Komu pomóc przed świętami?

07 Grudnia 2011

W Boże Narodzenie warto pomyśleć o ludziach, którzy nie poradzą sobie bez naszej pomocy.

święta

Okres przed Bożym Narodzeniem zazwyczaj upływa nam na porządkach, wielkich zakupach i przygotowaniach – już teraz wiadomo, że na organizację tegorocznych świąt wydamy krocie. Myślimy wtedy przede wszystkim o swoich bliskich. Chcemy, żeby był to ciepły, rodzinny, wyjątkowy czas dla nas i naszych krewnych. Zanim jednak zasiądziemy do świątecznego stołu, warto spróbować pomóc osobom ubogim, schorowanym, starszym, samotnym, znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej i materialnej. Wykorzystajmy dobrze czas przygotowań do Bożego Narodzenia i pozwólmy również innym cieszyć się ze świąt.

Zbiórka żywności

Te o zasięgu ogólnopolskim od wielu lat organizowane są przede wszystkim przez Banki Żywności czy Caritas. Artykuły spożywcze można zostawić w specjalnie oznakowanych koszach w sieciowych sklepach i marketach. Najbardziej pożądane są produkty o długim terminie przydatności do spożycia – oleje, konserwy, słodycze, mąka, cukier, kasza, ryż. – Żywność jest podstawą życia, a dostęp do niej podstawowym prawem każdego człowieka. Dlatego niezmiernie ważne jest, abyśmy pamiętali o ludziach potrzebujących pomocy. Niejednokrotnie żywność przekazana przez Banki Żywności jest dla nich jedyną szansą na godne spędzenie Świąt Bożego Narodzenia – podkreśla Marek Borowski, prezes Federacji Polskich Banków Żywności. Dzięki zbiórkom od 15 lat organizowanym przez banki żywności udało się zebrać w sumie blisko 5 tys. ton żywności! Jeśli przegapisz akcję, zawsze możesz zgłosić się z darami np. do diecezjalnego Caritasu lub właśnie lokalnego banku żywności.

Do końca roku można również włączyć się w internetową zbiórkę żywności. Wirtualny sklep znajduje się pod adresem www.bankizywnosci.pl – tutaj kupujemy artykuły, które chcemy przekazać potrzebującym.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (24)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

ola.oluch
(Ocena: 5)
2014-12-22 09:31:36

re: Komu pomóc przed świętami?

Jeśli chcecie pomagać, a nie wiecie komu, to ja polecam hospicjum dla dzieci - podkarpackie hospicjum dla dzieci - instytucja godna zaufania i warta polecenia jeżeli nie wiecie komu i jak pomóc

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
natalia0235@onet.pl
(Ocena: 5)
2013-12-08 00:01:08

re: Komu pomóc przed świętami?

-"Witam mam na imię Natalia bardzo lubię dzieci i bardzo lubię im pomagać od jakiegoś roku interesuje mnie pewna rodzina z 6 dzieci jeżeli chciał byś pomóc razem będzie na pewno nam raźniej w mailu więcej informacji o rodzinie oraz adres rodziny z możliwością odwiedzenia ich osobiście."

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
lublinianin
(Ocena: 5)
2012-12-19 23:48:51

JA tez pomagam. Czasem tylko trudno zdecydować kogo obdarować. Nie wiele jest, ale jest jakaś potrzeba by się podzielić. Zawsze mówię dziecku ucz się dzielić.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-12-09 13:12:01

Widzę różne opinie na temat pomocy coś wiem na ten temat.Sama niejednokrotnie byłam w potrzebie i nadal jestem.Ale wiem,że nie każdy może pomóc a czasami nie chce.Jako osobie niepełnosprawnej jest mi bardzo ciężko.Ale jeśli byłabym w stanie komuś pomóc sama bym pomogła.tylko problem jest w tym,że to w chwili obecnej ja potrzebuję pomocy,nigdzie nie chodzę nawet do opieki bo byłam parę razy zawsze słyszałam,że nie mają kasy.Ale jak patrzę jak pijaki chodzą i dostają to aż mi się wyć chce.Bo to tak wygląda,że pijakom się należy a kalece niestety nie:(.I to jest nasza rzeczywistość.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-12-08 00:31:20

każdy tylko daj i daj, jak wiem, że ktoś jest na prawdę w potrzebie to nie odmawiam, nie ma mowy, ale te całe zbiórki nie zbiórki - nie dziękuję

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-12-07 20:53:26

ja jestem wolontariuszem w akcji Szlachetna Paczka. Naprawdę świetna akcja! wolontariusze robią tzw. wywiad środowiskowy u potrzebującej rodziny, dlatego wiemy, do kogo paczka trafi. Najlepszy jest czas, kiedy dowożę paczki do oczekującej rodziny - radość, płacz, niedowierzanie. Coś niesamowitego. Dla tych ludzi to naprawdę wiele. Dzięki temu doceniam własne życie i nie oczekuję zbyt wiele.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-12-08 00:54:36

mo świetna ąz piszą o tym.((% procent zgłoszonych ludzi ma dochód 400,500 na czysto na osobę i listę życzeń laptopy , pies york , komputery psp, ponadto jak ludzie chcą kupić część rzeczy z listy to obdarowani kręcą nosem.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-12-09 22:56:27

Niech do roboty pójdą, a nie bachorów sobie narobią, a potem twierdzą, że pracy nie ma, że bieda... i tylko daj i daj. Najlepiej wyślijcie im kartki z życzeniami ruszenia leniwej d**y i w końcu wzięcia się do konkretnej roboty.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-12-07 17:23:27

Czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy w jakich warunkach żyją ludzie.Człowiekowi wydaje się że ma źle,ale jeżeli spojrzy się na najbiedniejszych to dla nich Wigilia wcale nie jest szczęśliwym dniem.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-12-07 15:28:12

Bardzo się cieszę że papilot podjął się napisania takiego artykułu.Może teraz więcej osób spojrzy na Święta z innej perspektywy.Dla większości z nas kojarzą się one z prezentami,pachnącą choinką.A co mają powiedzieć biedne osoby?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-12-07 14:05:33

ja pomagam bezdomnym zwierzętom, schroniskom itp

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-12-07 10:10:32

juz nie przesadajmy jaka bieda itd? panstwo daje co miesiac roznego rodzaju zywnosc dla tych ''ubogich'' a oni sobie maja na piwko papieroski a niby sa tacy biedni

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-12-07 13:53:46

bez przesady. nie wsadzaj wszystkich do jednego worka. Obok mojego taty mieszka rodzina, w której oboje rodziców pracuje, mają 3 dzieci (faktycznie, jak się malo zarabia, to taka ilość dzieci jest spora, no ale trudno, stało się) niestety trochę (więcej niż trochę) się zadłużyli i teraz mają problemy finansowe. Ani nie piją, ani nie palą, ale są biedni i co ? Wypada pomóc! W lato dzieciaki często się z moją siostrą bawią na podwórku i równie często wpadają po zabawie do nas na obiad, czy na jakąś przekąskę. I wiesz co ? nawet jeśli były by to dzieci z rodziny alkoholików, to bym im pomogła... nawet jeśli rodzice dostawali by kasę od państwa i przewalali na alkohol i piwo, to bym dzieciom pomogła, bo to one są najmniej winne.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-12-09 23:01:48

Jak są głupi to sobie bachorów narobili i się pozadłużali. Pewnie nasłuchali się księdza w kościele na temat naturalnej antykoncepcji i podobnych bredni. Bóg im na pewno ześle z nieba pieniądze na dzieciaki. Niech cierpią za swoją głupotę.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
JULA
(Ocena: 5)
2015-11-22 14:17:38

DZIECI TO SKARBY A NIE BACHORY I NIE SADZ KOGOS PO INNYCH.NIE KAZDY KTO MA WIECEJ DZIECI PIJE ALKOCHOL I JEST PATOLOGIA

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz