Natalia miała zostać matką chrzestną. Ksiądz odmówił jej zaświadczenia, bo „żyje w grzechu”

12 Czerwca 2018

Tydzień później miał odbyć się jej ślub.

matka chrzestna

Nie ulega wątpliwości, że dziś chrzest nie jest już tak ważnym przeżyciem duchowym, jak kiedyś. To raczej zwyczaj i okazja do spotkania się w większym gronie. Podobnie w kwestii matki chrzestnej - ta teoretycznie powinna pomagać w wychowaniu dziecka w wierze, a praktycznie jej rola ogranicza się do kupowania prezentów kilka razy w roku.

 LIST: „Nie zostanę chrzestną, bo ksiądz nie wydał mi zaświadczenia! Zachował się podle...”

Zdajemy sobie z tego sprawę i księża też w większości to rozumieją (choć nie pochwalają). Tym bardziej dziwi upór jednego z nich, który próbował zablokować pewnej parafiance możliwość zostania chrzestną. 29-latka wyznała serwisowi popularne.pl, co usłyszała w kancelarii parafialnej, kiedy poprosiła o stosowne zaświadczenie.

Duchowny okazał się mało wyrozumiały, bo według niego młoda kobieta od lat żyje w grzechu i nie jest godna tej zaszczytnej i odpowiedzialnej roli. „W grzechu chcesz trzymać dziecko do chrztu?” - miał ją dopytywać. Jej szczegółowa relacja wzbudziła skrajne emocje wśród internautów.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (3)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-13 09:37:58

Serio nie rozumiem katolików i ich wybiórczego podejścia do wiary, albo bierzesz wszystko, albo nic. Zdarzyło mi się czytać biblię i wiem, że Bóg, w którego wierzycie nie jest miłym gościem i jak istnieje to raczej nie zrozumie podejcia " modliłam się, bo boję się piekła, ale grzeszyć mogę do woli, bo przecież Kościół sprzedaje odpusty dość tanio, więc przecież ki wybaczysz" no chyba tak to nie działa. Albo przestańcie udawać wierzacych w nadziei na lepsze drugie życie i zacznijcie przeżywać to wartościowo, albo wierzcie na prawde i stosujcie się do zaleceń Biblii, nie ma drogi na skróty.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-12 13:09:34

no co za peszek nie być chrzestnym, nie dostapisz zaszczytu kupowania dzieciakowi prezentów co rok

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-12 10:34:06

Przepraszam, ale to Twoja wina, że mu mówiłaś. Po co on musi wiedzieć, że wychodzisz za mąż? To nie jego interes i mogłaś zachować dla siebie. Dwa lata temu zostałam matką chrzestną mojej siostrzenicy, jednak brat mojego szwagra nie dostał zaświadczenia dlatego mieszkał ze swoją dziewczyną a miał zostać ojcem chrzestnym. Niestety brat od jakiego czasu nie jest ze swoją dziewczyną i rozstali się dawno.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1