Czy kobieta powinna mieć TATUAŻE?

09 Lipca 2016

Efektowna ozdoba ciała czy szpecące bohomazy – zdania na temat kobiecych tatuaży są bardzo podzielone.

kobiecy tatuaż

Na tatuaż decyduje się coraz więcej kobiet, także tych z pierwszych stron gazet. Wielką miłośniczką ozdabiania ciała rysunkami i napisami jest m.in. Maja Sablewska. „To mój ulubiony nałóg. Są mistyczne, każdy coś znaczy i każdy prowadzi mnie przez życie” – przekonuje w rozmowie z „Vivą”.

Niedawno była menadżerka Dody pochwaliła się na Instagramie najnowszą „dziarą” – dużym kwiatem róży na biodrze. Pierwszym tatuażem Sablewskiej był angielski napis na plecach „Everything happens for a reason”. „To moja filozofia życiowa. Nawet jeśli dzieją się rzeczy nie po naszej myśli, to wszystko ma swój sens i powody” – wyjaśnia celebrytka na blogu.

Na jej karku widnieje natomiast litera „M” ze skrzydłami, które – jak tłumaczy Sablewska – „symbolizują wolność, dają poczucie swobody i oderwania od rzeczywistości, choć na chwilę”. Na wykonanie tatuażu z Marilyn Monroe, który znajduje się na nadgarstku, czekała prawie dwa lata. Jego autorem był Tim Hendricks, znany specjalista od portretów na skórze.

10 dziewczyn z Instagrama, które są tak piękne, że to wręcz niesprawiedliwe!

Na wykonanie rysunku na ciele nigdy nie jest za późno, o czym przekonuje znana aktorka Judi Dench. 81-letnia gwiazda pochwaliła się niedawno napisem na nadgarstku – jest to znany aforyzm „Carpe diem”, czyli „Chwytaj dzień”. „To jest moje motto życiowe. Tatuaż podarowała mi córka na 81. urodziny” – wyjawiła Dench w rozmowie z brytyjską bulwarówką „The Sun”.

Jednak tatuaże lubią nie tylko kobiety związane z show-biznesem. Na takie ozdobienie ciała zdecydowała się m.in. Elżbieta Bieńkowska, była wicepremier i szefowa Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, a obecnie Europejski Komisarz ds. Rynku Wewnętrznego i Usług.

Tak „Fakt” opisywał jej wizytę w programie „Dzień dobry TVN”: „Kiedy minister Bieńkowska opowiadała o swojej pracy, kolorowy szal zsunął się z jej ramienia i ukazał widzom tatuaż, jaki minister zrobiła sobie wokół bicepsa. Widać jednak było, że minister nie zamierza eksponować tego znaku szczególnego, bo kilkakrotnie przesuwała opadający szal tak, aby zasłonić tatuaż”.

W programie Moniki Olejnik Bieńkowska wyjaśniła okoliczności pojawianie się tatuaży: „Całe życie chciałam je mieć i w pewnym momencie sobie pomyślałam: a dlaczego nie. Jeden mam piękny, słońce na plecach, bo jestem bardzo światłolubna, a drugi taki ozdobny. To może jeszcze nie jest koniec, ale naprawdę to nie jest temat na pierwsze strony gazet”.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (3)
ocena
3.7/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Mężczyzna
(Ocena: 1)
2016-07-13 13:03:45

Co to za pytanie "kobieta powinna/nie powinna"?! Nie żyjemy w państwie islamskim! Chce to ma, nie chce to nie ma. Dokładnie tak samo jak mężczyzna.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
tattoosik
(Ocena: 5)
2016-07-11 00:32:15

Tatuaże to piękna sztuka sama posiadam sporą ilość i tym bardziej nie będę na nikogo krzywo patrzeć. Mam wrażenie że dużo ludzi wciąż pamięta tatuaże robione "igłą i młotkiem" które nie wyglądały najlepiej i dlatego są sceptycznie nastawieni do ozdabiania ciał płci pięknej :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-09 17:58:48

Nie mam tatuaży i nigdy nie będę mieć. Nie dla mnie jest robienie sobie czegoś na całe życie. Aczkolwiek nie będę krytykować kogoś kto je ma- jego ciało, jego wybór. Nic mi do tego.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1