„Moja córka w dniu pierwszej komunii będzie wyglądała jak księżniczka!”

29 Kwietnia 2017

Małgorzata zarezerwowała już wizytę u fryzjera i kosmetyczki... Przesada?

pierwsza komunia święta

Pierwsza komunia święta to doniosłe wydarzenie nie tylko dla dziecka, ale i jego rodziców. Zwłaszcza mamy bardzo przeżywają tę chwilę. Niestety coraz częściej chodzi o przygotowanie przyjęcia i wygląd dziecka niż radość, że przystępuje ono do tak ważnego sakramentu. Na pierwszym planie znajduje się wybór lokalu, menu i lista gości. Rodzice dbają także o poinformowanie gości, co ich pociecha życzy sobie dostać z tej okazji. Sama uroczystość w kościele przeważnie schodzi na drugi plan i sprowadza się do tego, jak dziecko będzie się prezentowało. Sprawa jest szczególnie ważna szczególnie w przypadku dziewczynek, o czym próbuje nas przekonać mama Klaudii. Pierwsza komunia święta jej córki ma się odbyć dopiero 6 maja, a ona już od kilku miesięcy planuje szczegóły dotyczące wyglądu małej.

Pani Małgosia zdecydowała, że Klaudia koniecznie musi w tym dniu iść do fryzjera i kosmetyczki na profesjonalny makijaż. Chociaż nie jest przekonana do dziecięcego makijażu, uważa, że Pierwsza Komunia jak najbardziej do niego zobowiązuje.

Przekonajcie się, co ma do powiedzenia i co jeszcze wymyśliła...

- Nie jestem zbyt religijna, bardziej traktuję religię jak tradycję, ale jestem przekonana, że pierwsza komunia święta jest bardzo ważnym wydarzeniem. Nigdy więcej się nie powtórzy, więc warto zrobić wszystko, co jest w naszej mocy, aby przeżyć ten dzień jak najlepiej. Widzę również, jak bardzo podekscytowana jest Klaudia. Codziennie ćwiczy swoją przemowę. Jestem dumna z córki, że będzie występować w kościele. Dlatego wygląd Klaudii będzie bardzo istotny tego dnia. Msza będzie nagrywana, będą zdjęcia, więc trzeba się przygotować, żeby potem nie wspominać tej chwili ze wstydem.

Zobacz także: EXCLUSIVE: Ile dać pieniędzy na komunię? (Matki chrzestne ujawniają szokujące stawki)

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (26)
ocena
4.6/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

giu
(Ocena: 5)
2017-05-06 23:44:40

Dla mnie to też tylko tradycja, dlatego mam gdzieś, jak córka będzie wyglądać, impreza w domu dla najbliższych, sama ugotuję, chociaż stać mnie na imprezę w restauracji.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-05-04 00:42:04

fajna mama:) nie dla kazdego komunia liczy sie jako cos swietego czy zwiazanego z wiara, a raczej jako super wspomnienie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-30 21:45:09

Nigdy nie zrozumiem po co osoby, które nie są religijne pchają swoje dzieci na siłę do obrzędów katolickich. Głupota! Tłumaczenie, że dziecko będzie czuło się gorsze, jeśli nie weźmie udziału w tym cyrku (mówię tylko o sakramentach dla ludzi, którzy kościół widzą tylko podczas sakramentów...), jest od czapy! Coraz mniej ludzi się decyduje na taką hipokryzję i obłudę, dziecko w tym dniu można zabrać na wycieczkę, wystroić na biało bez religijnego podtekstu, nacykać zdjęć - gwarantuję, że nie odczuje różnicy. Druga sprawa, że rodzice, którzy uważają, że ich dziecko potrzebuje makijażu bo ma niewyraźne rysy, budzą mój niesmak. Tak po prostu. Gdzie się podziała akceptacja dziecka? Rozumiem chęć pomocy i dbanie o siebie, rozumiem i popieram uczenie dbałości o dietę, higienę, schludność, ale takie hece jak w liście... Z przerażeniem obserwuję rodziny, w których to norma. Z drugiej strony, do dziś pamiętam jak wybierałam z mamą sukienkę komunijną, pierwszy raz czułam, że moja opinia się liczy. Czułam się wtedy naprawdę ważna. Miłe wspomnienie, chociaż z religią nie ma wiele wspólnego. Z kolei moja mama przeżyła moją komunię bardzo emocjonalnie. Nie przeszła na mnie jej religijność, ale cóż, tak bywa.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-30 13:41:56

Miałam kominie kilkanaście lat temu, też byłam u fryzjera, miałam futerko na zamówienie i nikogo wtedy nie szokowało

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-29 22:18:09

No jeżeli w danym środowisku się umawiacie, że każdy przychodzi skromnie i każdy zakłada tę samą sukienkę do komunii, to warto by było uszanować że będzie to wyglądało w taki sposób - takie coś się ustala, żeby uciąć rewię mody. Ale widzę, że dla chcącego nic trudnego :P Moim zdaniem to wszystko jest śmieszne i zbędne - ale jak znam życie, z dziecka i tak nie wyrośnie wielka katoliczka i to wszystko jest tylko po to, żeby przeżyć wydarzenie, które może dawać dużo radości - moja komunia była zee 22 lata temu i wiem, że przyjęcie ciała chrystusa to ostatnia rzecz, która mnie wtedy obchodziła. Do kościoła zresztą i tak nigdy nie było mi po drodze, więc niech każdy po swojemu przeżywa ten dzień.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2017-04-29 21:54:53

Szkoda,że zapomniałaś jak ważny w tym dniu jest sakrament i wiara...myślisz tylko o tym czy twoje dziecko będzie najpiękniejsze! to nie jakiś bal tylko Komunia Święta.Współczuje tej małej takiej matki...ja rozumiem,że chcesz aby wszystko było idealnie,ale makijaż to lekka przesada przecież to jeszcze dziecko i nikt nie będzie zwracał na taki szczegół uwagi bo przecież dzieci się nie malują! uważam,że robisz z Komunii wielki cyrk i jakąś paradę...chcesz zwrócić na siebie i córkę uwagę zapominając o tym co tak naprawdę ważnego jest w tym dniu,no ale przecież najważniejsze jest to by dziecko miało idealne paznokcie,profesjonalny make-up,nienaganną fryzurę i wyróżniało się z tłumu żeby pokazać "patrzcie moja córka jest lepsza,ładniejsza i mam gdzieś Kościół ważne że Klaudia błyszczy" tak to odbieram.Tylko nie zapomnij wynająć limuzyny i szofera,a potem rozłożyć czerwonego dywanu i najlepiej zaproś jeszcze telewizje... Ps.Tak po za tym ciekawe w czym ta twoja córka pójdzie...chyba nie w butach na wysokim obcasie? chociaż wcale bym nie to nie zdziwiło!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-29 22:19:16

napisała, że nie jest religijna :} nie ona jedna ma takie podejście, mnie to już nawet nie dziwi. po co strofować ludzi na siłe. niech sobie przeżywają to tak jak chcą.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-29 22:30:12

W butach 4 cm

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-29 18:20:51

Moja córka też idzie do Komunii 4 czerwca, niektóre matki na czerwiec kupują futrzaną narzutkę, ja kupiłam zwykły biały sweterek. U nas komunia jest na 9 rano - więc córkę sama uczeszę, wianuszek biało-różowy. Nie bedę szaleć. Co do stroju alba, nawet bym nie wpadła na to żeby dziecku makijaż fundować czu maniciure

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-29 18:15:57

To smutne. A gdzie w tym wszystkim WIARA? To nie Sakrament Pierwszej Komunii tylko targowisko próżności. Współczuję temu dziecku.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 2)
2017-04-29 17:35:36

Mąż się już nic nie odzywa bo mu to małe cygańskie wesele mowę odebrało. Dlaczego ludzie robią z uroczystości religijnych taki cyrk?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-29 16:30:26

Moja córka jest sliczna bez makijażu. Współczuję, że Twoja go potrzebuje. A tak na serio: w pierwszej komunii ważny jest sakrament!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz