Kosmetyki wyszczuplające z ludzkiego tłuszczu

08 Marca 2009

Ta kontrowersyjna idea nawiązuje do nazistowskich eksperymentów i jest wymysłem studentki Gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Kosmetyki wyszczuplające z ludzkiego tłuszczu

W sztuce nie ma granic, można się o tym przekonać, oglądając instalacje i performance prymitywistów. Tym razem studentka, Alina Żemojdzin, uderzyła w czuły dla Polaków punkt. W swojej dyplomowej pracy, którą właśnie obroniła na Gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, stworzyła kosmetyki wyszczuplające na bazie ludzkiego tłuszczu.

Uzasadniając swój pomysł, powiedziała, że ma on na celu krytykę kultu piękna i kpinę z tego, że do produkcji specyfiku dla ciała zostało użyte to, co wcześniej z niego usunięto.

Pomysł oburzył pisarza, Pawła Huelle:

„Można zrobić wszystko, nawet wystawić zwłoki w galerii handlowej. Po co w takim razie uczymy studentów medycyny, że ciało ludzkie to coś więcej niż worek wypełniony kośćmi? Jeśli nie ma żadnych ograniczeń, to może można również gazować i palić ludzi?”

W koncepcji Żemojdzin bardziej jednak chyba chodzi o wzbudzenie kontrowersji niż o krytykę wyścigu szczurów po piękne, młode, szczupłe ciało.

Zobacz także:

Jad węża zamiast botoksu?

Kosmetyki mineralne – naturalnie najlepsze?

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (102)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-27 10:29:00

[quote="Gosc"][quote=Gosc] Gosc podczas II wojny swiatowej z ludzi robiono mydło To prawda... dawneij.. dawniej.... szare mydła robiono z ludzckiego brudu i potu... razem to wziete miało jakies tam własciwosci.... na serio.. uczyłam sie o tym na biologii.... pani własnie nam takie ciekawostki czytała...:) Fujj!! jak sobie o tym pomysle to mnie na wymioty bierze!!! [/quote] o, matko... z żadnego brudu i potu, tylko z tłuszczu :/. trzeba było uważniej słuchać.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-25 13:09:00

Jakbyście nie wiedzieli, że produkowane są kosmetyki z nienarodzonego płodu* - tzn. dziecka zabitego w czasie aborcji...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-10-07 18:23:58

no właśnie np. drogie kremy itd. ze stanów zjednoczonych

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-20 21:29:00

ja mam swoje sprawdzone kosmetyki, kupuje je w sklepie internetowym, nie z ludzi :-) oto strona: w****.exclusivestyle.pl jakby tak któraś chciała sobie zobaczyć :-) buziolki

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-08 09:56:00

[quote="Gosc"][quote=Gosc] Gosc podczas II wojny swiatowej z ludzi robiono mydło To prawda... dawneij.. dawniej.... szare mydła robiono z ludzckiego brudu i potu... razem to wziete miało jakies tam własciwosci.... na serio.. uczyłam sie o tym na biologii.... pani własnie nam takie ciekawostki czytała...:) Fujj!! jak sobie o tym pomysle to mnie na wymioty bierze!!! [/quote] Po pierwsze nie tak dawno, dawno, ale podczas II wojny światowe. Po drugie nie z ludzkiego brudu czy potu, ale z ludzkiego tluszczu. Wykorzystywano do tego ciała osób skazanych na karę śmierci i pacjentów szpitala psychiatrycznego. Pani na biologii mowila Wam takie ciekawostki? Chyba źle uslyszalaś. Przeczytaj Medaliony Nałkowskiej., tam znajdziesz wiele wiecej takich 'ciekawostek'.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-03-13 19:57:00

jesli ktos nie rozumie sztuki i koncepcji, nie zrozumie tez pewnie, ze takie kosmetyki i tak nie znalazlyby sie na rynku. I na tym wlasnie polega haczyk, zeby mimo wszystko (braku szansy na zaistnienie) przemycic jakas idee. sztuka to sztuka, a medycyna to co innego. to dwie dziedziny, ktore rzadza sie zupelnie roznymi prawami.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-03-11 14:17:00

[quote="Gosc"] Gosc podczas II wojny swiatowej z ludzi robiono mydło To prawda... dawneij.. dawniej.... szare mydła robiono z ludzckiego brudu i potu... razem to wziete miało jakies tam własciwosci.... na serio.. uczyłam sie o tym na biologii.... pani własnie nam takie ciekawostki czytała...:) Fujj!! jak sobie o tym pomysle to mnie na wymioty bierze!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-03-11 10:50:00

[quote="Gosc"]podczas II wojny swiatowej z ludzi robiono mydło[/quote] Serio?oO Te wasze oświecone komentarze....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-03-10 23:03:00

podczas II wojny swiatowej z ludzi robiono mydło

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-03-10 18:26:00

fujj w życiu czegoś takiego nawet do rąk bym nie wzięła!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-03-10 12:24:00

[quote="aaniolekk"][quote][b]mrk_jad[/b] [quote][b]aaniolekk[/b] fuuuuuj nigdy w zyciu! brzydze sie tłuszczem i mam sie jeszcze tym smarowac? :/[/quote] Głupia, nie umiesz czytać? To nie o to chodzi-.-'[/quote] "... stworzyła kosmetyki wyszczuplające na bazie ludzkiego tłuszczu. " no kurrr....cze umiem czytac :/[/quote] Czy ty udajesz czy serio myślisz, że to prawdziwe kosmetyki do używania? Powiedz, że udajesz, daj mi zachować resztkę wiary w to, że ludzie myślą.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz