Kobiety powodują coraz więcej wypadków!

27 Października 2009

Równocześnie nie wierzymy w siebie i nie czujemy się pewnie za kółkiem. Dlaczego więc jeździmy coraz szybciej?

Kobiety powodują coraz więcej wypadków!
>

Stereotypy rządzą światem. Mówi się, że „na pewno baba za kierownicą", kiedy widzi się samochód, którego kierowca łamie przepisy. Jeszcze do niedawna takie przekonanie mijało się z rzeczywistością, bo statystyki dobitnie pokazywały, że kobiety jeżdżą ostrożniej, rozsądniej i wolniej. Najnowsze badania firmy ubezpieczeniowej RACV jednak niepokoją… Wynika z nich, że płeć piękna powoduje coraz więcej wypadków – w roku 2005 miałyśmy aż o 11% mniej stłuczek niż mężczyźni, a w 2008 – ta różnica wynosiła jedynie 7%. 

Z drugiej strony to mężczyźni nadal są sprawcami najpoważniejszych kolizji, a średni koszt rozbitego przez nich auta jest dużo wyższy niż w przypadku kobiet. Mimo to, aż 68% panów uważa się za lepszych kierowców niż my, a tylko 49% pań sądzi, że są równie dobre za kierownicą jak mężczyźni. Można więc łatwo zauważyć, że nie czujemy się pewnie za kółkiem, ale równocześnie jeździmy coraz szybciej i niebezpieczniej. Może więc czas na to, aby uwierzyć w swoje umiejętności i zamiast z brawurą, jeździć z głową?

Natasza Lasky

Zobacz także:

Straciła twarz w wypadku – SZOKUJĄCE ZDJĘCIA!

Dzień 19 września 1999 roku na zawsze zmienił życie 21–letniej wówczas Jacqueline Saburido. Dziewczyna żywcem płonęła w aucie, po tym jak pijany kierowca uderzył w jej samochód.

Nowe zasady egzaminu na prawo jazdy!

Jeśli niebawem planujesz zrobić prawo jazdy, koniecznie poznaj nowe zasady egzaminu, które weszły w życie zaledwie kilka dni temu!  

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (37)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-03 20:02:31

Mężczyzn jeździ więcej za kierownicą to i w statystykach będzie że mamy więcej wypadków

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-03 10:06:18

to nie ważne czy samochodem kieruje kobieta czy facet jak facet będzie nie ostrożny spowoduje wypadek jak kobieta będzie ostrożna nie spowoduje to zależy od psychiki człowieka czy się nie stresuję przed kółkiem!!bo kobiety się więcej stresują i dlatego powodują więcej wypadków.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-10-28 21:35:56

się w sumie nie dziwię, jadę ostatnio samochodem a obok jakaś baba zamiast na jezdnię patrzeć, rozplątywała słuchawki od telefonu... się nie zdziwiłam jak prawie na drzewie wylądowała...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-10-28 01:45:27

http://www.youtube.com/watch?v=iatezFC1aFk&feature=fvw zapraszam do obejrzenia zastanawia mnie tylko czemu w Polsce nie robią takich kampanii

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-10-28 01:43:04

http://www.youtube.com/watch?v=ftnX7rEdZ8Y&feature=player_embedded

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-10-28 00:37:36

Czy tak trudno zrozumieć, że ludzie nie dzielą się na kobiety i mężczyzn, tylko na mądrzejszych i głupszych, dobrych i podłych, myślących i bezmyślnych? To nie płeć ma wpływ na to, co i jak wykonujemy do cholery. Po co te wszystkie sztuczne, naciągane i kretyńskie "wojny płci" które są bez żadnego sensu? Nie ważne, czy za kółkiem siedzi facet czy babka: jak jest idiotą bez cienia wyobraźni, z wyolbrzymioną samooceną: spowoduje wypadek!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-10-27 19:46:49

CO tO MA BYĆ!!?? jaasne. Kobiety nie potrafią jeździć!! ;/ kto to wgl pisze na tego "papilotka" załosne.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-10-27 19:37:34

Zapomniałem dodać : Ludzie nie czytajcie tych głupot typu: Papilot, Pudelki itp! Tracicie tylko czas na bzdety którym nadaje się tytuły z gazet pokroju z bruku do druku.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-10-27 19:29:37

Największą głupotą byle jakiego kierowcy jest zaprzeczanie tego, że jemu wypadek nie może się przytrafić bo przecież jest świetnym kierowcą lub jeździ przepisowo. Wypadki nagłaśniane w mediach zazwyczaj dotyczą wielkich kraks, bądź katastrof drogowych bo właśnie takie są najbardziej widowiskowe (duża prędkość -> bum -> zdziwienie jak to mogło się złożyć do tak małych rozmiarów). Statystyki dotyczą natomiast ogółu wszystkich kierowców, co nie wyklucza tego że procentowo ze względu na większą ilość kierowców płci męskiej powodują oni więcej wypadków, niż kobiety, których w tym ogóle jest mniej. Bardziej obiektywne co do danej grupy kierowców było by określenie procentu osób powodujących wypadki do liczebności tej grupy jako kierowców. Wtedy mogło by się okazać że jednak powszechny pogląd, tego że zdecydowana większość wypadków to te powodowane w wyniku nadmiernego przekraczania prędkości głównie przez mężczyzn mija się z prawdą. Oprócz tych widowiskowych zderzeń samochodów , istnieją też mniej widowiskowe zderzenia typu auto+człowiek, których jest znacznie więcej, i nawet przy przepisowych 50-60km/h nie dają szans na przeżycie, a ich sprawcami w większości są: " to pani lat 30-40, trzeźwa, w dobrym, służbowym samochodzie, przejeżdżająca pieszego na pasach. To się zdarza CODZIENNIE, i to kilka - kilkanaście razy dziennie." polecam :"Morderca jest kim innym niż to opisują media" Gazeta Wyborcza.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-10-27 18:44:08

Faceci powodują więcej wypadków dlatego, że przeceniają swoje umiejętności i przesadzają z prędkością, ale to nie zmienia faktu, że i tak jeżdżą lepiej od kobiet, Szczególnie w mieście rzuca się to w oczy. Myślę, że to wszystko wynika z różnic w budowie psychiki męskiej i żeńskiej. Są po prostu takie dziedziny, których opanowanie sprawia kobietom większe problemy niż mężczyznom i odwrotnie. Po prostu każda płeć ma swoje mocniejsze i słabsze strony

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-10-27 22:38:15

no to wymyslilas... jestem kobieta a jezdze lepiej niz nie jeden facet co to znaczy? ze nie jestem kobieta? daj spokoj to jak kto jezdzi wynika z umiejetnosci, odwagi i racjonalnego myslenia, normalne z ejak jedzie lalunia ktora lusterka ma po to aby sie w nich przegladac albo taka co wszystkiego sie boi to normalne ze kozia dupa z niej a nie kierowca( sorry za okreslenie) , faceci jezdza lepiej bo przyjelo sie ze jezdza dobrze i nie chce yjsc na 'slabiakow' przed innymi kolesiami... bo co to byloby jakby jeden z drugim pomyslal ze tamten mowi ze slaby z niego kierowca... koniec swiata nie? ... w sumie to wyszlo ze po czesci masz racje, tylko chyba w inny spo

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-10-27 22:39:56

nie zgadzam sie z tym opanowaniem niektorych dzidzin... to tak samo jak z tym ze lepszymi matematykami sa faceci... dlaczego? bo jakis idiota tak wymyslil przyjelo sie i pozostalo, tak samo z koieta za kierownica.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz