostałem mieszkanie. Denerwuje mnie natomiast jak ci ludzie się z tym obnoszą rodzice kupują im mieszkanie samochód płacą rachunki i dają na benzynę a te szczeniaki mają się za wielkich fafarafa i często dokuczają tym którzy mają mniej i muszą na to zapracować własnymi siłami. To jest słabe a takich szczeniaków mających zbyt wiele jest bardzo dużo a gdy zostaje już taki szczeniak sam bardzo często nie umie sobie w życiu poradzić

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-12-20 01:22:38

Mam nadzieję że ty takim szczeniakiem nie jesteś i zdajesz sobie sprawę z tego, że to mieszkanie nie jest twoje dzięki tobie samemu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-12-20 04:15:23

No chyba to logiczne, że on taki nie jest - opisał to co go irytuje w ludziach, którym coś spadło za nic. BTW. naucz się polskiej składni anonimko bo irytujący masz styl pisania, zarówno tutaj jak i w tym komentarzu i wyjeździe z PL. Tak samo fatalnie sklecone wypociny ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-12-19 21:09:03

Można a nawet powinno się uczyć skromności swoje dzieci,ale trzeba też uświadomić,że są ludzie majętni którzy mają więcej niż ustawa przwiduje i nie będą przepraszać za swoją lepszą sytuację materialną. Nie powinno się ich "gnoić" tak samo jak ludzi ubogich.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-12-20 01:25:45

Jak narazie z tego co zauważyłam, to gnojeni są nie ci którzy mają, tylko ci co nie mają. ,,Ty nie masz jeszcze swojego mieszkania/ domu ??! Jak to ?!....,, Takie teksty słyszałam na porządku dziennym, jak mieszkałam z rodzicami.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Oleł
(Ocena: 5)
2017-12-19 21:04:45

A czym Ty się przejmujesz? Jeść Ci dają? Olej ich wszystkich ciepłym moczem. Mają ból dupy? To ich problem. Żyj swoim dobrym życiem i śmiej im się w twarz!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-12-19 20:12:59

Ja na studiach w Krakowie „wynajmowałam” kawalerkę od ciotki. Płaciłam rachunki plus ciotce 500 zł - średnio na miesiąc wychodziło Ok 900zl (przez okres grzewczy). Gdy ludzie ze studiów sie o tym dowiedzieli, od razu mnie znienawidzili i uważali za najgorsza, chociaż każdy kto widział to mieszkanie sie śmiał, ze wyglada jak mieszkanie babci (ciotka mieszkała w innym i od lat 70 nie wymieniała w kawalerce mebli, a podnajmowała je zawsze komuś z rodziny na okres studiow, wiec jej sie to po prostu nie opłacało, bo i po co?), ale i tak byłam rozpieszczonym bachorem bo miałam całe mieszkanie (28m^2) dla siebie. Najbardziej jechali po mnie ludzie, którzy wynajmowali jednoosobowe pokoje w apartamentowcach blisko centrum i jeździli super samochodami... na poczatku sie tym przejmowałam, pozniej to olałam i odcielam sie od tych patałachów :D dziewczyno- olej te zawistne mor.dy, szkoda nerwów :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-12-19 18:45:03

Pierdol ich wszystkich po całości! Idz swoja droga i sie na nich nie ogladaj. Wiem co mowie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-12-19 17:24:45

Ja myślę, że albo zadzierasz nosa albo przesadzasz. Może moi rodzice nie są wybitnie bogaci ale kupili mi samochód i dołożyli się do mieszkania bo zwyczajnie to było bardziej opłacalne. Wpoili mi też, że w życiu nic nie spada z nieba i że wszystko z czego ja mogę korzystać osiągnięte zostało dzięki ich ciężkiej pracy i wielu wyrzeczeniom. Na studiach poznałam osoby w podobnej sytuacji i jakoś nie spotkałam się z zawiścią. Raczej normalne podejście ty masz tak a ja tak. Niektórzy mają mieszkanie po dziadkach, inni mają rodziców lekarzy z własną przychodnią a jeszcze inni mają rodziców pracujących w budżetówce. No ale być może zależy to od studiów i doboru przyjaciół.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Ja
(Ocena: 5)
2017-12-19 17:15:12

nie daj się dziewczyno! Ja mogę sobie pomarzyć o tym, bo moi rodzice nieroby nie dali mi żadnego startu w przyszłość. Tobie rodzice przygotowali super start w życie, czeka Ciebie dobra przyszłość. Pogratulować rodziców, co mają łeb na karku. A ludzie gadai i będa gadać!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz