Już niedługo będzie można zacząć studia od III roku! (Ułatwienie dla tych, co zrobili karierę bez dyplomu)

09 Stycznia 2013

To nie jedyny pomysł, który planuje wcielić w życie Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

studiowanie nauka biurko

Pięć, sześć lat studiów to kawał życia, zwłaszcza dla osób, które nie rozpoczynają edukacji wyższej zaraz po maturze, lecz nieco później. Na szczęście, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego planuje wprowadzić spore udogodnienia dla wszystkich „spóźnionych żaków”.

Zgodnie z nowym projektem, osoby, które skończyły 25 lat i mają już pewne doświadczenie zawodowe mogą zostać przyjęci od razu na drugi bądź trzeci rok studiów. Co więcej, nie musieliby oni chodzić na wszystkie zajęcia, lecz od razu przystępować do egzaminów – podaje Sfora.pl.

To jednak nie wszystkie zmiany, które być może wejdą w życie już w nowym roku akademickim. Ministerstwo chce również upublicznić specjalną listę uczelni, które niewłaściwe realizują program. To byłaby istotna wskazówka dla wszystkich młodych ludzi, którzy mają jeszcze przed sobą wybór szkoły wyższej.

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (80)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

LookAss
(Ocena: 5)
2013-10-11 11:26:24

re: Już niedługo będzie można zacząć studia od III roku! (Ułatwienie dla tych, co zrobili karierę bez dyplomu)

Wreszcie coś dla mnie. Uwielbiam wiedzę. Dużą wiedzę i nie tylko po to, by iść do pracy. Chciałbym jednak za te umiejętności/wiedzę dostawać jakiś papier, ale jakbym miał siedzieć na każdym kierunku po 5 lat to ja dziękuję. Wgl myślę, że wystarczy mi iść na te zajęcia, których trudniej się uczę, a reszte zrobić samemu - czemu nie jak daje rade :) - podaliby mi materiał ja go wchłonę i do egzaminu :D nie mogę się doczekać tych zmian

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Marcin
(Ocena: 5)
2013-06-21 18:25:04

re: Już niedługo będzie można zacząć studia od III roku! (Ułatwienie dla tych, co zrobili karierę bez dyplomu)

I jak , czy już coś wiadomo o zmianach. Jak tak to proszę o szczegóły na meila marynarz@autograf.pl

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Alina
(Ocena: 5)
2013-01-18 01:56:08

Studia moze skonczyk teraz kazdy a do roboty nie ma nikomu. heh studenciaki

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
paweł
(Ocena: 5)
2013-01-15 09:26:24

Czy ktoś wie gdzie można uzyskać więcej informacji o tym ,na jakich uczelniach i na jakich kierunkach będzie można w tym trybie studiować? I jakie warunki musi spełnić kandydat aby dostać się np.na budownictwo pierwszego stopnia ,oprócz 25 lat i posiadania świadectwa dojrzałości?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
że co????
(Ocena: 5)
2013-01-12 10:54:02

I teraz zamiast iść od razu na studia to wszyscy będą czekać do 25 lat żeby szybko zrobić studia..... pomysłowe.... i zamiast siedzieć i tracić czas na wykładach od razu tylko wpadać na sesje:P

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
kannst
(Ocena: 5)
2013-01-11 18:03:22

Bardzo dobry pomysł! Ja robię świetną karierę w zagranicznej firmie od 2007 roku i musiałem niestety studia przerwać z powodu odpowiedzialności w pracy na której musiałem się skupić. Teraz będę miał okazję zrobić dyplom zdając egzaminy z tego, czym aktualnie się zajmuję zawodowo. A nie jakieś Prawo (nie interesuje mnie), Język angielski (10h w miesiącu czyli praktycznie NIC), Geografia (tematy te same co w szkole średniej). Trzeba być specjalistą w danej dziedzinie np. w zarządzaniu. Młody kierownik powinien studiować przedmioty o organizacjach, planowaniu, motywowaniu kadry, inteligencji emocjonalnej, psychologii w zarządzaniu, kierowaniu, zarządzaniu czasem i stresem. Podsumowując, sam studiowałem do połowy 3 roku (w trakcie zrezygnowałem) i wiem, że 1 rok jest niepotrzebny.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Milena
(Ocena: 5)
2013-01-11 17:31:07

Widze, że komuna odcisnęła piętno na niektóych studencikach. Nie daj sie a zesraj sie i studiuj bo bedziesz kims. hehe ale zycie niestety jest inne i studiowanie nic Wam nie da bo najlepsze etaty pracy na 40 lat do przodu juz sa zajete. buzka

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-01-11 16:28:30

Na zachodzie już dawno działa taki system, bo szybko się zorientowali, że brakuje fachowców, a rośnie tylko liczba bezrobotnych magistrów, podwójnych magistrów etc. Kiedy czytam, że "studia to nie tylko papier, że uczą też życia" to parskam zdrowym śmiechem. Studia uczą życia na studiach, niczego więcej, a później ślepi jak dzieci we mgle nagle wchodzimy w prawdziwe życie i akuku! Nie odmawiam niektórym dzielnym ludziom wiedzy, którą zdobyli na studiach, ale prawda jest taka, że nie wszyscy powinni studiować i nie jest to wcale kwestia mniejszej lub większej inteligencji. Wielu idzie na studia, by podnieść poczucie wartości - sobie lu b swojej ambitnej rodzinie. Życzę przemyślanych wyborów.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
karolina
(Ocena: 5)
2013-01-11 15:48:04

tak, jasne. ja równie dobrze też mogłam zacząć pracę od razu po maturze, a nie... taką wybrałam drogę. oni wybrali pracę, jak chcą wyższe wykształcenie tak jak ja i wielu innych to niech siedzą 5 lat...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-01-11 15:24:57

Przyznajmy tytuł magistra zaraz po maturze! Po co komu pięć lat nauki?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-01-11 16:25:00

Grunt to czytac to ze zrozumieniem MATOLE! i ty studiujesz?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz