Jesteś gruba albo pulchna? Do klubu nie wejdziesz!

01 Sierpnia 2008

W Wielkiej Brytanii kluby rozpoczęły dyskryminującą selekcję. Osobom z nadwagą nie wolno się bawić, ponieważ psują wizerunek.

Jesteś gruba albo pulchna? Do klubu nie wejdziesz!

Wakacje na Jersey zakończyły się dla 23-letniej Georginie Mason niemiłym incydentem, który rozpoczął dyskusję na Wyspach o tolerancji. Dziewczyna chciała pójść ze znajomymi na imprezę do klubu Havana w St Heller potańczyć, jednak przy wejściu usłyszała od ochroniarza, że nie zostanie wpuszczona. Dodatkowo powiedział:

"Będziesz mogła wejść, jak schudniesz. Grubi goście mogą zaszkodzić naszemu wizerunkowi".

Georgine poprosiła managera lokalu, jednak ten potwierdził tylko słowa swojego pracownika. Nieustępliwa Brytyjka zgłosiła sprawę policji, a tam okazało się, że podobne zawiadomienie złożyło już 20 kobiet. Wszystkie planują złożyć skargę na klub Havana w prokuraturze.

Petycje w sprawie bojkotu klubu podpisało już ponad 1000 osób, w tym stali bywalcy lokalu.

"Czy to oznacza, że duzi ludzie nie mają prawa dobrze się bawić? Czy z powodu swojej tuszy mają przestać wychodzić z domu?" - powiedziała „The Times" Kierra Myles, która często odwiedzała Havanę.

Właściciel klubu, Martin Sayers, postanowił nie czekać na wyrok i ogólnokrajową dyskusję na temat tolerancji oraz uprzedzeń - przeprosił niedoszłych gości i dodał, że w jego lokalu wszyscy są mile widziani, także pulchne panie. Przeprosiny zakończył stwierdzeniem, że piękno jest zależne od punktu widzenia.

W Polsce na razie nie było podobnych incydentów, ale pewnie to kwestia czasu.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (272)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2011-10-10 12:42:02

XXL JEST PIĘKNE! Poszukiwane pary, które nie wstydzą się tego, że oboje noszą rozmiar XXL. Jeżeli połączyła was miłość do jedzenia i nie macie na tym punkcie kompleksów ZGŁOŚCIE SIĘ!! Pragniemy przygotować program, w którym przedstawimy pary, które kochają się właśnie za to kim są i jak wyglądają. Szukamy związków, gdzie nie wymaga się od drugiej osoby, żeby schudła i stała się tym kim nie jest, JEŻELI TO O WAS NAPISZCIE!!! Wyślijcie swój numer telefonu na m.bigos@tvn.pl Zadzwonimy i przedstawimy wszystkie szczegóły. Rozmowa do niczego nie zobowiązuje. POKAŻCIE INNYM, ŻE KAŻDY MOŻE ZNALEŹĆ SWOJĄ DRUGĄ POŁOWĘ, DLA KTÓREJ JEST IDEALNYM PARTNEREM!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-08-05 12:49:43

To chore!!!!!!!!!!!!!!! a jak ktoś jest chory i nie chudnie to ma nigdy sie nie bawi tylko jechac za granice!!???

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-07-04 20:35:33

Przecież to nie zawsze ich wina że są pulchniejsi od innych!! i co?? mają się zamknąć w domu ?? żeby nie zagrażać wizerunkowi miasta, sklepu czy klubu???????????

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-06-23 17:53:00

"Czy to oznacza, że duzi ludzie nie mają prawa dobrze się bawić?" w sumie dobrze, jak sami nie potrafią niech ktos się do tego przyczyni, wszystkim to na dobre wyjdzie. przede wszystkim im!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-02 00:45:00

[quote="Gosc"]I dobrze! Grubasy niech się odchudzają a nie po klubach szlajają!!! Kluby dla zgrabnych!![/quote] ale z ciebie pusty idiot ;/ żal mi ciebie dziwko.... jak nie wiesz co to akceptacja to sie nie wyrażaj.... mimo że ja jestem chuda to popieram te pulchniejsze ode mnie :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-04 11:33:00

Po prostu mowe odbiera! Ja jestem chuda ale wiem ja sie czują takie osoby i dobrze że poszły na policję a nie płakac do domu!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-12-30 16:18:00

Jak czytam co tu niektóre sucze (swoja drogą ciekawe określenie) wypisują to mi się nóż w kieszeni otwiera. Dziewczęta czy wy jesteście aż tak zakompleksione, by swoją samoakceptację budować na tego typu komentarzach. A może poprostu niedojrzałe... Za jakiś czas, mam nadzieję, inaczej będziecie podchodzić do podobnych, ale i zupełnie różnych kwestii. Pozdrawiam. Katarzyna

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-12-21 12:40:00

ty nizej, ale sucz z Ciebie! Gruby tez ma prawo sie bawic!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-12-20 12:01:00

I dobrze! Grubasy niech się odchudzają a nie po klubach szlajają!!! Kluby dla zgrabnych!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-11-25 22:36:00

Gość 2008-11-18 11:55 i dobrze! niech zrzucą sadła :P Lilith Llyn 2008-08-17 23:47 Dyskryminacja dyskryminacją, ale jednak wydaje mi się trochę przesadzone to całe zamieszanie. Właściciel klubu powinien mieć prawo do decydowania o tym kto w nim przebywa. Nikt nie powinien mu niczego narzucać. Tak jak istnieją kluby dla osób tylko po czterdziestce. Oczywiście wszystko powinno odbywać się.. kulturalnie. to może założą kluby tylko dla blondynek...zastanówcie się co mówicie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz