Jak wyglądają wybory miss w Arabii Saudyjskiej?

12 Maja 2009

W tym roku odbywa się dopiero drugi konkurs piękności. W zeszłym było zaledwie 75 kandydatek, w tym jest trzy razy więcej. Uroda się nie liczy, ważniejsza jest religijność czy wierność.

Jak wyglądają wybory miss w Arabii Saudyjskiej?

Konkurs został stworzony jako alternatywa wobec standardowych wyborów miss, w których liczy się głównie uroda uczestniczek. W Arabii Saudyjskiej postawiono na promowanie wartości, które reprezentuje islam.

Pierwsza edycja przedsięwzięcia odbyła się w zeszłym roku. Brało w niej udział 75 kandydatek w wieku od 15. do 25. roku życia. W tegorocznym konkursie wystartuje 3 razy więcej kandydatek. Panie będą walczyć o tytuł i nagrodę pieniężną - równowartość 2600 dolarów amerykańskich.

Królowa piękności zostanie ogłoszona w lipcu. Przez 10 tygodni kandydatki będą przebywały w odosobnieniu - jury podda je egzaminom i próbom, podczas których zbada ich religijność, miłość rodzicielską, etc. Jeden ze sprawdzianów to pobyt na wsi. Do konkursu dołączą tam matki dziewcząt, by sprawdzić, jak kandydatki odnoszą się do rodziców i czy darzą ich odpowiednim szacunkiem.

Organizatorka konkursu, Chadra Mubarak, tłumaczy, że chodzi o wydobycie z uczestniczek piękna wewnętrznego:

"Sensem konkursu jest zbadanie, jak bardzo oddane są uczestniczki wobec wartości islamskich. To pomysł alternatywny do konkursów piękności, w których chodzi o ciało kobiety i wygląd. Nasza zwyciężczyni nie musi być ładna na zewnątrz, nas interesuje jej piękno duchowe" (tłumaczenie Dziennik.pl).

Zeszłoroczna zwyciężczyni, Zahra Suraf, nie startowała dla nagrody. Swoim występem chciała skłonić inne kobiety do większego szacunku wobec rodziców. Świat islamski za pomocą takich konkursów tworzy alternatywną formę rozrywki wobec tego, co proponuje kultura Zachodu.

Zobacz także:

Miss Kalifornii zdyskwalifikowana

Carrie Prejean nie tylko zaszokowała wszystkich swoją wypowiedzią na temat małżeństw homoseksualnych, ale po konkursie wyszły na jaw inne fakty z jej przeszłości.

Oceń polskie top modelki

Anja Rubik, Magda Frąckowiak, Anna Jagodzińska - która wypadła lepiej podczas imprezy Met Costume Institute Gala Benefit?

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (129)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2009-09-14 16:23:59

żenada

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-06-23 19:55:00

sratattata. są ileś am w odosobnieniu i sprawdzają ich egzaminatorz?! jacieee... dziwny naród!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-06-12 11:54:00

[quote="Gosc"][quote][b]Gosc[/b] ARABY TO GNOJE ! I MAJA MAŁE KUTAASSY[/quote] sprawdzałaś?[/quote] nie dziwię się skoro twoja mama ma pytę i jaja :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-25 22:49:00

to trzeba wziasc pod uwage ze to muzulmanie, ktoremus facetowi odbilo i wymyslil cos takiego aj aj jakie to glupie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-20 19:42:00

A jak obiektywnie można ocenić "piękno wewnętrzne"?!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-17 22:11:00

[quote="Gosc"]Pojebało miss piękności ma być ładna z zewnątrz a nie w środku nie musi być imądra liczy się wygląd wybory miss dla mnie powiinny byc bardzo powierzchowne bo tam dziewczyny muszą być najładniejsze a nie mądre po c**** takie coś!!!! [/quote] zgadzam się. z inteligencją to na olimpiady matematyczne, a niei do konkursów PIĘKNOŚCI. -.-

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-17 21:09:00

[quote="Gosc"]ARABY TO GNOJE ! I MAJA MAŁE KUTAASSY[/quote] sprawdzałaś?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-17 21:02:00

A czemu w Polsce tak nie zrobią???

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-15 21:27:00

[quote="Gosc"][quote][b]Gosc[/b] ARABY TO GNOJE ! I MAJA MAŁE KUTAASSY[/quote] widac po drugiej czesci zdania za sie nie wykazujesz duza inteligencja ;.[/quote] przepraszam bardzo ale ARABOWIE niczym nie różnią się od innych. To nie ich wina że mają taką kulturę a nie inną. I odpieprzyć się od ARABÓW!!!!!!!!!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-15 11:53:00

Pojebało miss piękności ma być ładna z zewnątrz a nie w środku nie musi być imądra liczy się wygląd wybory miss dla mnie powiinny byc bardzo powierzchowne bo tam dziewczyny muszą być najładniejsze a nie mądre po chuj takie coś!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz