Kobiety to drogowe egoistki: Za kierownicą przeistaczamy się w zołzy!

29 Kwietnia 2011

Zdaniem naukowców przedstawicielki płci pięknej i właściciele drogich samochodów nie lubią przepuszczać innych aut na drodze.

kierownica

Pogardliwe stwierdzenie „baba za kierownicą” powinno jak najszybciej odejść do lamusa. Okazuje się bowiem, że to właśnie my, kobiety, jesteśmy lepszymi i bardziej odpowiedzialnymi kierowcami od mężczyzn.

Tak przynajmniej wynika z badania wykonanego na zlecenie firmy Santander. Ankieta czarno na białym pokazuje, że panowie dwa razy częściej powodują wypadki ze względu na swoją nieuwagę. 10% mężczyzn przyznaje, że doprowadziło do kolizji z powodu rozproszenia. Na ten sam powód wskazuje zaledwie 5% pań. Kobiety są także bardziej skupione na bezpiecznej jeździe.

Niestety nie jesteśmy idealnymi kierowcami. Przedstawicielki płci pięknej za kierownicą to... nieuprzejme egoistki – jak wynika z badań. Jeśli na drodze dochodzi do sytuacji, kiedy samochody z kilku pasów muszą w pewnym momencie znaleźć się na jednym, to panowie o wiele częściej ustępują miejsca. Panie natomiast są raczej niechętne, jeśli chodzi o przepuszczanie innych.

Australijskie badanie wykazało także, że najbardziej kulturalni na drodze są ludzie starsi. Ci zazwyczaj nigdzie się nie śpieszą i z uśmiechem i wyrozumiałością traktują innych kierowców.

Czy na kulturę jazdy wpływa rodzaj posiadanego samochodu? Jak najbardziej. Najlepiej zachowują się posiadacze aut z niższej i średniej półki. Wyjątkowymi egoistami są posiadacze luksusowych samochodów, którzy czują się na drogach jak władcy szos.

Więcej podobnych newsów znajdziesz na Hanter.pl.

Zobacz także:

Najdziwniejsze pamiątki związane ze ślubem Kate i Williama: Tipsy, lodówka, sztuczny pierścionek

Jeśli marzy Ci się lalka Mini Kate, koniecznie poproś swoich londyńskich znajomych o zrobienie zakupów na ostatnią chwilę.

Kobiety tak naprawdę uwielbiają prać i prasować! Prace w domu to dla nas niezła rozrywka...

Większość pań nie zamierza dzielić się tymi obowiązkami z partnerem. Dlaczego?

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (24)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2011-05-03 14:04:20

a facet to może niby nie?!?!?!?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-05-03 10:40:10

ja też tak mam nie ustępuje nikomu nawet pieszym, lubię wymuszać i trąbić i do tego często bluzgam

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-05-01 00:55:21

uwielbiam się wpychać, trąbić, wymuszać pierwszeństwo i robić wszystko na złość innym kierowcom.. i to z szyderczym uśmiechem na twarzy ;]

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-30 23:32:08

Na tym zdjęciu ti chyba Angelyne ;D .

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-30 15:25:34

ludzie ale wy macie problemy.... ja mam prawko od 2 lat i jeżdze normalnie kiedy chce to przepuszczam pieszych kiedy nie to nie.... najważniejsze to przestrzegać przepisów bo faktycznie to jest wkur... stać w korku a jakiś baran przepuszcza jakieś niunie co leza pieszo

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-30 12:41:00

ja jestem na drodze uprzejma, bo jak mi jakiś baran skodzinę puknie, to szkoda całkowita nie pokryje kosztów naprawy (tak to niestety jest ze starymi autami). jak ktoś ma AC, to się czuje jak władca szos...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-30 10:57:43

ha ha no nie co oni sobie myśla:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-29 22:11:30

NIENAWIDZE jak wpycha sie przedemnie jakis facet albo baba LUKSUSOWĄ furą lub gdy nie chce mnie przepuscic, co ocni sobie do cholery myslą !

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-29 21:24:46

Dokładnie 5 maja mija mi 2 lata prawka. Jeżdżę dobrze, czasami wpuszce czasami nie, to zalezy czy mam humor i czy sie spieszę. Ale niezaleznie od humorru stwierdzam, że Polacy nie potrafią jeździć. nie ustepuja pierszeństw, maja w dupie piszych, na romdzie czują się jak pan i władca. co do tego zdania nie zmienie... ale moim zdaniem faceci jezdza lepiej, nie mówię tutaj o sobie lub o dobrych Paniach kierowcach, lecz ja sama jadąc za babką klnę jak szewc. NAJWIECEJ NERWÓW TRACIMY ZA KIEDOWNOCĄ... baby jezdzą jak melepety !!!!! ale faceci nie są lepsi. Jeżdżac w Niemczech stwierdzam, że dużo Polacy musza się od nich nauczyć !!!!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-29 21:03:38

ja mam 19 naście lat i niecały rok prawko, nie puszczam nikogo,a sama sie nie wpycham o :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz