Kąpiel raz w tygodniu, niespuszczanie wody - oto triki Polaków na obniżenie rachunków!

19 Listopada 2011

Nasi rodacy przestają się myć.

mydło

Od przyszłego roku czekają nas kolejne, drakońskie podwyżki cen wody. Nikogo nie dziwi więc fakt, że Polacy robią wszystko co mogą, aby nieco zaoszczędzić. Wielu mieszkańców naszego kraju nie stać przecież na płacenie tak olbrzymich rachunków.

Niestety, oszczędzanie na wodzie często odbywa się kosztem dbania o higienę – zauważa Dziennik Gazeta Prawna. W rezultacie, niektórzy Polacy po prostu przestają się myć. Co najgorsze, codziennych kąpieli odmawiają sobie nie tylko dorośli. Również dzieci namawiane są do tego, aby myć się jedynie raz w tygodniu bądź też nie spuszczać po sobie wody w toalecie.

Informacje te są naprawdę zatrważające. Specjaliści mówią wręcz o swoistym kryzysie higieny, który właśnie opanował nasz kraj. Wiele wskazuje także na to, że sytuacja wcale nie polepszy się w następnych latach. Wręcz przeciwnie, może być znacznie gorzej. Ceny wody rosną bowiem w zastraszającym tempie...

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Reklamowy VINTAGE - seksistowsie plakaty: Śmieszne czy ŻENUJĄCE?

Nas (mimo wszystko) bawią!

Renesans ZAWODÓWEK - lepiej mieć fach w ręku i pracę niż bezużyteczną magisterkę!

Znów będziemy mieć piekarzy, cukierników, szewców i krawcowe!

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (59)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-16 11:33:24

Jak ktoś ma pracę to może sobie pisać, że ten kto się codziennie nie kąpie to brudas itp łatwo oceniać jak się ma kasę ale znam taka rodzinę, w której od 3 lat zarabia się bardzo mało 400-800zł zależy od miesiąca i tam nie kąpią się codziennie bo jakby mieli duże rachunki odcieliby im wodę i wogóle by się nie mieli w czym umyć- a już raz im się zdażyło, że siedzieli bez wody 2 tyg.Nie kupują papierosów czy alkoholu bo ich nie stać i bardzo mi och szkoda ale oceniać łatwo. Trzeba rozgraniczać patologię a nieszczęście.Mam andzieje, że kazdy z was co sie tak madrzy juz niedlugo dozna takiej biedy ze na chleb nie bedzie miac to może się zacznie powstrzymywać z głupimi komentami na forach

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-11-27 23:27:40

kretyn

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-11-22 10:35:27

Myć należy się codziennie i wpajać ten zwyczaj od najmłodszych lat. Tak samo jak zmiana bielizny. Oczywiście zdarzy się dzień, że można pójść spać bez kąpieli ale to wyjątek. Czym skorupka za młodu nasiąknie...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-11-21 22:34:41

ja codziennie myję pachy i podmywam się, włosy myję co 2-3 dzień, bo zbytnio mi się nie przetłuszczają, a taką długą kąpiel to biorę raz-dwa razy w tygodniu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-11-21 18:44:03

Ja kupiłam perlatory w sklepie internetowym i była to spora ulga dlakieszeni. Jak się ma w domu dzieci, szybko docenia się takie drobiazgi - teraz zamiast 10 litrów wody, w czasie mycia zębów, z kranu leci tylko 5 litrów.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-11-21 18:37:03

Warto zainwestować w wodooszczędną słuchawkę prysznicową. Co prawda jest to koszt ok. 100 zł na naprawdę skuteczną słuchawkę, ale taka inwestycja szybko się zwraca.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-11-21 10:28:49

ja mam wanne i codziennie biore kapiel. nalewam pol wanny i leze pol godz w pianie. wlosy tez codziennie myje. rachunki przychodza spore ale wole zaplacic wiecej niz sie lepic z brudu. Nie wyobrazam sobie aby np moj facet nie umyl sie przed snem a potem taki spocony kładł sie kolo mnie, fuuu

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-11-20 21:27:57

Nie osądzajcie tak łatwo innych. Po dziś dzień zdarzają się skrajnie ubogie rodziny które w "domach" nie mają dostępu do ciepłej wody i trzeba ją np. grzać bojlerem elektrycznym (strasznie dużo prądu ciągnie) i przy tym mają np. 5 dzieci. Oczywiście posiadanie dzieci gdy nas na to nie stać jest patologią ale to nie zmienia faktu że takie rodziny istnieją i to dość często! I tak codzienne mycie ogranicza się do miski z wodą i gąbki a kąpiel jest raz na jakiś czas. znałam takie rodziny niestety w szkole. "czuło" się od takich dzieciaków że nie kąpią się a jedynie myją... a co ma do powiedzenia dziecko jeżeli w jego rodzinnym domu taki wzorzec wprowadzają dorośli i na dodatek są święcie przekonani że to w pełni normalne i w porządku? tak więc nie bądźcie tak surowi w ocenie. Niby mamy XXI wiek a po dziś dzień duża część ludności żyje w skrajnych warunkach.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-11-20 01:04:48

a cipqe ile razy myjecie? jak juz wam ryba zajezdza?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-11-20 00:47:38

Ja biorę prysznic codziennie, ale czasem np. wieczorem jestem na siłowni/basenie/... i to tam się kąpię

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz