Jak znaleźć odpowiedniego psa?

19 Września 2010

Myślisz o przygarnięciu czworonoga? Zastanów się, który typ psiego przyjaciela będzie odpowiedni dla ciebie.

Jak znaleźć odpowiedniego psa?

Posiadanie psa to nie tylko obowiązek, ale także przyjemność i satysfakcja. Za sprawą popularnych programów takich, jak „Ja i mój pies” Victorii Stillwell i „Zaklinacz psów” Cezara Millana, mieszkanie pod jednym dachem z czworonogiem zyskuje na popularności w błyskawicznym tempie! Wszystko za sprawą możliwości zajrzenia w psi świat, który dla wielu nadal jest tajemnicą. Jak wybrać psa dla siebie? To nie takie proste!

Mylny pryzmat stereotypów

Największymi wrogami relacji na linii pies i człowiek są stereotypy. To z nich wynika brak zrozumienia i wzajemnej akceptacji. To one są przyczyną lęków, kłopotów i złych wyborów czworonożnego towarzysza. Ulegają im zarówno zwolennicy psów, jak i ich przeciwnicy! Choć jedni i drudzy nigdy się z sobą nie zgodzą, w relacji z czworonogami obie grupy popełniają mnóstwo błędów! Jeśli chcesz mieć psa, spróbuj ich uniknąć!

Pamiętaj o tym, że każdy pies jest inny. Tak jak inne są potrzeby, możliwości i marzenia każdego z nas. Jeśli wiesz, że będziesz w stanie przygarnąć psa lub zabrać do domu szczeniaka, nie pozwól, by ktokolwiek ci w tym przeszkodził. Opinie i przestrogi na temat kłopotów, związanych z psem, przemyśl tylko raz i zadecyduj – tak, albo nie! Nie możesz przewidzieć, czy twój pies będzie sprawiał takie same kłopoty, jak pociechy znajomych. Może być lepiej lub po stokroć gorzej!

Przyjaciel ze schroniska i hodowli

Jeśli nie masz doświadczenia na polu przyjaźni z psami i chcesz, by charakter twojego nowego przyjaciela był w pewnym stopniu przewidywalny, znajdź odpowiedni dla siebie typ czworonoga. Kupno psa rasowego to jedno z rozwiązań. Innym wyjściem jest wizyta w schronisku! Tu znajdziesz starsze pieski o ukształtowanym charakterze, bądź szczeniaki będące krzyżówką dwóch znanych ras. Aby podjąć właściwą decyzję wystarczy porozmawiać z pracownikami ośrodka, którzy dobrze znają swoich podopiecznych!

Niestety wiele hodowli w Polsce i na świecie nadal przypomina schroniska! Właścicieli, rozmnażających psy rasowe jedynie w celach zarobkowych omijaj szerokim łukiem! Unikniesz wspierania miejsc, w których niejednokrotnie maltretuje się psy, szczególnie te, które zaraz po urodzeniu nie rokują dobrze i nie kupisz psa, obciążonego chorobami genetycznymi! Dobra hodowla to najczęściej taka, którą prowadzi się w domu. Do dyspozycji szczeniaków powinien być ogródek, a jej założyciele powinni być prawdziwymi pasjonatami! 

 

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (126)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2012-11-28 11:28:11

Ja teraz mam chihuahua krótkowłosego i strasznie go kocham. W przeciągu mojego życia w naszym domu zawsze były psy kundelki mieszańce( ich było chyba najwięcej), owczarek niemiecki, mieszanka amstaffa i wilka. Wszystkie oprócz dwóch (kundelki Łatka i Lio, które zabił samochód, bo zdjął je z pobocza, moja babcia to widziała i mówiła, że to specjalnie - ludzie nie mają serca niektórzy) dożyły u nas spokojnej starości. Zawsze zadbane i kochane. Nie wyobrażam sobie jak można wziąć psa, a później go wyrzucić lub coś gorszego - tacy ludzie nie zasługują na miłość tych psiaków. Ogólnie moim zdaniem kupno psa powinno być przemyślane, a nie spontan. Pozdrawiam wszystkich miłośników psiaków :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-10-17 10:14:35

A ja mam amstafa suczke jest cudownym pieksem

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-09-28 15:16:19

Kiedyś miałam labradora i musze powiedziać że są strasznie mądrymi psami jak je sie oczywiscie dobrze wychowa;) obecnie mam suczke boksera i nie wyobrażam sobie żeby kiedyś mieć psa innej rasy, są niesamowicie towarzyskie, bronią swojego domu, cudowni towarzysze dla dzieci nawet tych najmłodszych. Mogłabym o ich zaletach jeszcze tak długo, nie polecałabym jednak osobom które dużo czasu spędzają poza domem, bo niestety boksery czują sie wtedy porzucone. wiem od chłopaka że kiedy nie było mnie przez kilka dni piesek potrafił nie jeść i cały dzień piszczeć doprowadzając go do szału.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-09-25 16:20:41

Ja mam Labradora i to jest dla mnie idealna rasa psa... :*

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-09-25 15:19:22

Mam huskiego jest boskii! i te jego oczy... mmmmmm

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-09-24 18:59:37

a ja mam shih tzu :).

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-09-22 08:13:49

ja mam maltanczyka ! Luna jest the best ;d

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-09-21 19:56:42

Mam kundelka. Jest cudowny.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-09-21 15:59:03

miałam buldoga francuskiego najświetniejszy psi charakter jaki poznałam,teraz mam jack rusell terierka i też jest fajny ,ale gdyby nie to ,że buldogi są takie chorowite to pewnie znowu był by buldog a nie jack....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-09-21 15:55:47

Te wszystkie gadki o agresji pitbulli i amstaffów wychodzą z nieznajomości ich historii. Psy które są źle wychowywane (bite, kopane) lub pochodzą z pseudohodowli mogą mieć mankamenty psychiczne przez które są agresywne, ale ta rasa od lat zapisaną ma w psychice miłość do ludzi a agresję(zdarza się gdy np. jakiś pies go pogryzł) w stosunku do innych psów. Kiedyś były rozmnażane psy które wygrały 10walk psów ale nie mogły ani razu nawet warknąć na człowieka... a szczególnie wtedy gdy przeciwnik go kąpał przed walką (takie yły zasady). Mam amstaffa, agresywny był tylko w stosunku do owczarków niemieckich i osób które miały zły zamiar wobec osoby która z nim wyszła. Mam też małego pomeraniana który jest agresywny szczególnie w stosunku do dzieci (zapisane w rasie) a wygląda jak mała kulka futra rzez co wiele dzieci cche ją pogłaskać, więc muszę strasznie jej pilnować.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz