Kredyt "na dziadka", czyli jak wyłudzić trochę pieniędzy od staruszka i kupić coś NA RATY

26 Stycznia 2012

W Polsce przybywa zadłużonych emerytów.

dziadek

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że dziadkowie są dla nas największymi autorytetami. Okazuje się, że takie przekonanie wcale nie przeszkadza nam naciągać ich na kasę.

Kiedy trzeba wziąć kredyt lub kupić coś na raty, wielu Polaków idzie z tym problemem do swojej babci lub dziadka. Sędziwi staruszkowie bez problemu zgadzają się zaciągnąć pożyczkę na własne nazwisko. Wierzą zapewnieniom swoich bliskich, którzy zarzekają się, że będą regularnie spłacać należność. Niestety, później nie dotrzymują swoich obietnic, wpędzając tym samym biednych emerytów w olbrzymie kłopoty finansowe.

Osoby w podeszłym wieku coraz częściej trafiają na „czarną listę” Krajowego Rejestru Długów. Dominują tam głównie kobiety po 60-tym roku życia – podaje Metro. Nie brakuje również zadłużonych stulatków. Polski rekordzista ma aktualnie 105 lat i jest winien ok 2 tys. zł.

Oczywiście urzędnicy nie mają danych mówiących o tym, że w długi wpędza emerytów ich własna rodzina. O ile jednak można zrozumieć, że polski emeryt nie ma pieniędzy na czynsz i jedzenie, o tyle trudno już uwierzyć, że nałogowo kupuje coś na raty...

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Ostatnie pożegnanie na Facebooku (Nowa aplikacja \"If I Die\" zadziała po Twojej śmierci)

Założenie jest proste - kiedy umrzesz, na facebookowym profilu pojawi się ostatnia wiadomość, nagranie lub zdjęcie.

Studniówkowy KOSZTORYS: Ile tegoroczni maturzyści wydadzą na swój pierwszy bal?

Nikt nie ma zamiaru oszczędzać.

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (8)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2012-01-26 18:48:05

Mojego dziadka okradziono na 8 tys zł, gdy umierający leżał w szpitalu. Teraz już dobrze się czuje, to cud. Alke nikt mu nie wróci stersu, okradzionego mieszkania i kasy. To straszne, że osoby, które na stare lata powinny cos od życia dostac, zostają wykorzystywane.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-01-26 17:41:02

ustawa z dnia 14 marca 2003 r. o referendum ogólnokrajowym (Dz.U. z 2003 r. Nr 57, poz. 507). Rozdział 8, Art. 63. 1. Sejm może postanowić o poddaniu określonej sprawy pod REFERENDUM z INICJATYWY OBYWATELI, którzy dla swojego wniosku uzyskają poparcie co najmniej 500 000 osób mających prawo udziału w referendum. A więc zbieramy podpisy pod referendum. To MY zadecydujemy o ACTA a nie rząd. WKLEJAJCIE TO GDZIE SIĘ DA

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-01-26 12:21:32

Moi rodzice np. nie mają zdolności kredytowej ale mamy kochanego dziadka i zawsze bierze na raty co chcemy i nigdy nie spóźniliśmy się z żadną ratą nawet o dzień. Nie wszyscy rolują starszych... To tylko jakieś bezmózgie tępaki robią taką przykrość swoim dziadkom...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-01-26 10:12:47

Trzeba tępić takich ludzi. Jak można żerować na biednych emerytach? I to jeszcze własnych dziadkach? ....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-01-26 09:14:32

smutne, ale prawdziwe:(

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-01-26 08:46:04

To niestety prawda, babcia też spłacała samochód kuzynowi... Po za tym nie rozumiem jak można zadłużać się dla telewizora, wakacji, czy lepszego auta.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1