„Zrobiłam listę prezentów komunijnych dla mojego dziecka. Nie chcę, żeby dostało Pismo Święte i medalik”

13 Kwietnia 2018

Kobieta przyznaje, że jej syn przystępuje do sakramentu tylko dlatego, żeby nie odstawał od rówieśników.

pierwsza komunia

Obchody Pierwszej Komunii Świętej bardzo się zmieniły na przestrzeni lat. Obecnie w wielu domach uroczystość jest traktowana jak dochodowy interes. Dzieciaki dostają z tej okazji tablety, laptopy, drony, a nawet kłady. Z kolei gotówka często bywa konfiskowana przez rodziców. „W zeszłym roku byłam na komunii swojego chrześniaka. Podarowałam mu zegarek i srebrny łańcuszek. Zrezygnowałam z gotówki, bo słyszałam, jak jego matka zapowiedziała, że za zebrane pieniądze zrobią dach...” – czytamy jeden ze wpisów na forum internetowym. „Niedawno dowiedziałam się, że 1000 zł, które dałam mojemu chrześniakowi z okazji Pierwszej Komunii, przejęli rodzice. Wydali je na wczasy we Władysławowie. Ręce mi opadają” – widnieje kolejny komentarz.

Zobacz także: Cała prawda o Pierwszej Komunii: Przyjęcie w restauracji, drogie prezenty i...

Jola jest mamą Marcela i przedstawicielką matek, które traktują Pierwszą Komunię Świętą niczym imprezę, na której można dużo zarobić. Kobieta przyznaje to otwarcie. Twierdzi, że nie wierzy w Boga ani żadne sakramenty, a jej dziecko chodzi na religię i przystępuję do sakramentu tylko dlatego, aby nie odstawało od reszty rówieśników. Poza tym liczy, że Marcel dostanie drogie prezenty. Jola opisała nam to wszystko w mailu.

Kobieta myśli o stworzeniu listy podarunków i przekazaniu jej bliskim. Obawia się, że w innym przypadku jej dziecko dostanie Biblię i łańcuszek z medalikiem. Pyta się was, czy to dobry pomysł.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (29)
ocena
4/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Stara baba
(Ocena: 5)
2018-04-14 19:45:44

Wiadomo, że w Komunii Św. największym problemem i zawracaniem gitary jest katechizm, chodzenie do kościoła i ta dłuższa niż zazwyczaj msza. Straszna sprawa.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
och.karol
(Ocena: 1)
2018-04-14 12:17:17

Bo tak naprawdę, to chodzi o prezenty a cała reszta to wymówka. Fałsz i obłuda. Najgorsze, że takiej postawy życiowej uczy się od mamusi dziecko i wyrośnie na takiego samego pasożyta. Rozpacz...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-13 20:27:16

Ten głupi artykulik i jego bezmyślna bohaterka aż się proszą o hejt, więc po prostu sobie daruje i przemilczę, bo szkoda słów

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-13 20:06:20

Nie, to jest chory i poroniony pomysł, a ty jesteś materialistką i jesteś pusta jak bęben. Ja bym na taką komunię nawet nie przyszła gdyby mi ktoś decydował co mam kupić dziecku. Sama wiem, na co mnie stać i na co mogę sobie pozwolić żeby podarować, a tak materialistyczne urządzenia jak tablet, laptop, mp3 to powinni zapewnić dziecku rodzice....K*rwa, gdzie te czasy co na komunię dostawało się złoty łańcuszek z bombonierką,inną biżuterię, zegarek czy książkę i się człowiek cieszył. Z uzbieranych pieniędzy rodzice kupowali zazwyczaj rower, czy coś innego dla dziecka i była radocha. Teraz to jakaś PATOLOGIA. Nigdy w życiu nie pójdę na żadną komunię. A tak poza tym to skoro nie wierzysz w Boga, a komunię robisz dla ludzi i na pokaz, to wiadomo jakiego pokroju pustakiem jesteś, do tego hipokrytką, i nie zasłaniaj się chamstwem innych dzieci, bo to taka sama patola jak ty, wysyłająca dziecko do komunii tylko w celu zarobkowym. Wyobraź sobie, że są też dzieci wychowywane w innej wierze i do komunii nie chodzą.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-14 21:39:32

*materialnych miało być nie materialistycznych ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-13 18:28:08

to jakas patola, nie maja nawet na laptopa do dziecka, wydaja skromne przyjecie zeby dostac cos za darmo

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-13 18:12:14

Co za bezczelna baba! Znalazła sobie sponsorów. Gdybym ja dostała takie chore zaproszenie to nie poszłabym na tą komunię! Co za patologia, rodzice hodują roszczeniowe bachory które będą uważały że wszystko im się należy!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-13 20:12:28

No i ona jeszcze śmie pisać, że inne bachory będą wyśmiewać jej dzieciaka, jak nie pójdzie do komunii i nie dostanie drogich prezentów,bo biedny ,,będzie odstawał od rówieśników,,. A przepraszam bardzo, kto wychowuje takie bachory które wyśmiewają inne dzieci ?! No właśnie, takie roszczeniowe materialistki jak ona i czego ona nauczy swojego syna, jak nie bycia materialistą lecącym na kasę ? Błędne koło się zamyka, ale j*bana patologia nie może tego pojąć.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Monika
(Ocena: 5)
2018-04-13 17:57:30

No pękam ze śmiechu!!! wymagasz od rodziny prezentów dla syna a sama nie umiesz mu nic zapewnić??! nie wiedziałam ze istnieją takie głupie Madki!! a twój mąż też nienormalny ze się na coś takiego zgadza!! Ty i twój mąż pracujecie???? bo jak czytam to was nie stać na prezenty dla syna !!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-13 17:31:20

Grażyna biznesu..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
uaaaaaa
(Ocena: 5)
2018-04-13 15:09:09

Taka z ciebie ateistka jak z koziej dooopy trąba :D Zyjesz niczym Rydzyk :D na bogato :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
MJ
(Ocena: 1)
2018-04-13 13:54:09

Kobieto opamiętaj się takie prezenty...ech tracę wiarę w ludzi...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz